Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Firefox за iPhone


Grievous

Recommended Posts

Новината, че екипа на Mozilla ще ни зарадва със своята мобилна версия на най-популярния Web browser Firefox е все по-близо. За първи път слухове за това се появиха през пролетта, като от екипа съобщиха за евентуални затруднения около реализацията му.

Както си спомняме тогава хората в Mozilla обявиха проекти за две нови мобилни версии на уеб браузъра Firefox, един за нормални телефони, и една за смартфони със сензорен екран както за WM така и за iPhone. Твърди се, че целта им е да бъдат функционално съвместими с Firefox 3 (ядро Gecko и TraceMonkey JavaScript процесор) като част от пакета да е с изключителна мобилна версия на Flash. Apple преговаря с Mozilla за вариант приемлив и за двете страни. Приложението ще се появи в AppStore като безплатно. Остава само да чакаме (следващите няколко седмици).

2ewgrbn.png

2wppbn6.png2w5rn7o.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, нямам търпение да излезне. Сигурно ще бъде много функционално и лесно :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми допада това с флаша... Дано да може да се влиза спокойно във vbox7 и да се гледат клипчета! Това ще бъде супер! :) И аз нямам търпение да излезе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, приложения които дублират вече инсталираните от Apple в

телефона, няма да присъстват в AppStore. Дано греша, защото ще е жалко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее, това е добра новина :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излиза така, че с бутоните Zoom In/Zoom Out, няма да има мултитъч зум?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Toni-, все пак това са алтернативи (Concept). Никой незнае как ще изглежда, и дали няма да се появят отново непридвидими спънки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, може това, което виждаме сега, като краен продукт да е съвсем различно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Май ще си останем с чакането. Рових се из сайта им. За момента единствената мобилна версия на програмата е за Nokia N900.

"Няма версия за iPhone. -> Този отговор е решил проблема."

iphonemozilla.jpg

Не съм съгласен с тях, но щом за тях това не е проблем, кога ли можем да очакваме Mozilla Firefox за iPhone ? И може ли да я чакаме въобще ?!

Редактирано от d3s7r0y3r
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оле божке, flash, firefox дано ни се сбъдне мечтата на всички!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш да си купиш Nokia N900 за да имаш флаш и да престанеш да спамиш във всяка тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, който иска неудобен зуум и флаш - има сумати телефони с такива "функции" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че по-горният ми пост е написан с цял обновяване на информацията, която имаме от 18.10.2009г. . Аз не съм привърженик на идеята за флаш. Интересно ми е как би изглеждала мобилната версия и как би се държала тя.

Edit : Aveliky, знам за кого се отнасяше поста ти. Чел съм коментарите на apodjeki :D

Редактирано от d3s7r0y3r
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че никой не коментира твоя пост.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, аз като видях новината не видях от колко отдавна е и че от Apple са ги отсвиркали :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на сафарито? Нямам никакви проблеми с него, та да изпадам в транс от появата на друг браузър...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто защото много хора са свикнали на Лисицата под Windows и предполага се че ще е също толкова надежден и за телефона :D за това хората искат Лисица и за телефона :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какато Opera, така и Firefox , никога няма да се появят! APPLE категорично са заявили, че няма да допуснат алтернативи на техния браузър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

konstant , а какво им пречи да го пуснат през Cydia ? Щом Microsoft пуснаха приложения за iPhone през AppStore можем да очакваме всичко :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нишо не им пречи! Аз опитах да си кача Опера Мини и начина покйто даваха да се качи водеше до активация през Сафари. Сещаш се, че не стана номера и май Опера вече не предлагат за Айфон опцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...