Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Споделете за новата Time Capsule?


Sid

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам, ако някой от вас е с новата Time Capsule да сподели следното:

Настроил съм си я за "нормален" достъп с парола, както и за свободен достъп. Освен това тя излъчва на 2,4GHz и на 5Ghz. Съответно MacbookPro-то като го пусна вижда 3 мрежи: 2,4Ghz, 5Ghz и тази за гости. Не знам това нормално ли е?

Аз нямаше да му се дразня толкова много, ако по неизвестна за мен причина, не си ги подрежда по приоритет на връзване: 1. Мрежа за гости; 2. 2,4 и най-накрая на желаната от мен високоскоростна 5Ghz мрежа. Много е досадно през 2-3 часа да го превключвам, има ли начин да му сменя предпочитанията или да му забраня да се връзва към другите 2 мрежи.

iPhone-a има "Забрави тази мрежа" но в Мака не открих подобно нещо?

Кажете при вас как е, да не би по настройките на Time Capsula да съм объркал нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Отвори System Preferences - Network.

2. Кликни върху катинарчето, за да се логнеш като админ.

3. Избери Air Port след това Advanced...

4. Там имаш Preferred Networks и може да си подредиш мрежите по приоритет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, не знаех, че може да си ги подреждам с драг /дроп и че има значение, оказа се елементарно решение, мерси :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте....ще ползвам темата, за да питам.

Преди 3 седмици си взех тайм капсула 2Т.

Боцнах й кабела за нета, вързах Еъра и я настроих без проблеми.

От Еърчето имам нет, достъп до хард диска на капсулата, както и достъп до външния хард който й закачих. Все още не съм пробвал дали ще имам достъп до капсулата от външен нет.

Айфонът и айпадът, също са вързани без проблем към капсулата и имам достъп до хард диска.

Проблемът ми е, че имам служебен лаптоп с Уин7, който не мога да успея да свържа с харда на капсулата.

Лаптопа го връзвам към WIFI мрежата у нас, но Еърпорт по никакъв начин не намира капсулата.

Като съм на работа и вкарам ИП-то (статично е) в еърпорта на Уин7 компа, мога да вляза в тайм капсулата в нас и да я настройвам, но нямам достъп до файловата й система.

Дайте акъл как да се докопам до харда на капсулата през Уиндоуския комп, че вече ми писна да чета и пробвам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настроил си харда?post-2354-13637733976128_thumb.jpg

И SMB шерване трябва да е такаpost-2354-13637734463914_thumb.jpg

Благодарение на Jonnybravo;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той имал достъп до харда през айфона...

Включена ли е опцията за откриване на мрежи в Уин 7? По принцип като се свържеш към капсулата, трябва да се появи харда в "мрежи и споделяне".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включена ли е опцията за откриване на мрежи в Уин 7?

ммм това не го схванах? къде да гледам?

По принцип като се свържеш към капсулата, трябва да се появи харда в "мрежи и споделяне".

Трябва ама не се...

На уина пускам еъпорт утилити и там пише - APU was unable to find any aiport wireless devices....bla bla bla

колкото и да натискам Rescan - тайм капсула няма в лявото поле.

Редактирано от redalex
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е нужно това. Wifi нали има лаптопа? Свързваш се нормално като към всеки рутер. В опции за мрежи и споделяне погледни. Отдавна не съм пускал Уин-а. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настроил си харда?post-2354-13637733976128_thumb.jpg

И SMB шерване трябва да е такаpost-2354-13637734463914_thumb.jpg

Благодарение на Jonnybravo;)

Гогиш, с кой апликейшън на айфона са правени тези настройки по капсулата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файловата система на диска на капсулата каква ти е? Може да се провери като свържеш уин лаптопа с кабел с рутера; тъкмо ще провериш така дали имаш достъп. Aко нямаш, форматирай диска във фат32 За да се чете от уин компютри, мисля, че трябва да е fat32 - недостатъкът е, че не поддържа файлове над 4гб. Принципно може и ntfs, но не съм сигурен тогава дали time machine ще работи добре, поради несъвместимостта на mac os с тази файлова система..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се смени файловата система на харда на капсулата. Аз сумита време съм ползвал през Уин капсулата без никакви ядове.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не правя нова тема искам да попитам следното:

От известно време капсулата ми дублира едната мрежа която е на 5 GHz.

