Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

Да, а ма не. Е при мен не работи, може да работи, но само като data plan, което обезмисля eSIM-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Като единствена карта в телефона (без да се поставя Nano SIM)
  • Като втора карта с друг номер (в комбинация с Nano SIM)
  • Като допълнителна карта със същия номер (Extra SIM) на друго устройство

  или по-простичко казано -eSIM може да се ползва при същите хипотези, както и физически SIM - като единствена карта,  като втора карта или като Extra SIM . Като сим-а и неговия (клонинг) екстра сим-а трябва да са на различни устройства, защото на едно и също е ....меко казано безсмислица...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като имане е факт , върши ли работа обаче. Тествахте ли ? А1 изпревари другите два оператора

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

B780972A-D002-4C82-8DD0-84EA2F7E72D4.thumb.jpeg.5c90205caef183d3b59d7888c49aae3d.jpeg

Работи точно както физическа карта. 1:1. Върши работа, ако искаш да имаш две карти на телефона. Ако ще ползваш само една карта, не виждам особен смисъл да е eSIM. Най-малкото не може да я ползваш на друг телефон, ако този нещо се повреди.

 

Редактирано от Severus
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта си активирах есим. Цял ден ползвам телефона с два номера – на физическа и на есим. Единият е личен, другият служебен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава това!
56dd48d17d43f6c52c0fdb9b3a5e8ccf.jpg
Не съм в България и е-сим ме устройваше идеално. Дали има начин да се въведе ръчно,( има го като опция) защото явно със сканиране не става.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този надпис ми излизаше, когато се опитах втори път да сканирам QR кода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го въвел на друго устройство преди това, така става, трябва първото устройство да е свързано към интернет за да може да се отпише от там eSIM-a. Предполагам, че ще трябва и потвърждение.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен излезе като опитах да сканирам втори път. А този код откъде го взе като не си в България?

Имаш ли прикачен data plan тук:

 

02051E1F-5844-4421-AA6F-F0C8E3A3A1BE.jpeg

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акаунт менаджера ми го изпрати.
Не допускам да е сканиран преди това. А и би трябвало този код да е постоянен. Ако утре си купя нов телефон, как ще работи? Не е логично да стоя няколко дни без телефон, за да ми изпратят нов QR code.
В момента на сканирането английската ми карта си беше в телефона и имаше интернет от нея, не от Wi-Fi. Но това, както четох, няма значение, важното е да има интернет.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрива се от тук и можеш да опиташ отново. Гледай да не изтриеш другия оператор.

C21740CC-E77E-4752-BBC1-8D9BCBD95EFA.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би още да не е активен eSIM
физическия чип активен ли е още?



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове може ли да се включа с малко оффтопик с молба за помощ. Казуса е следният, изгорял е чипа на карта към А1, обаче титуляра на картата е в болница и не може да отиде до физически магазин/офис. Обажда се на *88 с молба в посочен офис да сменят картата без физическото му присъствие по обясними причини и въпреки това отказват....как може да се процедира ? Става въпрос за дубликат на обикновенна карта...какво толкова се правят не мога да разбера...Има ли вариант или някой ако може с някоя връзка да удари едно рамо ще съм много благодарен. Ще дам телефон за контакт на ЛС при необходимост. Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някога имаше доставка с куриер, но в болницата едва ли ще го пуснат...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш и си вземаш нов чип от който и да е магазин на А1. После, титуляра да се обади на *88 и да поиска да му активират чипа, на който искаш номер. Трябва само да каже номера, и да издиктува номера на чипа.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е Нотариално заверено пълномощно, повечето кантори имат услуга да пратят помощник нотариуса до болницата, за да вземе подписа на упълномощаващия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При А1 не става с пълномощно дори и нотариално заверено. На мен ми отказаха.


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти откажат, ако пълномощното е нотариално заверено! Поискай да го изпратят до техен юрист за разглеждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана с пълномощно само :) благодаря на всички :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт, ако някой е решил да купува от Теленор. Все още изпълнявали пре-ордер поръчките, никъде няма нищи налично, най-вероятно щяло да има средата на Декември. Появи се 256 макс про златен в онлайн магазина. Други цветове нямало. Питах ги във Фейсбук как така няма никъде налично, а виждам в OLX с вчерашна дата закупени Про Максове 256 зелени - те си мълчат. Думи нямам вече.

 

ПП: Понеже щях да минавам на А1, взех че им тествах Интернета като правих пряка съпоставка с Теленор. Е с ръка на сърце мога да кажа, че още са си бом бок.

Редактирано от costi.kocev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакам в Telenor да си оправят наличностите на 11 Pro Max. До тогава ще мъча този


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента има Златен и Спейс Грей 256 налични в онлайн магазина :) Зелени нъцки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде са ви казали това за наличностите,

но аз миналата седмица се обадих в най-близкия магазин на Теленор и питах.

Имаха 11 Про макс златен 64. Жената хареса цвета и го отнесе, без да е правила никакви приордъри.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в магазина го говорят това, отделно във Фейсбук страницата им това отговарят. Аз следя навсякъде, защото още никъде не се появява зелен про макс 256.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто и Теленор се отказаха от този оператор е някаква невъобразима каша. Отделните звена и системи нямат никаква синхронизация или информация останалите какво правят...
Очевидно отделни магазини получават свободни бройки, но никой друг освен тях няма тази информация. 

Съветвам ви да си извадите телефоните на близки до вас магазини и да ги прозвънявате един по един...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...