Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Безплатен нет през лятото на 4 места в София


tonygti

Recommended Posts

wi-fi2.jpg

Четири зони в София ще бъдат снабдени с безплатен Wi-Fi достъп през цялото лято благодарение на М-Тел.

Зоните, в които всеки може да използва свободно безжичен достъп от М-Тел, са две части от Южния парк, част от кв. „Студентски град“ и Mall of Sofia. Партньори на М-Тел в осъществяването на проекта са CISCO България, която участва с безвъзмездно предоставяне на цялото техническо оборудване, и Столична община.

Символичното откриване на зоните се състоя в Южния парк, където изпълнителният директор на М-Тел Андреас Майерхофер, кметът на София Йорданка Фандъкова и Борислав Димитров, изпълнителен директор на CISCO България, прерязаха официално лентата.

"Безплатният достъп до Интернет на обществени места е един от белезите колко европейски град е София" каза Йорданка Фандъкова и приветства проекта на М-Тел. Андреас Майерхофер отбеляза, че изграждането на М-Тел Wi-Fi зони в столицата е проект от изключителна важност за компанията и изрази надежда в бъдеще той да обхване повече зони, които да не са само в столицата.

„Подобни инициативи с публично-частен характер са успешната формула бизнес и държава да осъществяват проекти, значими за цялото общество”, коментира изпълнителният директор на CISCO България Борислав Димитров.

На събитието бяха показани и част от най-новите устройства, които М-Тел ще предложи за първи път в България съвсем скоро. Това са първият таблет на BlackBerry - BlackBerry PlayBook, Sony Ericsson Arc, HTC Wildfire S и Sony Ericsson Xperia Play – първият телефон с конзола за игри. Гостите имаха възможността да тестват безжичния интернет от М-Тел на 16 различни устройства – 12 телефона и 4 таблета.

Броят на потребителите, ползващи Интернет през различни мобилни устройства, вече се увеличава с бързи темпове. М-Тел се стреми да отговори на очакванията на своите клиенти, затова освен свободните Wi-Fi зони, компанията предлага и различни тарифни планове за мобилен интернет. По този начин всеки потребител може да избере най-подходящото предложение за своите индивидуални нужди.

Източник: kaldata.com

Редакция: tonygti

П.П. Тия Ментелци сега се опитват да затворят на хората очите след всичките простотии, които направиха през последната година... :censored2:

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей това сме българите - все недоволни и все търсещи кусури dry.gif И безплатно да е - пак мрънкаме :tooth:

Това което се случи с Мтел и проблемите свързани с него, можеше и може на всеки един от останалите оператори да се случи.

Недейде да коментирате така злостно. Има доста за изкусуряване при тях, но и при останалите е същото с изключение на "големия софтуерен проблем".

Сега да не кажете, че и аз ги рекламирам или работя за тях? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би не е тук мястото да го кажа,но скоро говорих с един клиент,който ми каза че имало идея да се осъществи проект финансиран от евросъюза за безплатен нет в центъра на София,който да се издържа от 30 секундна реклама в началната страница.Проекта не бил одобрен от тогавашния кмет Софиянски който поискал безумна сума за рушвет,надхвърляща няколко пъти бюджета.Спечелва провинциален град в Белгия.За това се радваме на такива трохички!Да ни е честито!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или да попитам...

Колко безплатни wi-fi мрежи има в парковете до момента?

Аз не знам нито една до сега. А обикаляме южния парк надлъж и на шир покрай дъщеря ни ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не съм казал, добре правят, ама след хилядите жалби от тях това е като капка в морето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или да попитам...

Колко безплатни wi-fi мрежи има в парковете до момента?

