Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Подобрения по форума/сайта


Aveliky

Recommended Posts

От суперхостинг правят някакви промени и са задали грешно време. Сега вече трябва да е ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
http://bgfirmware.com/ нещо е зачезнало.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е в играта вече, има си темите в съответните раздели и беше малко излишно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сега пък е с три часа назад. В смисъл публикувам в 20.11ч, а дава 17.11ч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хостингът прави някакво преструктуриране от известно време и е неминуемо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам едно предложение. Става въпрос за създаване на тема/категория, в която да качваме книги epub, pdf и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би могло, но често става дума за обекти на авторско право и в такъв случай идеята отпада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам 2 въпроса:

1) защо в топ менюто 2 пъти излизат Начало, Форум и Потребители?

2) има ли начин за добавяне на опция към форума за увеличаване на размера на текста? На 27" iMac е супер ситно всичко.

До момента ползвах 2 решения - опцията в Safari "Never use font sizes less than..." и ръчно увеличаване с cmd+.

Обаче и 2те имат недостатъци. Опцията на Сафари увеличава шрифтовете във всеки сайт и в повечето това дава лоши резултати. Cmd+ до скоро работеше добре, но от няколко месеца при отваряне на снимка във форума я изкарва няколко поста по-долу в темата и трябва да скролирам нагоре-надолу по 50 пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или тази или другата седмица ще обновявам платформата и ще разгледам за тема/плъгин с подобни екстри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Явно хостингът пак прави нещо, защото часовникът е отново с три часа назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък изчезна мобилната версия, някой имали същият проблем или повредата е в моя "телевизор".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не използвате тапаталк.В момента са го закрепили и работи стабилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, форумът работи 24/7 и понякога хълца нещо, щото се подобрява. Другата опция е пълно спиране за часове, ама аз не съм навит. Вие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мобилния агент го бях спрял за два/три дена и сега отново е активен. За часовата разлика обаче вината не е в мен/форума/платформата. Самия хост в суперхостинг е настроен така и при всеки техен рестарт се връща с 3 часа назад. Всеки път се налага ръчно да го пренастройвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Aveliky, дали има някакво развитие по въпроса за опция за размера на шрифта? Нещо ми се бъгва напоследък и сафарито помни различни настройки за зуум на страницата във всяка тема из форума. Или е прекалено едро, или прекалено дребно. Давам рефреш след като съм го настроил - променя се отново. Ако имаше tapatalk за Мак изобщо нямаше да те притеснявам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подготвям ъпдейта и чакам само два плъгина. Предполагам скоро ще са готови и веднага скачам. С тея добавки влизат екстри, но и неудобства...

Имам 2 въпроса:

1) защо в топ менюто 2 пъти излизат Начало, Форум и Потребители?

Сега как е?

2) има ли начин за добавяне на опция към форума за увеличаване на размера на текста? На 27" iMac е супер ситно всичко.

А тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста време мина и виждам, че никой не оправил мобилната версия. Като се кликне на меню иконата, New content е изместен надолу и се получава една дупка.

Просто имате error: launcher_link темплейта не може да се зареди.

Aveliky, ето ти един quick fix.

В мобилната версия, където ти стоят стиловете добави това най-отдолу:

.templateError {

display:none;

}

и си готов. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, направено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Тъй като от доста време съм разкарал Flash Player от мака и ползвам Safari, забелязвам, че клиповете от Youtube все още ползват стария Flash Embed, който не върви при мен по очевидни причини.

YouTube имат обновено (от доста време) iFrame API, което ползва HTML5 по подразбиране. Не знам колко ще е лесно за интеграция с IPB, но предполагам, че плъгина, който се грижи за Youtube Embeds може да се обнови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какво се дължи, като напиша текст в някоя тема, излиза само първото изречение след публикуването. Случва ми се няколко пъти вече. Последния път, edit на текста, дописах текста отново, но не го публикува. Модерира ме, м@мицата му. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от платформата, пробвай с друг браузер. За youtube кода ще разгледам, но ми се щеше подобни промени да не барам до ъпдейта. Още чакам тоя плъгин за борсата да се портне и за това забавям нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деска, цъкни щракалката горе вляво(в полето за писане) и пробвай пак. Така пишеш без джава скриптът да ти се бърка и ако е наред, виж по компа какво не бачка като хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...