Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да използваме iPhone/iPod Touch пълноценно.


Martio

Recommended Posts

1.Отиди в най-горната част на страницата -

Когато сте в сафари трябва да докоснете статус бара и страницата ще се превърти до горе.

scroll_taphere.jpg

2.- Задръжте ".com" бутона за да получите за други домейни.Плъзгайте си пръста по домейните, за да си изберете един от тях.

domain_suffix.jpg

3.Запазете снимки от сафари - Можете да запазите снимка от някой сайт, като задържите пръст върху избраната снимка и изберете "Save Image".Снимката ще се запази в Camera Roll.

image_save_2.jpg

4.Скрийншот на екрана - Можете да направите скрийншот на екрана където и да сте, като задържите Home и Sleep/Wake бутон.Ще се появи бяла светлина и картинката ще бъде запазена в Camera Roll - за iPhone и Saved Images - за Ipod Touch.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че повечето знаят това което си споделил и че това за мен не са никакви трикове.

Относно т.2 мога да добавя, че при задържане върху -, $, &, ", ., ?, !, ' и % излизат допълнителни символи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля!

т.1 я открих съвсем наскоро и случайно.

т.2 също до няколко дни не го знаех (iphone имам от месец, а преди това близо година ползвах itouch). Прочетох в една тема, че човек търсеше как да замени .еду с .бг

т.4 е това изобщо не го знаех!

Хубаво е, че колегата се е сетил да пусне такава тема, в която може да се изброяват малко по-специфични "трикчета" с телефона. На мен лично това за скрийншота ще ми е полезно. Скоро се чудех каква програма да търся за правене на скрийншотове, а то си го имало като функция :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня няколко неща, може да са полезни на някой:

т.5 Двойно натискане на shift, се преминава в Caps Lock. (трябва да е включена опцията в

настройки-клавиатура)

т.6 Двойно натискане на space - слага точка и разстояние.

т.7 При заключен телефон закривате с пръст сензора за светлина и после отключвате,

за пестене на батерия.

т.8 Приспиване на Ipod след определено време. Часовник - таймер - определяте времето-

-накрая изпълни - избирате "преспи iPod".

т.9 При дълга синхронизация е добре да се мине в "самолетен режим", защото при

входящо повикване синхронизацията се анулира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизацията не се анулира, а спира за времето на разговора. После си продължава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ето ви нещо интересно.

Навярно някои от вас са забелязали, че в /Applications има приложение DemoApp.app, но такава икона на SpringBoard-a няма. Ако все още се чудите за какво е това приложение ето го и отговора: Това е приложението чрез което се пускат рекламните клипчета които се въртят постоянно на демонстрационните телефони в магазините на операторите които предлагат iPhone (в това число и Globul).

Клипчето се стартира веднага след зареждане на телефона (когато е рестартиран) и след изтичане на времето указано в Settings -> General -> Auto-Lock, като се върти отново и отново до безкрай. За да го спрете трябва да натиснете Home бутона и да заключите телефона чрез Sleep/Wake бутона, за да не се пусне отново след изтичане на времето указано в Auto-Lock. Ако натиснете Sleep/Wake бутона докато клипчето върви, след отключване на телефона то ще започне откъдето е стигнало. Клипчето не се стартира ако заключите телефона чрез Sleep/Wake бутона!

Добре бе, стига плямпа ами казвай къде се слага това клипче.

Клипчето се слага в /private/var/mobile, името му трябва да е Demo и да е в .mov формат.

След като сложите клипче трябва да респрингнете/рестартирате телефона, за да разбере че има такова клипче. За да спрете да се пуска ще трябва да изтриете файла Demo.mov или да го преименувате и да направите респринг/рестарт на телефона си.

Ето ви две демо клипчета от Apple.

Ако не се лъжа първото е от ерата на 1.х, а второто от 3.х

Свали

Свали

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Нещо, което открих току що, което ми липсваше много!

Когато имате обаждане и телефона ви е заключен (Lockscreen) никъде няма бутон Затвори/Откажи (Decline) за отказване на повикването - това става чрез натискане на Sleep/Wake бутона двукратно ! :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво :p Писано е многократно из форума за това... Между другото това беше и първия ми въпрос едно време като взех телефона... Така се запознахме с Тони :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А еднократни натискане на Sleep/Wake путона спира звъненено, но не прекратява повикването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също и еднократно натискане на Volume бутона спира звука при звънене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да права си. :)

Уточнение и пример:

Натискате и задържате показалеца на дясната си ръка по-този начин

6947fd0b04d97ed0.jpg

След това без да пускате показалеца на дясната ръка започвате с показалеца на лявата ръка да скролвате нагоре и надолу по-този начин

632caaf0372b5079.jpg

Редактирано от bombastyk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше проблемче. Мерси, но наистина не навсякаде се получава. Това не е проблем естествено:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за скролването на част от сайт - ако не се лъжа ставаше и с два пръста... Примерно палец и среден - движейки ги едновременно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. При мен дали заради фърма или поради друга причина по другия начин не ми се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Дам scroll-a е с 2 пръста.

Да добавя и нещо от мене което открих съвсем случайно.

Та седя и слушам един двучасов set и винаги ми е бил голям зор scrubbing-a, понеже при тези дълги сетове, прескача с 2-3мин на милиметър (тука изключвам възможността чрез задържане на back и foward бутоните, понеже е много бавно чрез тях). Та какво стана и нещо случайно се заиграх да си "чопля дисплея" докато слушам музика.

Предполагам, че всеки знае, че когато задържите с пръст "топчето" на scrubbing bar-a (тази горната лентичка на iPod(приложението) кадето ви показва до каде ви е стигнала песента) и започнете да местите на ляво/дясно, ви мести песента съответно напред/назад (с доста голям интервал).

Интересното което откри е, че когато задържите "топчето" и си плъзнете пръста надолу, има различни режими - Hi Speed(оригиналния), Half Speed (под сивото очертание), Quarter Speed (малко по-надолу, посредата на Atwork-a), Fine(най-отдолу на Atowork-a, точно над Play ...).

Демек, по този начин можете да си избирате колко бързо(с какъв интервал) да превърта песента напред/назад.

Edit:

Добавям и интервала през който превърта песента, всеки един от видовете scrubbing.

Hi Speed - 20сек

Half Speed - 10сек

Quarter Speed - 5сек

Fine - 1сек

ScrubbingEdited.png

Редактирано от MtMCooLBG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте. Има ли начин да се спре препращането в Safari на сайт към мобилната му версия. Примерно като въведа http://www.box.net/shared/44n78tb71z да не ме препраща към http://www.m.box.net/view_shared/44n78tb71z

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш някакво "бъгче", вероятно. При мен, когато форум/сайт, е "iPhone Native", ми изкарва опция да избера кой вариант да ползвам. Вероятно в сайта имат скрипт, който реагира на посещение с iPhone Safari и те пренасочва.

Едно време, имаше пакет в сидиа, който лъже сайтовете че си с комп, за да отваря пълните им версии, ама не му помня името :think:

Edit: Пробвай с User agent faker.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...