Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Кажете нещо по-интересно за гъши дроб?

@nikitobet: напиши си рецептата за мидите да я пробваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Естествено който знае да дава :( Мойте миди са само месото, без черупки.

@ThUnDeR, гъшия дроб ми е любим само и единствено на фурна. Просто го слагаш в тавата и печеш. Малко се стопява ама... Става перфектно щото той си е мазничък и с пържене става много тежко. На скара също не е зле...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От миди само ядки зависи дали искаш да си направиш салатка или основно, например нещо като миди с ориз на фурна.

Аз се придържам към традиционната салата миди с бял, зелен и червен лук. Просто и ефектно.

Малко сок от лимон и зехтин и е напълно готова. Сол и черен пипер - на вкус. Малко в хладилника.

Много добре се връзва да сложиш за украса (а и за изконсумирване) обезкостени маслинки и кисела краставичка, на тънички ленти.

Францизите имат персилай - това е накълцан чесън, смесен с накълцан магданоз и полят със зехтин. Връзва се страхотно на мидите. Супер за салата.

Гледах една рецепта на мосю Жак Пепен, само че той използваше черупки за подложки, половинки - с ядката вътре.

Наряза средното на една филия хляб на ситно, но не не трохи, наръзи леко захтин за да не изгори хлябчето. Запече на силна фурна забързо ...

Това съм го правил, много е готино.

При мен в ресторанта най-много се харчат "миди с черупка", среден размер заради ядката.

Правят се по следния начин.

Измиваш да речем 1.5кг миди със студена вода набързо, през това време ги оглеждаш хубаво за отворени. Ако намериш такива - в кофата.

На дъното на една тенджерка слагаш малко захтин, чаша бяло вино, ако се наложи може и малко водичка макар че те ще си пуснат, затоляш и слагаш мидите. Захлупваш с капак и внимаваш да не ти кипне.

Като се отворят леко слагаш босилек и пресен копър. Разбъркваш периодично за да се разнесат подправките, капака да си стои.

Продължаваш да вариш, имай предвид че напълно отворени не значи задължително напълно готови.

Сол на вкус.

Като опция, ако обичаш можеш да сложиш малко пресован чесън най, ама най-накрая, като спреш огъня.

Като сервираш с решетъчна лъжица бъркаш ама най-отдолу, за да се е равномерно бульончето.

Това набързо, ако се наложи ще пиша пак :(

Редактирано от nikitobet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@The Shaman: аз или на фурна с бяло вино, моркови и лук го правя или на тиган с ябълки, но ми е писнал вече така. Искам нещо по-различно :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа. С ябълката се връзва перфектно...:(

@nikitobet, май ще ми трябва мезе за водката, та ще спретна една саладка :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, аз това лято правех по 2 начина, едните с черупките, пукаха се да ги ядат клиентите.

Ако приемаш и други рецепти ще ти напиша.

На мен черупките нещо не ми харесват! Много хрупат :rolling:

Шегичка де :mrgreen:

Много обичам раци, особенно като има формула 1.

Малиии, колко бира изпиват.

За тях нещо специфично, за по-голям кеф дали има и да е без копър че....?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега да не ми дърпате ушите дето си едитнах поста .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма, ако почерпиш като ти се изсипем на iPhone среща през лятото :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mdl9240.th.jpg

@pe6o666 Ето ти и жокер да ме намериш по-лесно :(

Ако искаш ще ти напиша една класика за раци с бира по-късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Красиво местенце.

Аз в крайна сметка си приготвих една яхнийка. Мидите с чесън и два вида кромид, задушени в тигана с зехтин После прибавих малко домати, подправки и дафинов лист. Сега ще видим какво се получи. Добре мирише. Наздраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, супер яко :(

Само да почне сезона-там съм!

Ей го Несебър къде е.

За рачетата, пиши като имаш муза :mrgreen:

пп. The Shaman, наздраве брат!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доматен бульон с миди

Съставки:

100 г мидени ядки , 1 кг домати , 1 голям морков , 1 малка глава лук , 3–4 с. л. зехтин , 2–3 скилидки чесън , 1 връзка дръжки от магданоз , 1 ч. л. мащерка , 1 стрък босилек , 1 ч. л. сол

за кротоните:

3 филии стар хляб , 6–7 с. л. олио , 1 малка зелена чушка , 5–6 листа магданоз , 2–3 листа босилек , 1 ч. л. с

Приготвяне:

Морковът се реже през средата, след това надлъжно и още веднъж на половина. Запича се в сух тиган, докато започне да се карамелизира, слагат се зехтинът, едро нарязаният лук и скилидките чесън, след което се разбърква и се похлупва за 1/2 минута. Добавят се едро нарязаните домати, накълцаните стебла магданоз и солта и се оставя да ври на тих огън под капак 15–20 минути.Свареният бульон се прецежда през цедка, като леко се намачква, за да се изцеди сосът. Добавят се мидените ядки, нарязаните мащерка, листа босилек и магданоз, бульонът се кипва отново и е готов за сервиране. Кротоните се приготвят, като чушката се реже на съвсем ситни кубчета и се запържва в олиото заедно с листата магданоз и босилека за около 1/2 минута.Олиото от запържените чушки и подправки се прецежда, посолява се и се прехвърля в тавичка с нарязания на малки кубчета хляб. Рабърква се и се пече 10 минути на силно загрята фурна. Сервира се като предястие с изпечените кротони.

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

А за гъши дроб. моята рецепта е; нарязан на филий до 1 см. посолявам панирам добре в брашно.в нагорешен тиган със малко зехтин изпичам като обръщам от двете страни. след изваждането. карамелизирам няколко резана (кръгчета от ананас консерва ако нямам пресен.) със малко сок от компота. изваждам на чиния отгоре гъшият дроб да легне на канапенцето и в същият тиган затоплям горски плодове замразени, и темперирам върху гъшият дроб или слагам в малка сосиера.

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

но миди на черупки най добре ги правя със паста спагети канелони. талятели. стават убиец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гоце , паста с миди, с доматен сос ли я правиш ако не тайна ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

nikitobet това е в стария град нали? Ако не се лъжа преди 2-3 години ходих в тоя ресторант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и сметана.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Утре 3 май в 12.30 някой да свали клипа от бнт с поредното ми предаване . моля ВИ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да харесваш учителя си :clap 2: Наздраве Гоце !:mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това си е живо предизвикателство !:mrgreen: Добре, че е било за обяд, иначе щеше да видиш атака :)

Ама недей така де .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Мале неолее, като дойде време да идвам да слагаме четворката гледай да си стъкмил нещо такова :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Държелив ти е стомахът? Или си мазохист? :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...