Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

Спокойно не се вълнувайте, има правописна грешка в сайта не Мтел и НЯМА тарифа, която да предлага по 1000 или 2000 минути км всички мрежи, а аз си мислех, че съм открил топлата вода :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между нормалния iPhone тарифен план и iPhone Plus, освен, че след изтичането на предплатения интернет скороста пада на 128 kbps а при Plus e 256 kbps?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между нормалния iPhone тарифен план и iPhone Plus, освен, че след изтичането на предплатения интернет скороста пада на 128 kbps а при Plus e 256 kbps?

Цената :]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, но там месечните такси са с 20лв по-скъпи, а телефона излиза по-евтино, но май е само кеш и го няма на лизинг пли Plus :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да кеш е И трябва да си бил поне 1г на договор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво му е по-доброто на Plus като излиза по-скъпо, а разлика почти няма.

Пример:

16GB iPhone L - 837.6 + 885.6 = 1723.2 лв.

16GB iPhone L Plus - 1317.6 + 519 = 1836.6 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама стига сте смятали и таксата към телефона! Да не би досега да не сте си я плащали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че излиза по-скъпо, нали те трябва да са на плюс(то сигурно заради това се нарича плана "плюс"), а аз видях че най-ниската цена за 16GBPlus е 629лв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама стига сте смятали и таксата към телефона! Да не би досега да не сте си я плащали?

В случай трябва да се смята, заради цялостната равносметка. В единия вариант телефона ти излиза по-евтино но всеки месец плащаш луда месечна такса, в другия телефона ти е по-скъп, но таксата е по-приемлива. Да прав си, че до сега плащам такса но тя никога не е била 55лв. <_<

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

55 лв. Ви излиза заедно с разговорите - (1000 мин - мтел, 100 мин - останалите). Поне при мен е така. Прегледах си фактурите от 7-8 месеца насам (без 3 последни - разбирасе) и ми излиза същото - такса + интернет + разговори (не говоря повече от предложеното в офетрата) и излиза 50 - 70 лв. А кой Ви предлага iPhone 4 за 519 лв. от Ваш си оператор? Тези тарифи са гаранция че ще си изплатиме телефоните (ако ги вземеме), а ние си преценяваме дали ни е изгодно. Дали разликата от 519 до 1300 лв (780 лв.!!!!!) ще отиде в нормалния месечен разход за разговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ Lyudmil Не съм съгласна. Аз съм абонат на М-тел от 10-тина години вече и ако вървя по твоята логика, то следва да си сметна колко лева такси и сметки съм платила. Ако евентуално го направя ще трябва да сe побъркам!!! Да, и аз не съм плащала такса от 55 лв., но като прибавя и сметката...

Аз специално съм приятно изненадана от цените, в сравнение с тези на Глобул.

Редактирано от anrito
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора не ме разбрахте правилно, просто изчислявам вариантите т.к мисля утре да отида до Мтел да си го взема, но не съм решил кой е най-удобния за мен вариант. И аз съм абонат на Мтел от 10 години някаде и на мен сметките не са ми под 50 лв на месец, но дилемата е дали да го взема на лизинг или кеш, защото има една уловка, че ако преподпиша за 2 години на 55лв месечна такса нямам право в този период да преподписвам договор на по-ниска месечна такса, а през тези 2 години 100% ще излязат по-офертни планове :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен приятно ме изненадаха като ми казаха, че за да прекратя сегашния си договор трябва да платя 25лв, а не 50-60 както го бях смятал. Та и аз утре рано, рано 8:30 като отворят съм там :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора не ме разбрахте правилно, просто изчислявам вариантите т.к мисля утре да отида до Мтел да си го взема, но не съм решил кой е най-удобния за мен вариант. И аз съм абонат на Мтел от 10 години някаде и на мен сметките не са ми под 50 лв на месец, но дилемата е дали да го взема на лизинг или кеш, защото има една уловка, че ако преподпиша за 2 години на 55лв месечна такса нямам право в този период да преподписвам договор на по-ниска месечна такса, а през тези 2 години 100% ще излязат по-офертни планове :unsure:

Да!..... Но дали ти се чака, или го искаш, ... утре!!!! Аз го искам утре. До сега мтел не са ме очудили с главолонми падания в цените. Пък и доста по неприятно на 22 или 24 (не си спомням кой точно) юни, когато Стив обяви iPhone 5 да знаеш че още имаш да изплащаш четворката. А все пак iPhone не е евтин телефон, никак даже. Цените на Мтел ще се променят ако се промени пазара в БГ. А Българския пазар е всякакъв но не е динамичен.

