Премини към съдържанието
Kaloyan

iPhone от A1, Telenor и Vivacom

Recommended Posts

Alxx®
преди 7 часа, WULAS написа:

имам ли право при приемане в техен офис да им го върна обратно към сервиза?

Не го приемаш(подписваш каквото и да е) обратно. Настояваш за проблем и отстраняването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
algor
на 3.11.2018 г. at 19:04, algor написа:

Виваком вече официално ще продава цялата гама Apple iPhone, като в следващите дни очакват зареждане на доста от магазините в страната с над 4000 броя апарати.
Доста от магазините ще бъдат брандирани челно с логото на Apple, като избора кои точно да бъдат е на база най-много продадени апарати от бранда до сега (тоест като са продавали неофициално).
Ще правят промоции на мястото на продажбата, ще имат презентатори в магазините и т.н.

От другата седмица ще имат зареждане и с цялата цветова гама на Xr, които ще бъдат обособени в отделни щендери.

Предполагам всеки момент ще бъде обновен и списъка в Apple по региони и държави в раздел Wireless carrier support and features for iPhone in Europe, където трябва да се появи и името на Виваком. 

Уви, не можаха да започнат да продават Apple апарати във Виваком, както беше планирано.
От снощи всички офиси са почистени от всякакви рекламни материали, свързани с Айфон, изтеглени са всички наличности и от днес и в сайта са премахнати всички продукти.
Без обяснения, без да  е ясно временно или завинаги.

Според мен ще е завинаги и ще се чуе защо, ама да видим кога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

Баси, точно ми направиха оферта....

Sent from my iPad using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
algor

Интересно ми е как ще продължат, щом вече са ти направили оферта.
Може пък да си довършат сделката, да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

Знам ли ги, макар че и преди съм взимал от тях. Имам още месец и половина до преподписване, но онзи ден ми се обадиха по телефона. Дадоха добри цени за апарат но сега може и да е друго. Ще видим.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WULAS

Имаха много изгодна оферта за XS Max в офиса на Гранд Мол Варна, но преди два дена видях, че са махнали всякакви реклами от офисите. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

След днешния разговор казаха че няма проблем да доставят iphone. Всеки един от новите модели. То и преди беше така, без да го продават официално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WULAS
на 7.02.2019 г. at 13:31, WULAS написа:

Съжалявам ако това не е темата, но имам едно въпросче.

Преди два дни си дадох личния телефон (iPhone 7 Plus) в Теленор за смяна на батерията понеже телефона се изключваше на 15%, а ако е и по-студено и на 30%. Днес ми се обадиха, че описания дефект не е констатиран и общо взето си ми го връщат в същото състояние.

Та въпросчето ми колкото и глупаво да е, имам ли право при приемане в техен офис да им го върна обратно към сервиза? Имам още 2 месеца гаранция към тях, после не ми се дават луди пари за смяна на батерията на 2 годишен телефон. ?

Вмъквам какво са писали на сервизния протокол.

След като телефона им го върнах още няколко пъти, днес окончателно се отказвам да се занимава с т.нар " сервизен инженер" на Теленор според който телефон който се изключва на 30% цитирам " iPhone 7 Plus 32GB Апарата покрива успешно сервизните тестове на Apple . "

От тук нататък повече взаимоотношения с Теленор - не! Батерията ще си я сменя в Креатив център и ще го продам.

Редактирано от WULAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Alxx®

Ако ти стиска - наеми външен експерт за оценка и заведи дело. Аз телемор ги отсвирих отдавна, пак със съд по друг повод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WULAS

Вчера вечерта отидох да си го взема, този път имаме напредък - ресторнали са го. 

Отказах да подпиша каквото и да било и им казах, че искам телефона да се върне обратно в сервиза, започнаха обяснения от сорта “Ма то тоя телефон го даваме вече за не знам си кой път, май следващия път ще трябва да ви предоставим нов”. Е аз какво искам според тях??

Учтиво им казах, че ако не ме удовлетворят, ще стигнем до КЗП че и по-нагоре, и целия офис се обърна “Ама господине моля ви, не не не”. 

Да не говорим, че оборотния телефон който ми дадоха не е като от тях обещания “iPhone за iPhone”, а Samsung Galaxy J3 2016, освен ако това не е някакво съвместно производство с Епъл.:rolleyes:

Интересно ми е сега като го върнат какво ще е становището този път. 

Очаквайте развръзка. :rolleyes:

Редактирано от WULAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Очакваме добри новини, ама нещо май и теленорци се излагат, явно след препродажбата вече номерцата са на дневен ред, преди нямаше проблеми с рекламации и замени. Помня за моята шестица с изгорелия пиксел как даже след работно време ме изчака жената в централата в Бизнес парка и даже не погледна, нарочно не го бях ресетнала, за да мога да й покажа проблема, до сервиз въобще не ходи, направо ми даде новия запечатан, подписахме протокола за замяна и кой от къде е. Между другото идва ми една идея, ако ти се занимава и, ако не си доволен от резултатите в сервиза, просто изкоментирай във фейса под някой техен рекламен пост. Аз така направих тогава, защото първоначално от магазин отказаха да ми го вземат, че беше доставен с куриер и като побеснях, направих ги на нищо, плюс жалба през формата на сайта, ама нея вече май я няма, да видиш как веднага ми се обадиха и ме викнаха за замяна.

