Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Mac OS X Lion


Adamov

Recommended Posts

@ Mkarchev, тук и двете DP4 са ОК, вече инсталирах едната, за сега няма проблем

Мислех да питам как да си преинсталирам ОСХ на Мас - имам леопарда, а вече три години си ползвам Мас-а и има нужда от преинсталиране. Видях за новата версия, но не я намерих да си я купя официално.

Свалям от посочения линк, но какво трябва да направя после. Юзер съм, но не съм от разбирателите. Ябълката ми е MacBook от белите Inter core duo.

След като инсталирам, нали няма да ми се изгубят данните, т.е. нещо като ъпгрейт ще е? Питам за да знам дали да си прехвърлям данните.

Благодаря ви предварително

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Adamov

    15

  • DreamcatcheR

    15

  • Pe6o666

    13

  • iPhoneman

    12

В твоя случай изобщо недей да инсталираш върху дяла където ти е Snow Leopard-a, това все пак е бета версия, направи си отделен дял на хард диска и направи чиста инсталация в този диск, друг вариант е ако имаш външен usb хард диск, по-добре инсталирай на него. Потърси в нета, мисля че и тук във форума има информация, как да направиш Мас-а да избира в началото коя Mac OS (Snow или Lion) да ти стартира. Аз тесвам на PC-laptop (MBR), и при мен е малко по-различен процеса на "боотване", няма да ти е от полза.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тогава някой може ли да ми каже как да си преинсталирам леопарда? Слагам го, но не прави нищо - съобщава ми че вече има тази версия и не ми дава опция - преинсталирай :-(

Сигурно е много просто, но явно нещо пропускам!

Вероятно е странно, че искам да преинсталирам, но имам вирус на 3 години, казва се Георги и дори и Мас-а не издържа :-)

Получават ми се някакви грешки, камерата ми не работи от една седмица....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да питам как да си преинсталирам ОСХ на Мас - имам леопарда, а вече три години си ползвам Мас-а и има нужда от преинсталиране. Видях за новата версия, но не я намерих да си я купя официално.

Свалям от посочения линк, но какво трябва да направя после. Юзер съм, но не съм от разбирателите. Ябълката ми е MacBook от белите Inter core duo.

След като инсталирам, нали няма да ми се изгубят данните, т.е. нещо като ъпгрейт ще е? Питам за да знам дали да си прехвърлям данните.

Благодаря ви предварително

Твоя процесор не е от поддържаните в OS X 10.7 Lion. За теб единствения вариант е да си сложиш OS X 10.6 Snow Leopard (написал си че имаш "леопарда", което предполагам е OS X 10.5 Leopard) , ако искаш да имаш най-новата система.

Данните винаги е хубаво да си ги архивираш - особено на по-стари машини, защото живота на диска е ограничен и не се знае кога ще даде дефект ;)

Иначе ето как да направиш чиста инсталация на Snow Leopard. На Leopard едва ли се различава много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Snow Leopard имам, но искам да попитам - Адамов в началото пише че и той е с машина с Intel Core duo и че май може да се сложи Лъва, така ли е?

Благодаря ти много Влади - за линка ;) !

Редактирано от Pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. В деня, в който пуснах темата бях с MacBook White, който е Core Duo. Този процесор за съжаление не е от поддържаните от Лъва. Има статии в нета, където пише, че ако се изтрие един файл от инсталацията може да тръгне под Core Duo, но при мен така и не стана. Пробвах няколко пъти и се отказах. Около 2 седмици по-късно се сдобих с настоящата си машина - MacBook Air и разбира се веднага му боднах Лъвчо. Чудесен е просто!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като бях решил да си изчистя изцяло Мас-а, копирах си инфото и тъкмо се подготвих за преинсталацията, както Влади ми беше писал да направя...., реших, защо пък да не се пробвам с новата версия. Четох в сайта на Епъл и там пише, че лъва ще може да върви и на моя комп MacBook White Intel Core Duo. Изтеглих си от тук http://www.demonoid.me/files/download/2655627/005839696744 - Mac OS X 10.7 Lion Developer Preview 4 и след това го инсталирах. Как го инсталирах - 1. Свалих файла от торента, който съм посочил, след това го копирах на десктопа. 2. Кликнах върху файла и след около 1 час, без моя намеса вече бях с Лъва. Моя проблем е, че това, е надграждане над това което съм имал. Вероятно тези които са имали проблем до сега с инсталирането е било поради причината която и Епъл са упоменали в сайта си - в стъпка две пише, че трябва да си с последния ъпдейт на СноуЛеопарда, е аз бях с него.

И в момента съм с Лъва+всички проблеми които имах и преди, от които най - дразнещият е, че камерата ми постоянно свети, а в действителност не работи. В момента искам да си инсталирам СноуЛеопарда от диска който имам, но не мога. Искам да го инсталирам като изтрия всичко от компа си. Ако някой може да ми каже как да го направя - ще съм благодарен.

Не, че не повярвах на Влади и Адамов, но просто реших да пробвам, така и така ще преинсталирам и така вече съм с Лъва :-). Проблема е че сега ще трябва да слезна на чист Леопард от който да се кача на Лъва отново :-)

Ще се радвам, ако някой може да ми помогне :-)

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох в сайта на Епъл и там пише, че лъва ще може да върви и на моя комп MacBook White Intel Core Duo.