Пример мрежа на 2.4 GHz с име да кажем WIFI

мрежа на 5 GHz с име Time. Capsule.

И се появява трета с име. Time. Capsule 5 GHZ

Някой с такъв проблем, втората мрежа да се вижда два пъти ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дифолт са 3 мрежи, влез в настройките и разгледай. Само третата мрежа да кажем, която рутери ти я кръщава "5ghz" движи реално с по-голяма скорост. Поне при мен нещата ми се връзват там с повече mb/s. Цъкни да ти ресторне фабрични и на първият прозорец на софта, където излиза рутери ти с глобус интернет или нещо подобно, според зависи на коя мрежа си вързан, като доближиш курсора на мишката върху да кажем компа, който си вързал ти показва скоростта. Поне аз съм със стар Мас и не знам защо, но вече не ми излизат ъпдейти на FW на компа и ъпдейтвам FW на рутера от айфона. Казвам само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Maхни чавката на 5ghz name, както е на втория скрийншот:

12d48e36c0117c40.jpg5ac110914bc5a177.jpg

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR, стана като махнах чавката, благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@bobiikonomov от предишното ти мнение става ясно, че използваш 5ghz мрежата, така че не я спирай. Обийновената мрежа не работи на 5ghz дори и така да я засичат някои машини. Виж си скороста на връзка, като се връзваш на различните мрежи на рутера. При мен примерно айфоне е с мисля 72мб/с на нормалната и 150мб/с на мрежата 5ghz., която си спрял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman, прав си след тестове наистина има разлика. Проблема при мен беше че при 5 GHz капсулата постоянно забива. Върнах я към първоначални настройки и ще видя какво ще стане.

Редактирано от Pe6o666
Болд...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Абе нещо не мога да се оправя с достъпа до капсулата "отвън"...

Имам статично ИП.

Пуснал съм да е шернат диска по нета и WAN...и нищо...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз успявам, но само през AFP.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnnybravo

Светни ни как точно го правиш.

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

edit: Вчера разиграхме един сценарий с Aveliky за шерване през нета на TimeCapsule, който се оказа успешен. На рутъра си трябва да направите Port Forwarding на порт 548 към IP-то на TimeCapsule и така можете да си я достъпвате от всякъде. Нужен ви е само добър интернет :smile:

Операционната система е от огромно значение. С Mac OS X нещата става супер лесно, днес ще пробвам от офиса да се логна през някой Windows.

Ако си с Mac OS X: Finder -> Go -> Connect to server -> afp://timecapsule IP и си готов. Можеш да си направиш дори една програмка, която да стартираш и автоматично да се логваш в капсулата.

Automator.app -> Application -> Run AppleScript -> и вкарвате следният скрипт:


tell application "Finder"
try
mount volume "afp://ipaddress" as user name "UserName" with password "Password"
end try
end tell

screenshot20120209at110.jpg

Финално трябва да изглежда така:


on run {input, parameters}

tell application "Finder"
try
mount volume "afp://ipaddress" as user name "UserName" with password "Password"
end try
end tell

return input
end run

File -> Save и сте модерни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

redalex, какво правиш за да се свържеш с нея отвън? Аз имам достъп отвсякъде.

В my computer, горе в адресното поле пиша две черти наклонени наляво, iP адрес,

след това user и pass, и съм вътре. При някой доставчици на интернет обаче има

проблеми и трябва да се свържеш с тях за да може да отворят 139 и 135 порт за да

имаш достъп. При дъщеря ми в София на BGLan, тези портове са затворени и не

мога да се свържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...