Аз не знам нито една до сега. А обикаляме южния парк надлъж и на шир покрай дъщеря ни ;)

А, има. Парка Заимов, част от Борисовата градина, Докторската градинка зад библиотеката, градинката около ритуалната зала в кв. Хиподрума - аз поне знам за тези, а сигурно има и още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 Нови Hotspot-a в София няма лошо, но с тия раздухани статии голяма хвалба си правят, все едно са пуснали безплатен нет в целия град. Аз примерно съм монтирал два линксиса на сградата и съм пуснал напълно безплатен нет в половината градинка срещу нас, ей така от добра воля! Да направят целия център пък тогава ще им кажа евала, защото в момента освен реклама на новите си продукти, друго неправят с тази инициатива!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, нямам нищо против това, че по някакъв начин са го направилили, а че направиха от мухата слон! Отключени WiFi точки в София има почти навсякъде и във всяко заведение или кафе, както и в повечето градинки и обществени места, Мтел не са нито първите, нито последните, които правят нещо подобно, че и кметицата се наредила и тя на хорото да разправя, че видите ли София е вече Европейски град, тя да оправи дупките и инфраструктурата първо пък после да ми говори! Gorgior нищо лично, но това е моето мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и София не е България. Все София та София... @бал съм ти Софията....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони , като гледам ти си пуснал статията , пък сега псуваш ! Драсни им някой ред на мтел и им предложи и в Плевен и не само, да го направят !

Освен това , ти защо смяташ, че на нас кореняците тук, ни е много приятно всичко и всички да са тук, всичката дандания и така нататък да се случват тук , А ? Чакай да ти отговоря, преди да стане дандания - ми НЕ Тонка, не ни е приятно брат, ама не сме седнали да викаме, да ви еб@ в градовете и селата !

Този пост е изказ на лично мнение , да се счита като спам !

Поемам ангажимента да не създавам група във Фейсбук , с цел "еб@не" на несофиянци , ей така, щот всички са тук и ще има по много за всеки !!!!!

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее де, ако я е...еш цялата голям зор ще видиш :)

В общи линии си е половин България и расте ;)

Не че имам нещо против да понамалее с около 500 000 поне и да се поразширимtooth.gif

И не с лошо за Софияssshh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуснах темата, защото новината е интересна и малко смешна. Както и да е, повече няма да пиша...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори доста смешно е стойността на рекламната кампания за инвестиция да надвхвърля десетки пъти стойността на самата инвестиция. Буквално бие на очи, че се опитват да правят някакъв положителен PR с жълти стотинки. Добре, че не се изгавриха пак със някой дом за сираци и да ни проглушат ушите, че "помагали" ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори доста смешно е стойността на рекламната кампания за инвестиция да надвхвърля десетки пъти стойността на самата инвестиция. Буквално бие на очи, че се опитват да правят някакъв положителен PR с жълти стотинки. Добре, че не се изгавриха пак със някой дом за сираци и да ни проглушат ушите, че "помагали" ..

Добре, след като ти е толкова смешна/жалка/т.н. PR кампанията им, не им ползвай нета/продуктите и ги мрази вътрешно :) Аз лично не съм видял лошо от тях и въпреки, че имам неограничен 3г интернет ми е приятно, че са направили нещо такова. Колкото до призивите да покрият целия център, да няма лошо, но все пак нет в парковете е доста по-важна инвестиция отколкото нет в центъра, защото в центъра като си, едва ли седиш на едно място достатъчно дълго, че да си извадиш лаптопа и да седнеш да цъкаш на него. Пък ако си в заведение, има големи шансове то да има wi-fi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто не са направили нещо кой знае какво и медийния шум около тази новина е изкуствен. Лошо няма просто не трябва да парадират толкова. В крайна сметка това е до голяма степен в тяхна полза - ще облекчат 3Г мрежата си в ключови точки а пациентите им ще ползват някакво подобие на интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стив Джобс го помолиха учтиво да пусне безплатен интернет в село Купертино, той им се изсмя и им каза, че ако опростят данъците на Apple, ще пусне интернет, а дотогава да имат да взимат. И тук става въпрос за най богатата ИТ компания в света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стив Джобс го помолиха учтиво да пусне безплатен интернет в село Купертино, той им се изсмя и им каза, че ако опростят данъците на Apple, ще пусне интернет, а дотогава да имат да взимат. И тук става въпрос за най богатата ИТ компания в света.

Изключително уместен пример по темата! :goodpost:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...