Би ли ми казал къде по точно го прочете това? Това, което аз намирам на сайта е следното:

Your Mac must have an Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7, or Xeon processor to run Lion.

Ето и линка където го пише това под Step 1. Или ти имаш Core 2 Duo, а не Core Duo (това са два различни процесора) или отваряш различен сайт на Apple, до който аз нямам достъп. Ако е първото както и предполагам, ще те помоля следващия път да бъдеш по-точен като искаш помощ от нас или ако не си сигурен точно какво имаш кажи че не си сигурен, за да ти кажем къде да погледнеш за да сме сигурни с какво разполагаш, защото по този начин ще ни спестиш време от разясняване на информация, която накрая се оказва че не се отнася за теб. И ти губиш от това, че те дезинформираме, и ние губим от това, че отделяме време за нещо, което всъщост е друго :) И понеже сигурно ще има още хора, недоразбрали за OS X Lion:

OS X Lion няма да тръгне без модификации на Mac-ове с процесори Intel Core Solo или Intel Core Duo, както и на всички PowerPC Mac-ове. Ще тръгне без модификации на Mac-ове с процесори Intel Core 2 Duo, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 или Intel Xeon. Модификации да тръгне на старите процесори може да има, може и да няма - за момента има една с изтриване или преправяне на няколко файла, която не винаги работи (за справка предишни мнения на Adamov в тази тема). По-изчерпателно от това здраве му кажи.

Относно инсталирането на чисто - в този линк дето ти пратих, нещата, които ги пише, все още важат. Слагаш диска, рестартираш компютъра и веднага натискаш и задържаш Alt (Option или както искаш да го наричаш) докато ти се появят поне две иконки - диска с Lion и една за DVD-то със Snow Leopard. Избираш това със Snow Leopard и след това следваш стъпките от линка който ти пратих.

Между другото в правилата пише, че цитирането на последното мнение е нарушение. Ако искаш да отговориш, без да акцентираш върху някаква част от мнението ще те помоля или като натиснеш отговор бутона под мнението да изтриеш след това цитираното мнение или просто да използваш полето Бърз Отговор, което се намира малко по-надолу в страницата. Ако искаш да акцентираш някаква част от мнението (както направих аз в този пост) то тогава изтрии просто останалата част от мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влади, не съм искал да те засягам нещо. Също така искам да споделя че във всичко което пишеш, ти и Адамов сте прави. Да, не бях видял малката подробност, че процесора не ми е Core Duo, a e Core 2 Duo и в сайта на епъл съм прочел това което цитираш. Няма случайности и всичко си е наред.

В инструкциите за преинсталация съм пропуснал задържането на Alt -а. Благодаря ти.

За останалите юзери които може да съм подвел - порцесора ми е Intel Core 2 Duo и лъва върви без проблем при мен!

П.П. Вече успях и с преинстлацията по инструкциите на Влади :guitarred:

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че накрая всичко се разясни :) Иначе не си ме засегнал - явно като пиша по нощите и малко по рязко се изразявам.

Айде наслаждавай се на прясната си преинсталация :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да се похваля и аз с инсталацията на Лъва. Всичко мина нормално, обаче при скролиране посоките са обърнати и не видях да има опция да се променят. Ако някой има опит с това бих помолил за съвет. Иначе засега след малко браузване е добре на Core 2 Duo - 2х1.83 Ghz и 2х1 GB RAM. Не съм чел какви са му изискванията за хардуер, но при мен си работи (почти) като 10.6.7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да го ползваш, махни отметката най-отгоре, в System Preferences/Mouse

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С макбук Блек съм. Дали на някой с подобен му работят мултитиъч гестрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Може да се смени обартния скрол от setting / mouse / scrolling (съжалявам ако не съм абсолютно точен в местоположението, но Lion-а ми е на виртуално PC и не го ползвам много често).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет

Аз имам едно въпросче, Имам мак боок про в момента ползвам снол леопард 10.6.8. Като излезе официално Lion ще си го закупя но ми е интересно има ли начин да си запазя програмите и всички други данни в мака ми ? тоест не чиста преинсталация а просто като упдате на ос-а ?

Как става това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм ъпдейт от Leopard на Snow Leopard и не си спомням нещо подобно да съм изгубил :) А и в крайна сметка нали се прави update, а не преинсталация ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как става този упдейт ? просто инсталирвам на дела които ми е snow leopard без да го форматирвам така ли или се прави по др начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин месец излезе, на 1 юли ;)

Най-важното за мен е, че Finder е подобрен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В магазините на Аппле вече инсталирват Lion и скоро ще ми изръмжи и в компа :tooth:

http://www.macrumors.com/2011/07/18/apple-retail-stores-receive-golden-master-copies-of-os-x-lion/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говори се, че сряда ще е денят "Х" ;)

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя си ръмжи от 1 юли ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Migration Assistant Update for Mac OS X Snow Leopard

http://support.apple.com/kb/DL1420

Version: 1.0

Post Date: July 19, 2011

Download ID: DL1420

File Size: 714 KB

System Requirements > Mac OS X 10.6.8

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...