Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone Apple event 04 Октомври


profusion

Recommended Posts

диване, преди да кажеш че нещо е същото е добре да си сигурен. А в случая ми се струва, че изобщо нямаш идея за принципа на работа на Siri и на Vlingo. Да не говорим пък, че не си тествал Siri за да знаеш колко добре или колко зле разпознава различни акценти. Лично аз се съмнявам технология на повече от 2 години да е "същата" като технология от днес. Хайде стига си ни занимавал с коментари целящи да умаловажат това, което ни презентираха вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алгоритъмът на двете няма нищо общо. Тествал съм влинго на няколко айфона и мога само да кажа: б@хти акито, за нищо не става.

Смея да твърдя, че произношението ми си го бива(мнение на чужденци). Гласовият контрол на 4-ката разпознава какво казвам, доста добре и когато излезе siri, ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам презентацията на сири и се питам:

Когато попита "what's the weather in Paris?" - как па' не го попита обратно "which state?". Освен столицата на Франция, в щатите има 23 града Paris :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

С две думи-представиха телефон с по-добър процесор(До два пъти по-бърз от стария!!!)

Отделиха доста време за камерата,като чели това е най-важното за един смартфон(За снимки,са създадени фотоапаратите).

И накрая за да замажат положението показаха SiRi,нещо което спокойно можеше да бъде интегрирано с iOS5!

Ако четворката ви е бавна,снимките малки и се чувствате самотен,може да се насочите към 4S!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго се изчерпи, аз ще коментирам залата :tooth:

Какво беше това нещо?!!? Лобито към тоалетната на разработчиците на Apple Remote ли? Преди такива големи зали, висок подиум, масивен екран....

Сега... за секунда си помислих това дали не се случва в залата за прожекции на младежкия дом във Варна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заради Тим Кук - да не се шашне, нали е "нежна душа" :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те пък защото много му дадоха думата :tooth:

Като първолак в края на годината. Каза си стихотворението и си седна с усмивка като резен диня.

Редактирано от strangesamedogma
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото Scoot Forstal me кефи ,начина по които води презентации се доблийава до начина на чичо ни Steve Jobs

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално в такива мултимилиардни компании ги шлифоват като диаманти! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

диване, преди да кажеш че нещо е същото е добре да си сигурен. А в случая ми се струва, че изобщо нямаш идея за принципа на работа на Siri и на Vlingo. Да не говорим пък, че не си тествал Siri за да знаеш колко добре или колко зле разпознава различни акценти. Лично аз се съмнявам технология на повече от 2 години да е "същата" като технология от днес. Хайде стига си ни занимавал с коментари целящи да умаловажат това, което ни презентираха вчера.

Въобще не се опитвам да ангажирам някого с мнението си, още повече хора като теб, които получават оргазъм като минат покрай сергия с плодове на пазара.

Ти какво каза че е ново и иновативно, защото в поста ти освен нападки към мен не видях никакъв пример или поне някакъв опит да обориш това, което съм казал. Не виждам ти какво ще изтъкнеш от презентираното като нещо ново и иновативно. "Новите" неща в iOS ги има като отделни програми от други разработчици. Махни пердето и ще разбереш.

Идеята ми беше да кажа че това отдавна не е нещо иновативно.. за каквото го представят. Вградили са го - добре. Кой пък е тоя - алгоритъма нямал нищо общо ????? Да не си работил и за едните и другите че знаеш какъв е алгоритъма ?

Новото и иновативното ще е в следващия iPhone. Тоя е за тия, на които договора им с 3G или 3GS изтича. Няма абсолютно никакъв смисъл притежатели на четворката да го сменят с 4S - нито има някаква функционалност в повече, нито възможности. Добре де, хайде - 1080p видео. Така ще е по-евтино и за Apple и за въпросните хора. Маркетинг ! А като излезе петицата - ще зарибят нови клиенти, старите ще чакат още година докато им изтече договора. Ако не сте схванали стратегията - нов модел с нови възможности - междинен модел, като стария със незначителни изменения - пак нов модел... и така. 3GS и 4S са междинните. Така си държиш старите клиенти, тук-там нови и с наистина новия модел дърпаш нови и отново зарибяваш част от старите :smile:

П.С. При мен Vlingo си работи доста добре, налагат се съвсем минимални редакции от рода на заместване на "an" със "and". И не е технология отпреди 2 години а първа версия беше тогава. Сега е 2.1.0. Същото е да твърдиш че и скайп е технология отпреди 8-9 години.