Мен приятно ме изненадаха като ми казаха, че за да прекратя сегашния си договор трябва да платя 25лв, а не 50-60 както го бях смятал. Та и аз утре рано, рано 8:30 като отворят съм там :D

Хайде! Навалица ще правиме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето мнения в тази тема аз лично не ги разбирам.

Наистина ли сме толкова наивен народ, че има мисли от сорта на "Аз ще си купя Айфон от Мтел/Глобул/Виваком, защото другия оператор ни цепи задника с цени и ни прецаква"?!?!

За толкова години не разбрахме ли, че в тази държава няма "по-изгодно", когато говорим за монопол? Монопол не като име на оператор, а като цялостна политика на телекомите?

Престанете да се навивате и да обяснявате колко Мтел са изненадали приятно клиентите си и как Глобул са прецакали всички до сега (или обратното, разбира се). Имам опит (и съм сигурен, че не само аз) с цените и тарифните планове на телекомите в Англия и там също фрапантни разлики в цените няма. Единствените плюсове са в това дали апаратите са ФО, къде какво покритие ползвате и какви различни дребни ухажвания към клиентите си прави всеки от тях.

Който ползва Мтел и е фен на Айфон 4 отдавна си го ползва. Разликата е в едно отрязване на картата, а вече предполагам си предлагат нормално Мтел и микросим. Всички тези спорове и изтъкване на плюсове колко Мтел са по-велики и добри от Глобул са безмислени.

Защо никой до тук (или ако съм пропуснал се извинявам предварително) не каза нищо дали са заключени апаратите към Мтел за тези 2 години и какво се случва след това?

Аз лично като човек, имащ бизнес и зад граница това ми е важно условие: в държавата, в която пристигна, да си махна нашата карта и да сложа карта на местния оператор, с която ще разговарям докато съм там. И не искам заключен телефон, за който да чакам отключване и да се чудя кое приложение ще работи на него и кое не.

В тази връзка Глобул са ми продали апарати 16ГБ за 1299 лв. и 32ГБ за 1490лв. ФО и без каквито и да са преподписвания на договори, обвързване и т.н. Темата не е "Мтел срещу Глобул на война за Айфон клиентите" и няма да се впускам да обяснявам предимствата на едните планове пред другите.

Някой може ли да сподели каква ще е политиката на Мтел към бизнес абонати, желаещи да си купят Айфон 4, но ФО?

Тогава ще може реално да се прецени дали някой от двата телекома се грижи за бизнес абонатите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4. Заключени ли са Apple устройствата към мрежата на М-Тел?

Да. Телефоните, които се предлагат с абонаментна програма от М-Тел, могат да се използват само със SIM карта от М-Тел.

http://www.mtel.bg/iphone4/faq.php

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alessandros, The Shaman - благодаря!

Не съм го видял това.

Ако няма вариант за отключване с допълнително заплащане, тогава с удоволствие бих споделил моето скромно мнение, че нищо по-добро не виждам в офертата на Мтел пред Глобул-ската.

И обратното.

Откъдето и да вземете апарат в БГ, все е...хайде ще кажа все тая, за да не използвам друг термин. :biggrin:

Телекомите използват факта, че сме стадо и сме овце и докато е така ще си правим опашки дори за скъпи удоволствия, какъвто в тази държава е Айфон-а.

Иначе нека се предлага от всички, за да има Мтел-ски и Глобул-ски овце, та да не сме еднакви и да се разпознаваме поне по нещо. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето мнения в тази тема аз лично не ги разбирам.

Наистина ли сме толкова наивен народ, че има мисли от сорта на "Аз ще си купя Айфон от Мтел/Глобул/Виваком, защото другия оператор ни цепи задника с цени и ни прецаква"?!?!

За толкова години не разбрахме ли, че в тази държава няма "по-изгодно", когато говорим за монопол? Монопол не като име на оператор, а като цялостна политика на телекомите?

Престанете да се навивате и да обяснявате колко Мтел са изненадали приятно клиентите си и как Глобул са прецакали всички до сега (или обратното, разбира се). Имам опит (и съм сигурен, че не само аз) с цените и тарифните планове на телекомите в Англия и там също фрапантни разлики в цените няма. Единствените плюсове са в това дали апаратите са ФО, къде какво покритие ползвате и какви различни дребни ухажвания към клиентите си прави всеки от тях.

Който ползва Мтел и е фен на Айфон 4 отдавна си го ползва. Разликата е в едно отрязване на картата, а вече предполагам си предлагат нормално Мтел и микросим. Всички тези спорове и изтъкване на плюсове колко Мтел са по-велики и добри от Глобул са безмислени.

Защо никой до тук (или ако съм пропуснал се извинявам предварително) не каза нищо дали са заключени апаратите към Мтел за тези 2 години и какво се случва след това?