Редактирано от dessyteneva

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WULAS

Добри новини, но не са добри.

Цитат

Заключение от сервизен инженер

iPhone 7 Plus 32GB Апарата покрива успешно сервизните тестове на Apple .

Искам да отида и на този инжинер да му стисна ръката, и да му кажа да си скъса дипломата.

Когато го върнат в офиса ще се разправяме отново явно.:rolleyes:

П.П Тамън им спретнах една супер жалбичка в сайта, да видим.

Редактирано от WULAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Подпукай ги и във фейса, обръщат внимание защото им страда имиджа, хората четат. Как няма къде да го пратиш в епълстор и да им плеснеш после протокола от замяната в главата...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Какъв Apple Store за телефон на година и 10 месеца?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

И това е така за съжаление, не пресметнах че те само година покриват, ама тогава тия в сервиза защо си измиват ръцете с “тестовете на Епъл”, като трябва да се водят по нашето законодателство и двете години гаранция

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Мисля, че не е много удачно да се пише във форума. Думата батерия изобщо не трябва да се споменава при рекламация. В крайна сметка клиента не е нужно да има технически познания и да е наясно защо се изключва телефона! Дано съм бил ясен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
turganay
публикувано (редактирано)

Здравейте на всички, не знам дали тук е правилно да пусна темата, ако не е моля да бъде преместена.  От както  Теленор са пуснали iPhone за продан всички в семейството ни си взимаме през две години апарати от тях. До сега какъвто и проблем да сме имали винаги от сервиза им са ни заменяли апаратите с нови. Но сега вече не така. В понеделник занесохме апарата iPhone XS MAX до магазин в Теленер и описахме какъв му е проблема. Слушалката бръждеше, почти нищо не се чуваше и един доста странене проблем . Звъни ми някой с фейс тайм или каквато и да е видеовръзка и докато си говорим, ако след 5/ 10 мин. реша да мръдна на някъде било да стана или преместя на някъде и отсрещния ми казва, че вече не ме чувал ясно, заглъхвал съм му. Трябва да спрем разговора, да се наберем наново и след 5/ 10 мин. пак същото.Този път от  сервиза не го замениха за нов с са изчистили слушалката и сега се чува ясно но относно този проблем не са му обърнали внимание. Дайте идеи какво може да се направи !

Редактирано от turganay

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
linkinpark79

Това са пълни глупости!Имах Айфон 6 + който беше фабрично огънат.Въпросният ''хубав сервиз' на теленор ми го върнаха и ми отнеха гаранцията като ме обвиниха че аз съм го огънал.....!Ползвах го така 7-8 месеца но модула за wifi-bluetooth се скапа и го занесох на криейтив център!Там ми го замениха с НОВ без много да му мислят и то само за 3 ДНИ !!!!!!!!!Така че не ми хвали сервиза на тиЯ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Те до скоро нямаха сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Alxx®

Те и сега нямат. Познай кого ползват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
venelin111111

Темата е за трите Български оператори и за това ще изразя тук мое наблюдение. Ако имате друг отговор , моля .Аз съм към Vivacom, мой близък е към М1 и когато приключим разговор по между си и майка ми затвори апарата си при мен секундите си цъкат. Щом брояча върви нещо не го разбирам. Апаратите са на различна iOS , но според мен е без значение. Не , че ще ме бутнат 10-20-30 секунди , но защо е така? Аз мисля защото нещо в мрежите на операторите не е ОК ... или ?

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gazara74

Кой сервиз ползват Теленор някой да каже ако знае.
Пратих телефона си за ремон и го върнаха по същия начин сам се рестартира. Пак го пратих да го видят какво да правя ако пак така миго върнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
algor

Не знам кой сервиз ползват Теленор, но ако апаратът е в първата година от гаранцията директно в сервиза на iStyle или в Криейтив Варна/София е по-добрия вариант.
Подозирам, че първата година от гаранцията и самите Теленор ги пращат в някой от оторизираните сервизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
kawabiker
публикувано (редактирано)

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) ще проверява американския технологичен гигант Apple по искане на БТК. Това става ясно от сайта на регулатора, в който липсват подробности за предмета на спора, с изключение на това, че става дума за злоупотреба с по-силна позиция при договаряне. При този тип производства обичайно става дума за злоупотреби от страна на компании, които не са монополисти в даден сектор, но въпреки това имат възможност да употребяват натиск при сключване на договор. Текстът бе създаден основно заради спора на малките производители с търговските вериги, но вече се ползва и за други казуси.

В дъното на спора са продажбите на 
iPhone от българския оператор. Явно Apple са поставили такива търговски условия, които БТК смята за лоши и плод на пазарната мощ на производителя на смартфони. А прецедентното е, че в София ще трябва да се явят адвокати на глобален гигант без присъствие в страната.

Източник: Капитал 

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2019/07/15/3938578_kzk_shte_razsledva_apple_po_iskane_na_btk/?ref=cheteno24

Редактирано от kawabiker

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове