Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Virtual RAM или как да направим G на GS


bguser

Recommended Posts

С появата на GS моделите с по 256MB RAM, вместо 128MB както е било досега, ще почва все по-осезаемо да се усеща, че RAM-а не достига и по-новите приложения ще са все повече "оптимизирани" за GS моделите и ние с по-старите ще почваме да изоставяме все по назад...

Известна технология е виртуалната памет (Virtual RAM) която взима диалове от "диска" и ги представя на ОС като RAМ. Оказва се, че Apple са мислили за това и има системна програма '/sbin/dynamic_pager' която се грижи именно за такава дейност но по default не е активна... За да се активира трябва следното:

1. Точите 'com.apple.dynamic_pager.plist' [download:d7k4sa9t]http://www.mediafire.com/download.php?zzlmmin1j23[/download:d7k4sa9t]

2. Слагате файлчето тук: /System/Library/LaunchDaemons

3. Boot

4. Пускате приложения и наблюдавате какво става с пр. bossprefs.

Този подход създава dynamic virtual memory swap file on-demand без size limit. И като се има предвид, че "дисковата" памет си е всъщност Solid State Disk който си е просто съставен oт чипове както RAM-а, но по-бавни, има вероятност основното предимство на "Speed" моделите да се постигне и по софтуерен начин.

Засега, моите кратки наблюдения (и тези из нета от където го четох) са, че работи но "влачи". Интересно какъв би бил вашия опит.

(Търсих за подобна тема в търсачката и не намерих нищо. Дано постинга не се дублира с друг и ви е интересен).

С поздрав,

Алекс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз четох, че това можело да се отрази зле на паметта на телефона, тъй като постоянно ще се пише, чете и трие от нея което скасява живота й. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е риск за всички swap-ове върху SSD. Напрактика обаче, времето на живот на тези дискове е толкова голямо, че телефона ще бъде отдавна на боклука от старост докато се скапе диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с постоянното триене и четене не е толкова сериозен проблем, колкото се опитват да го изкарат някои. Особено пък за телефон където средно живота е 2-3 години. При 24/7 нон стоп четене и запис дори и най-калпавите флаш чипове биха издържали .. като реално никой не ползва абсолютно нон стоп телефона така, че това време се умножава :)

Метода е интересен, но нека някой сподели какъв е резултата или поне линкове към чужди сайтове с отзиви ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох, че и консумацията на батерия е по-голяма. Приложенията няма да вървят по бързо, а просто няма да има недостиг на RAM. Това е хубаво само ако искаш повече приложения да вървят в background ( с backgrounder).

А пък за 3GS мисля че е изцяло безполезно:

picture011.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=2645

Едни казват, че всичко става по-бързо .. други, че по-бавно. Трети, че харчи повече батерия. Четвърти, че телефона е забил и е трябвало рестор. Пълна каша :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не достигнете скоростта на 3GS :) При Arm Cortex-A8 има купища оптимизации и инструкции, спрямо стария който е в 2G/3G + доста по-мощен PowerVR SGX 535 GPU vs PowerVR MBX.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И затова като го натовариш с някоя игра телефона толкова се затопля че започва да пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не достигнете скоростта на 3GS ;) При Arm Cortex-A9 има купища оптимизации и инструкции, спрямо стария който е в 2G/3G + доста по-мощен PowerVR SGX 535 GPU vs PowerVR MBX.

Cortex A9 видя къде :bored:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cortex A9 видя къде

В 3GS - ако не си информиран процесора е именно такъв,като работи на 600Mhz(оригинално 800 но е ъндърклокнат)! За капак е с ДВА пъти повече РАМ-т.е. никакви суап файлове не могат да доближат нашите бангии до новия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Срам!!! Не вденах за деветката :redface: :redface: :redface:

П.П. На бира не се мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здраве да е :)

Някой не се ли прежали от нашия форум да го пробва този пач :question:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги бях сложил от Cydia (iPhoneVM от репото http://repo.beyouriphone.com), но не зная дали е същия и го махнах след 2-3 дни.

Видима промяна не забелязах, освен че в SBSettings изписваше че имам 60-70 MB свободни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2G. И аз го пробвах, но така и не усетих някаква разлика, освен че програмката MemoryInfo отказа да освобождава RAM. Но и без този пач при 3.1 се освобождава до 55-60 MB RAM (да не повярва човек), така че не виждам смисъла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги бях сложил от Cydia (iPhoneVM от репото http://repo.beyouriphone.com), но не зная дали е същия и го махнах след 2-3 дни.

Видима промяна не забелязах, освен че в SBSettings изписваше че имам 60-70 MB свободни.

Не е същият. Имало един пач но това си e официално на Apple и си е built-in в ОС. Било по-стабилно. http://danishkhan.com/blog/2009/09/how-about-some-virtual-ram-for-your-iphone/.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината не е в такива решения. Никога не работят както трябва. Който иска, да си вземе 3GS и е готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...