Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Споделете за новата Time Capsule?


Sid

Recommended Posts

Първите модели имаха проблеми, но са фикснати отдавна. Сега се надявай да не изпуши диска и си прави копия на важни неща и на друго място.

Edit: А защо не сложиш един обикновен външен диск закачен на компа ти с кабел? Така ще се възползваш от TMachine на МасОС и ще си спестиш пари, поне докато не схванеш идеята. ТКапсулат е един рутер с диск общо взето и ако ти не се занимаваш с нещо важно според мен не си заслужава парите.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен наличните 2 лаптопа, нямам настолен компютър и не желая да сглобявам и поддържам такъв.

Времето, информацията и акъла са най-скъпото нещо в този живот - парите се печелят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тайм капсулата е може би най-смислената покупка, която съм правил от продуктите на Apple. Не се разделям за нищо с нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще я ползваш главно за бекъп (Time Machine) и работиш с големи файлове, външен диск е по-добрият избор. По WiFi е бавничко - не само качването, но и търсенето и възстановяването на отделни файлове. Всичко зависи от нуждите. Може да се настрои да бекъпва на какъвто интервал от време поискаш, а не както е по дефоулт от Епъл - всеки час, чрез TimeMachineEditor.app Иначе като рутери са страхотни. Дискът вътре е server-grade и всеобщото (както и моето лично) мнение е, че са много надеждни. Идеята е да имаш бекъп. Дори да изгори диска, сменяш с нов и правиш нов бекъп. Лошо става ако по едно и също време ти изгори, както дискът/дисковете с всичката информация + този на капсулата :) Но това е малко вероятно. Иначе това е най-добрият софтуер за бекъп правен някога. Не мога да кажа колко много пъти ме е спасявал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като време не знам, но при мен по WiFi прехвърля с 5-10 МБ/с. С външен диск и firewire + thunderbolt adapter - 60-70 МБ/с. Говорим за доста пъти в повече. С usb3 диск ще скочи и над 150 МБ/с.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Днес си закупих AirPort Time Capsule, но нещо не успявам да я подкарам :(

Доставчика ми сетна нейния мак адрес, при опитите ми да си настроя външната връзка казват, че не си взима ИП адрес. Ресетвах многократно, успех никакъв.

За пробата опитах вместо директно, да я вържа към стария рутер и взе, че тръгна нета, само дето сега пищи нещо за Double NAT.

Каква може да е причината, когато искам само тя да е вързана директно към лан кабела на доставчика, да не успява да си намери ИП, ДНС и т.н.?

Навсякъде в нета за такива проблеми пишат да се рестартира кабелния модем на доставчика...а ние в България като сме директно с лан кабел какво да правим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на Виваком няма как да минеш без техен модем,и забрави да видиш капсула от външна мрежа.

Ако не си,дай малко подробности на каква мрежа си и ще ти помогнем да настроиш капсула!

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо подобно, на Виваком при FTTB, не ти трябва модем, лана от суича им влиза директно в твоя рутер и си получаваш реално IP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчика е Нет1. Последното им заключение е, че щом стария рутер работи, то проблема не е в тях и да се оправям с Епъл съпорт, да нося капсулата за ремонт и т.н.

В нас влиза прост лан кабел. Преди капсулата ползвах Линксис рутер само. Вчера след покупката се обадих, дадох им Мак адреса на капсулата и те го сетнаха при тях. Обаче не си взима ИП.

Какво открих до тук. Сетнали са новия Мак адрес коректно, защото Линксиса спря да работи като сложа него. Ако използвам опцията му за клониране на Мак адрес и сложа този от капсулата, пак заработва.

Капсулата с ръчни настройки и копирано, каквото съм видял от Линксиса - в Ютилитито светва зелено долу на капсулата, но оранжево отгоре на нет-а и пише disconected.

Капсулата с автоматични настройки - няма коректно ИП.

Ако вържа капсулата вместо директно към кабела на Нет1, към един от портовете на Линксиса - веднага си взима коректно ИП, ДНС и заработва. Обаче във вътрешната ми мрежа като допълнително устройство.

Аз не искам да ползвам и двете. Искам да разкарам Линксис-а и да ползвам само капсулата.

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа къде най-вероятно е проблема. Не са записали правилния мак адрес. Същото ми се случи на мен пак с нет1 преди 5 г. като сменях рутера.
Понеже съм през телефона, давам пътя през airport ios приложението:
7dd0ac1311fac2e5b01cfca0bd1dcd16.jpg183ea45868286cef57fe60b1aa85228a.jpg
Обади им се по телефона и им продиктувай мак адреса от полето ethernet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е това :(
Четох ти мнението от преди години и взех предвид кой адрес им давам. Правилният имат...

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте , питането ми е за airport extreme 5 gen, но не открих теме затова пиша тук. закачил съм и външен хард и искам да го достъпя отвън , но все не мога да и няправя настройките. в локалната мрежа нямам проблем ама отвън...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Трябва да си си добавиш apple id в полето back to my mac(нещо такова беше)на капсулата. Това през мака. След това в settings/icloud включваш тази опция — трябва да си в локалната мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Back to my mac,няма да помогне. Най вероятно не си със статичен IP адрес и няма как да се случат нещата от вън. Но все пак кажи на коя компания си и дай снимки с настройките,ще се опитаме да помогнем.Ако си с реален IP ще станат нещата,само дай малко повече инфо!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на мегалан/мтел съм и съм със реален ip, проверих но нещо не иска и не иска. идеята ми е да достъпвам харда през уин, мак и айфон , така че мисля че няма да стане с back to my mac


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никаква драма да си достъпвам тайм капсулата през нетЯ,  но ползвам MacBook Pro (Веднъж пробвах през Windows и не ми се получи, въпреки, че бях инсталирал AirPort Utility-то). Също съм на Мтел. Back to My Mac е задължително да е пуснат за да работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на мегалан/мтел съм и съм със реален ip, проверих но нещо не иска и не иска. идеята ми е да достъпвам харда през уин, мак и айфон , така че мисля че няма да стане с back to my mac


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега на оптичен нет ли си или на лан ? Ако си на оптика най-вероятно ползваш онт у-во дадено от оператора, за твоята цел е нужно да ти направят порта на който си свързал тайм капсулата да работи в бридж моуд, за да получава реално ип !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Колега на оптичен нет ли си или на лан ? Ако си на оптика най-вероятно ползваш онт у-во дадено от оператора, за твоята цел е нужно да ти направят порта на който си свързал тайм капсулата да работи в бридж моуд, за да получава реално ип !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
здр мисля че съм на оптика, интернета влиза в суитч за телевизията и за рутера това е



Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай една снимка да видим какво къде влиза !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И няколко снимки на настройките


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, kerrirose написа:

здр мисля че съм на оптика, интернета влиза в суитч за телевизията и за рутера това е



 

По-скоро е с оптика до входа и от там по етажите с UTP кабелче и суич да разделя нетя и телевизията ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...