Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Споделете за новата Time Capsule?


Sid

Recommended Posts

Операционната система е от огромно значение. С Mac OS X нещата става супер лесно, днес ще пробвам от офиса да се логна през някой Windows.

Ако си с Mac OS X: Finder -> Go -> Connect to server -> afp://timecapsule IP и си готов. Можеш да си направиш дори една програмка, която да стартираш и автоматично да се логваш в капсулата.

Благодаря на Джони.

Не съм правил никакви допълнителни настройки на Капсулата.

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

не знам какво беше станало, когато писах за проблема, но след седмица ми спря нета за час два и реших да ребутна капсулата.

от тогава си се логвам от всякъде без проблем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз съм горд собственик на последното поколение Time Capsule. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, ама сигурен ли си, че не си собственик на предпоследното поколение ;)

Последното вчера го представиха, ако не се лъжа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и до ден днешен не мога да се логна отвън през бозата.Иначе на Мака по инструкцията на Джони без грижи.Даже няма нужда от скрипта ,защото един път като си въведеш IP-то по AFP си го помни.

Новата капсула изглежда много добре и има страхотни характеристики ,но очевидно не е нужна на юзерите с макове 2012 година и надолу(или аз не съм доразбрал нещо:))).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jekylll, все още новата тайм капсула не се продава, така, че съм собственик на последната :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Win 7 не ми намира Airport extreme network, ( интернета лети ), но Extreme не се появява в My Network като network. Закачам HDD, Extreme-а си го намира през Airport utility, но не мога да ги видя и достъпя през Win 7 SP1?

Тези въпроси ме мъчат много време! Прочетох рових се из нета, правих настройки всякакви, но уви!!!

Disk share over LAN е чекнато, всичко на пръв поглед е ОК! Но след като опитам да ги мапна, и напиша ip-то, не се намират (Win и Extreme). Дава ми грешка "Устройството не отговаря на порт 445"

На port map в Airport utility съм написал ip-то, което проерих с ipconfig!

Не знам какво да правя повече! Дано съм обяснил нещата ясно! С две думи, Win 7 не ми намира Extreme-a като външно у-во, а само като рутер!

Всеки съвет и помощ са добре дошли!:))

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jekylll, все още новата тайм капсула не се продава, така, че съм собственик на последната :tooth:

Не се заяждам но проверих в моя сторе който е UK и си е налична за диспач днес. т.е ако си я поръчам до няколко дена я изпращат. Не е на пре ордер.

BTW това нещо ми предстои да си го купя.

Само мисля да изчакам месец-два да видя какви са отзивите за нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че изглежда от 3 до 4 пъти по-грозно от досегашния форм фактор... Разбирам, че това ще подобри сигнала, но откога Епъл избират по-добрия обхват пред по-добрия дизайн :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че е по - лош? Нали видя и про-то? В пакет си пасват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ми каза, усещането за дизайн си е строго индивидуално. :) Но и така като чета из мрежата, доста хора са на моето мнение.

Sent from my iBrain using iFingers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам Alxx е прав.

Та във връзка със темата искам да кажа.

Двете нови у-ва на Апъл -Time capsule и AirPort Extreme са разглобени и сравнени от Ifixit и какво открива.

На пръв поглед те са идентични като разликата е "магичния" конектор за хард драйва.

Откриват най обикновен Seagate Barracuda драйв който в края на теста го заменят успешно със 4TB диск.

(Това е добре-после всеки може да ъпдейтва със диск какъвто намери за добре, по голям, по бърз и т.н) - това е мое мнение де не на сайта.

Дават му оценка 8от10 за поправка.

Който го интересува да погледне Ifixit.

Благодаря ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

купих си новата капсула и имам затруднения с конфигурирането и свързването отвън през уиндоус. Ето какво съм направил и моля да ми кажете дали греша някъде и как точно става достъпа отвън през уиндоус защото някак си не мога да си го представя. Простете за невежеството ми. В Air port utility отивам на network port settings добавям Public UDP ports i Public TCP ports един и същ порт примерно 2048, на Private IP Address локалното IP-то на рутера 192.168.1.1, на Private UDP ports и Private TCP ports слагам отново един и същ порт примерно 548.

Благодаря предварително:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей най-после :D

AirPort Base Station Firmware Update 7.6.4

• Resolve an issue that may intermittently cause a loss in Wi-Fi connectivity with iOS devices

http://support.apple.com/kb/DL1673?viewlocale=en_US&locale=en_US

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте, не видях тема само за Time Capsule, затова си позволявам да пиша тук и да споделя моя проблем и има ли той решение. След backup на Time capsule model 1T (A1355) от Macbook pro 15 inc Mid 2010,2,4 GHz core i5,4GB 1067 MHz и след това чиста инсталация на MAC OS X 10.9 за съжаление не мога да си спомня паролата за Time capsule. Рутера работи, но не мога да върна информацията от тайм капсулата. Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да си изкажа и аз проблема в тази тема. Вчера си купих airport express base station (2012), и не мога да закача лаптопа ми Dell inspiron N5040 с Windows 8.1. Свързва се с рутера, но казва, че мрежата е ограничена. Всички останали устройва (Таблети и телефони се закачат, че и един стар нотбук самсунг с windwos xp няма проблем). Някакви предположения ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих го на automatic, телефона и таблета си се свързват правилно всяко на колкото може (iPhone 4s с 2.4 и iPad Air с 5GHz). По света общия проблем с limited conection е в security type-a или в това, че windows не може да вземе IP. При мен не е нито едно от двете. Пробвах през guest мрежата със none на security type и също така си получавам IP. Радио каналите са ми на automatic и е избрано България.

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Виждам, че тук се коментира относно Time Capsule. Имам намерение и аз да се сдобия с една капсула на времето, но имам един въпрос - от къде мога да прочета, колко живот й дават пичовете от Apple (1, 2, 3 години). До колкото знам капсулата на практика работи нонстоп, а хард диска само, когато се използва. Има ли начин да проверявам харда на капсулата за лоши сектори. Малко ме притеснява факта, че тя работи постоянно. Имам опасението, че един ден тя просто ще е "умряла" без предупреждение. Зная, че нищо не е вечно, но все пак дали има някакви що годе гарантирани дни, месеци, години на нормална експлоатация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята е купувана октомври 2009 г и също никога не е гасена. Досега без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е уиндоус, да пише нонстоп глупости по диска? :) Карат по 5-6-10 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...