Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Картофки за гарнитура на рибата:

Нарязват се на едро и им се слага сол, пипер, масло и вода.

img0116vj.jpgimg0119hv.jpgimg0121vr.jpgimg0122er.jpg

img0123t.jpgimg0125fw.jpg

Салата "Ниагара"

Накъсан айзберг, рукола, сушени домати, зелени маслини с бадем, козе сирене, прошуто и портокалов дресинг:

img0127nt.jpgimg0128jl.jpgimg0129uf.jpgimg0130ek.jpgimg0131ar.jpgimg0133iz.jpgimg0134bn.jpg

Филетиран лаврак: Сол, малко пипер и зехтин, после на сух тиган се запича и става прекрасен :)

img0137pv.jpgimg0136rt.jpgimg0138hh.jpgimg0140ne.jpg

И на финала мъфинчетата с портокалово сорбе :)

img0142vs.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Цветенце каза, че се депресира от мъфините! Аз нищо не казвам, защото слюноотделям обилно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Johnny, не го слушай. Не съм се депресирала - просто загубих всякакво желание за живот, хихихииииии :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4f84023e-209b-cad3.jpg

След дълга борба с едно apple tv и безкрайно изнервяне,жена ми реши да ме успокои с тази салатка!Нищо особено,доматки(белени),чушки,маслинки,пресен босилек,моцарелка и прекрасен зехтин!Гарнирани с чудесна Анхиалска ракийка....Веднага забравям за проблемите с Tv-то и се потапям с наслада в семейна атмосфера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Открих босилека това лято в Гърция. Жена ми го откри де :) Донесох си от там култивиран, салатен с малки листа и си го отглеждам. Салатата не е същата без босилек а и какъв сос за риба става от него :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е,наздраве,но да оставим техниката малко настрана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подготовка за тази вечер - Бут от млечно теле ;)

img0156qa.jpgimg0163sd.jpgimg0165xy.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вили, с какво бориш млечната киселина в месото? Че, иначе е вредничко за дърти 'ора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста пресилен градски мит :) Не, че е много полезно, но няма да ядеш сукалче всеки ден я :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това месо е в менюто ми два, до три пъти в годината. Спазвам всички пости - Коледен, Великденски, Петров и Богородичен. През останалото време ям основно риба и пиле. Не пуша, а алкохол приемам като лекарство - по 50 грама хубаво уиски вечер или по една чаша червено вино. Има доста по-вредни навици, върху които трябва да се замислят хората, на първо място са цигарите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, спор няма! Хватката е в това, че ти си в топ форма, а останалите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължение в картинки:

img0173je.jpg

Merlot Solitaire Elenovo 2007

img0174sk.jpg

second round - Merlot Solitaire Elenovo 2004 (елексир, дори и за капризни ;) )

img0179q.jpg

Малко мъфини (взе да става банално, но гостите са други ;) )

img0177li.jpg

За финала вместо диджестив

img0182tg.jpg

Макар, че любимото от този клас ми е Knob Creek ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало... :)

В петък пак имам гости, менюто ще е рибно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехх все по такива гости да ходиш.... хапваш, пийваш все хубави неща. То по-добре от ресторант...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирано е по-добре от ресторант, така е винаги, когато менюто се знае предварително. Няма нужда от заготовки, продуктите са свежи и не се налага да се замразяват. Фурната ми е 90см. и е по-широка от повечето конвектомати, които са по ресторантите. Побира се цяло агне 10-12кг. или цяла сьомга 3-5кг. Използвам малкото време, когато съм си в София да се видя с приятели и винаги съм предпочитал това да става в домашна обстановка. Посудата и приборите са ми професионални. Любимите ми магазини не са само за електроника, голям фен съм на магазини от типа на Genesis, в които могат да се намерят доста полезни неща за кухнята. Друга марка, на която съм фен е WMF, малко са ресторантите, които могат да се похвалят с подобно ниво :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето на това му се вика сметка без кръчмаря :)

Хола ми е 67 кв. м. но жена ми не е фен на компании, които идват вкъщи и са по-големи от 6 човека. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима хотела е друг и се намира в Банско, иначе лятото твърдо в Слънчев Бряг на пясъка :smile:

Да се върнем към темата ;)

Когато правите филе от лаврак или някаква друга риба, може да направите разрези като на наденица, така рибата се осолява по-добре, виждал съм да слагат в разрезите розмарин или прясна мащерка, но за мен рибата само със сол и малко пипер е най-добре :smile: Добре е да се залива леко със зехтин, така рибата става значително по-сочна.

img0145rr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима хотела е друг и се намира в Банско, иначе лятото твърдо в Слънчев Бряг на пясъка :smile:

Мислех, че онова приятно хотелче в Пампорово (или Боровец, вече не помня) е твое. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Менажирахме го, иначе е на един приятел. :smile:

Ето едно телешко варено от вчера:

Телешки джолан (задължително с кост ;) ):

img0192y.jpg

Зеленчуци за бульона:

Целина, лук, морков и малко чесън.

img0194ug.jpg

Обелват се, нарязват се на едро и се слагат при джолана:

img0203ek.jpg

Аз слагам солта в началото, добре е да се сложи и малко зехтин, но не е фатално ако забравите, защото джолана пуска мазнина :smile:

Слагате на котлона, който е на макс в тенджера под налягане (в малката теджера съм боднал един телешки език, но той е скука ;) ) и изчаквате да се "разфучи", тогава намалете силата на котлона и засичате два часа. Джолана става, по-бързо, но хватката е да извадим всичко от кокала и ставите ;)

img0207dm.jpg

img0209op.jpg

Извадете джолана и изчакайте малко да изстине, а бульона прецедете.

Сега нарежете малко картофи, моркови и една зелена чушка и ги сложете в бульона да се сварят, чушката и трябва най-малко, за това се слага последна. През това време обезкостете джолана. Когато зеленчуците са готови, добавете нарязаното месо.

img0211j.jpgimg0213om.jpgimg0214t.jpg

Това е,

днес отново mediterranean ;)

img0221ah.jpgimg0224hs.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ловите си две бели рибки, може и да си ги купите. Почиствате ги, препоръчвам люспите сe отстранят преди да ги изкормите. Измивате ги и ги нарязвате на шайби и ги посолявате:

imagevhz.jpgimagekvl.jpg

В някакъв съд, смесвате царевично брашно, бяло брашно, малко червен пипер и щипка хлебна сода:

imageepu.jpgimagefuq.jpg

Овалвате шайбите бяла риба в готовата смес:

imagecii.jpgimagevwr.jpg

Запръжвате в нагорещен тиган до постигане на желания резултат:

imageacq.jpgimagejcrv.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали :)

Аз я преглеждам набързо...

Шамане, май трябваше да се видим онзи ден, да похапнем рибок, това-онова :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неоле, срещата може у нас да я направим, но основните готвачи да бъдат Гоце, Джони и Шамана.

Направо се сещам какъв апокалипсис унищожителен ще настане, ако ги оставим три часа преди началото на срещата в кухнята...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две седмици преди събитието, спирам да ям за да има място :tooth:

Завиждам ви, аз един път реших да си нарежа суджук с машината и си отрязах половината пръст.

Добре че зарастна!

Жената сега не ми дава да припаря до кухнята :)

Не се и натискам де...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...