Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

Може ли човек да си прекрати договора заради това без неустойки или това им влиза в общите правила и всичко е 6 за тях?

Едит, б@х ги....

Цитат

Едностранното вдигане на цените по действащите договори мобилните оператори обясняват с предвидената подобна възможност в Общите условия към тях. Затова и не е възможно недоволните клиенти да прекратят договора си предсрочно, без да бъдат санкционирани с неустойки

 

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има клауза, не може, имах си хас да не са си вързали гащите…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Договорени цени не могат да се вдигат произволно, справка: търговски закон и ззп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетеното в ел. издание на вестник Труд показва , че операторите могат да вдигат цените за жалост и те се възползва от това си право. Потребителя ще го отнесе отново.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно в България.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още преди няколко години видях клаузата в преподписан договор и питах оператор, тогава беше просто проформа, сега се възползват от нея явно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вдигат цената според инфлацията за 2021 и 2020...да, ама аз подписвам октомври 2021. Откъде на къде ще ми взимат предвид 2020, когато не сме имали този договор??? И те много добре са знаели каква е била инфлацията през 2020, когато са измсляли цените за плановете представени през 2021...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ни вдигнат цената на услугите, то се е видяло. Днес и по националната телевизия съобщиха. Виваком за сега траят или поне никъде не се споменава за увеличения.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това е така, но след като вече сме подписали договор с клауза за възможна индексация на цените, няма как да го оспорим за съжаление.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

😂 Не ви харесват цените?! Никой не ви кара да имате сим карта, вие имате нужда от нея и съответно си плащате. Никой не ви кара на сила...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и ток никой не ни кара да имаме, което не променя факта, че цените там са си безбожни.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените ли са безбожни или стандарта на живот е нищожен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата?
Че ако мога да си позволя всичко със заплата от 100 лв. Дали ще ми е зле, че ми е малка заплатата?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че не живеем в изолирано общество от останалия свят - цените не са обвързани само с нашите доходи. При условия на инфлация е напълно в реда на нещата цените на услугите и продуктите да се вдигнат. 

Проблема у нас, както винаги е подигравателно ниския стандарт на живот в сравнение с редица други европейски държави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да проверят и банковия картел,и те се готвят за нова лапачка с таксите....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То за тях и КЗК е редно да се намеси, че много почнаха да се консолидират, ама какво ли разбирам аз от конкуренция. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Alxx® написа:

Договорени цени не могат да се вдигат произволно, справка: търговски закон и ззп.

Май има нужда от обяснителен режим за хората с липсваща мисъл:

Подписана клауза не я прави приложима, ако е в разрез с основен закон. В условията на операторите не фигурира реципрочна функция на намаляване в случай на дефлация и вдигането противоречи на понятието "договорени цени за договорен период". Иначе понятието "договор" е юридически безсмислено. Всяка форма на неравнопоставеност между страните по договор е незаконна. Понятието "договор" обхваща период от време(в случая) и установени цени, които са твърди за периода, независимо дали са в ущърб или полза за която и да е от страните. В противен случай се обезсмисля понятието "договор". Всеки си вика: не съм за 40 с'тинки брат, ама с решението си да не си за 40 с'тинки проправяш пътя утре да те шият с 5к(да речем). Мислете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли преди години от ДСК ми увеличиха вноската по заема без никакво уведомление !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И Виваком запяха същата песен…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Корнелия спира исканото увеличение със заповед - нелоялна търговска практика, това е накратко новината, има я в интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ли ми се струва, че ПратиНиПосолството умишлено създава скандал и после го "решава в полза на народа", за да получи доверие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там където имах 5G сега е LTE, хааа. Де***а и съвпаденията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква е разликата?С тия планове на картела си ограничен или на 50 или на 150мбита,които се достигат и от 4джи!Освен ако не си на най-скъпия план.Даже пинга е аналогичен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...