Редактирано от guBaHe
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе радвайте се на новия телефон бе, сега тъкмо няма да давате грешни 1500 бимки за него и ще си карате още поне година с 4-ката. Така излиза, че 2 години и половина ползвате телефон срещу скромната сума от 1000-1500 лева. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой пък е тоя - алгоритъма нямал нищо общо ????? Да не си работил и за едните и другите че знаеш какъв е алгоритъма ?

А, мислиш ли че е нужно да съм работил, за да прегледам едно - друго и да си извадя изводи? Ха, сега - ти си свали пердето. За разнообразие си прочети и постовете и открий противоречията, в които сам се вкарваш. Редуването на хейтърски коментари и убеждаване кое какво и защо - малко не пасва в схемата, ти как мислиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях се навил да си взема iPhone-че, показания снощи е страхотен телефон, но като знам че сигурно юни-юли 2012 ще представят следващия iPhone, вече изстискаха всичко като дизайн от iPhone 4, така че следващата версия надявам се ще е коренно различна, а не просто маркетингова стратегия. Не ми се занимава с междинки, а и няма проблем да изчакам.

Като се замисли сериозно човек събитието от вчера беше очаквано, но всички (повечето) се надяваха на друго. Яд ме е т.к. нямам iPhone и исках да притежавам такъв, ползвам си със здраве iPad 1, приготвил съм паричките, но да ги дам сега няма смисъл, т.к. догодина ще е хитът, а едва ли ще си сменям телефона всяка година. По същата причина съм с iPad 1 и не си взех и 2-ката, чакаме коренна промяна :biggrin:

Ако сменят дисплея с по-голям ще си е новост - все пак ще е ПЪРВИЯТ iPhone с дисплей, различен от 3.5 in.

п.с. постът ми е повече споделяне, а не коментар, но като цяло темата е леко омазана, така, че реших и аз да си кажа (blush)

Редактирано от elwin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пердето ми е паднало още след първия ми 2G, на който батерията се скапа след 4 месеца ползване.

"Хейтърските" коментари са моя поглед върху нещата. Това че отричам нещо не ме прави хейтър, нито пък убеждавам някой. Предоставям факти, които никой не е отхвърлил, ако забелязваш, освен ако отхвърлянето им не се изчерпва с това, да ме наречеш хейтър и че си противореча.. което не си показал по никакъв начин.

Ай със здраве, говори си с телефона и изследвай алгоритмите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой пък е тоя - алгоритъма нямал нищо общо ????? Да не си работил и за едните и другите че знаеш какъв е алгоритъма ?

А ти работил ли си за тях или поне проверил ли си за какво става дума или просто така като ощипана осмокласничка?

Vlingo се осланя на HLMs (Hierarchical Language Models), което значи, че се опитва да предвиди какво искаш да кажеш въз основа на няколко ключови думи и заложени модели. Например като кажеш "Колко струва iPhone" се прави синтактичен разбор на изречението и от там: Колко => количество, Струва => Пари и веднага след това модела на Vlingo e да предвиди, че обикновенно след комбинацията от тия 2 термина, следва почти винаги името на стоката

SIRI се осланя на съвсем друг алгоритъм (въпреки, че от синктасиса няма как да се избяга напълно). Те залагат на CI (Conversational Interface) и PCA (Personal Context Awareness), в смисъл такъв, че в зависимост от контекста и личните ти предпочитания ти предлага няколко възможности чрез директна комуникация.

Проблема при SIRI обаче е, че е засега много силно зависим от източниците на информация и ако няма връзка с тях (разбирай интернет) той просто е безпомощен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега поне стана ясно, че наистина е бил загубен прототип на новия айфон, но който го е намерил просто го е взел за 4-ка и затова не можаха да го намерят :tooth: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си го свалиш през iTunes, в търсачката -> Apple Keynotes, последното качено видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че на презентацията не се спомена нищо за ipod classic, медиите символично го убиха, обаче в Apple Store все още си го има, редом с "обновените" (колко са обновени, само ние си знаем ;) ) нови ipod-и.

Също за Apple TV нищо не се спомена, очакваше се поне да анонсират ъпдейт на софтуера...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш само аз кефя, ама не за телефоните, а защото ми се ражда син в момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...