Аз лично като човек, имащ бизнес и зад граница това ми е важно условие: в държавата, в която пристигна, да си махна нашата карта и да сложа карта на местния оператор, с която ще разговарям докато съм там. И не искам заключен телефон, за който да чакам отключване и да се чудя кое приложение ще работи на него и кое не.

В тази връзка Глобул са ми продали апарати 16ГБ за 1299 лв. и 32ГБ за 1490лв. ФО и без каквито и да са преподписвания на договори, обвързване и т.н. Темата не е "Мтел срещу Глобул на война за Айфон клиентите" и няма да се впускам да обяснявам предимствата на едните планове пред другите.

Някой може ли да сподели каква ще е политиката на Мтел към бизнес абонати, желаещи да си купят Айфон 4, но ФО?

Тогава ще може реално да се прецени дали някой от двата телекома се грижи за бизнес абонатите си.

Цена на iPhone 4 (16) - например Франция - 630eur за ФО. Глобул продават ФО... (само 70 лв по скъпо) Ако ти трябва ФО - все тая от каде го взимаш. Мтел не ти трябва. Пък и те не са магазин за телефони, а са мобилен оператор. А спора Мтел или Глобул е колкото спота за Червени или Зелено... за всеки влак . Става въпрос за абонатите на Мтел които не искат да си сменят оператора по свои причини. И тука - БАЦ - iPhone 4 - от мтел - йевтино - наприер 520лв - (780 лв по изгодно). Кеф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да поспамя малко, да не остана по-назад :offtopic:. Много съм съгласен с ALGOR. За българина винаги най-големия страх е бил и ще си остане, да не го прецакат или да го врътнат нещо. Че мтел са си еврей, еврей са си, но хубавото на цялата тая работа е, не знам дали сте забелязали, но на страницата пише, че цените са валидни до края на декември, както при глобул пише, че цените са валидни до края ноември. Цените на мтел в общи линий са с 20-40лв. по-евтини от тези на глобулци (за нормалната тарифа без плюса), а не мисля, че те ще останат по-назад и ще намалят и те, което ще създаде конкуренция и ще се отрази добре на нас, крайните потребители. Да не говорим, за частните търговци и хората, които внасят телефони от Ориентата, те определено ще трябва да смъкнат цените, не знам дали си спомняте, но преди 3-4 месеца, 4-ките въвяха по 1500 и нагорее :yikes:. А най-доброто според мен, е че вече болшинството от потребителите с изключение на хората към виваком, не трябва да се притесняват да не ъпдейтнат софтуера и да оставят телефона в шкафа за месец, два. Само един съвет, миналата седмица се изпотъпкаха за кило банани, утре да не се изпотъпчете за iphonе-и :yahoo:.

Редактирано от mi4openev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе нека се предлага от всички, за да има Мтел-ски и Глобул-ски овце, та да не сме еднакви и да се разпознаваме поне по нещо. :smile:

Значи вивателските са кози - поне... :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цена на iPhone 4 (16) - например Франция - 630eur за ФО. Глобул продават ФО... (само 70 лв по скъпо) Ако ти трябва ФО - все тая от каде го взимаш. Мтел не ти трябва. Пък и те не са магазин за телефони, а са мобилен оператор. А спора Мтел или Глобул е колкото спота за Червени или Зелено... за всеки влак . Става въпрос за абонатите на Мтел които не искат да си сменят оператора по свои причини. И тука - БАЦ - iPhone 4 - от мтел - йевтино - наприер 520лв - (780 лв по изгодно). Кеф.

Извинявай, но да те питам:

Ти си рекламно лице на Мтел и колкото повече хора от форума навиеш да си купят Айфон от Мтел толкова повече пари ще вземеш ли?

Друго обяснение за думите ти аз лично нямам.

Обясних по-горе в поста си - тези, които не искат да си сменят оператора отдавна ползват Айфон 4.

А евтинията с примера от 520 лева няма да я коментирам изобщо...

Бъди здрав и повече в разговор от този тип няма да участвам аз.

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел си го взе отключен от Мтел, но му излезе по-скъпо и го взе на името на фирма на лизинг за 1 година (човека е с връзки) Телефона е действително отключен т.к пробвахме Вивателска микро сим и телефона работеше. Лизинга излиза около 150 лв на месец (лизинг + мес.такса за 12м.)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor - Много си прав, за съжаление обаче си от малкото които виждат за какво иде реч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офертите са доста симпатични, но това условие:

Първо се изразходват безплатните минути към всички мрежи в страната, а след това – и безплатните минути в мрежата на М-Тел.

оставя доста лош вкус в устата. Т.е. аз ще имам 100 минути за разговори към всички мрежи, но ако в началото говоря основно с Мтел, те ще се изгърмят там, а после ще ме тарифират по 0.29 на мин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...