Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Настройка на email към Mail.bg


hayden

Recommended Posts

Здравейте ! поради причината че не открих тема в която да се споменава как да си нагласим настройките за да ползваме пощата на mail.bg реших да ги постна тук за хората който като мен ползват тази поща.

За да използвате пощенски клиент трябва да направите следните настройки:

Потребител: Напишете целия си адрес вкл. @mail.bg

За POP3:

Протокол: POP3

Входящ сървър: pop3.mail.bg

Порт: оставете този по подразбиране или 110

За IMAP:

Протокол: IMAP

Входящ сървър: imap.mail.bg

Порт: оставете този по подразбиране или 143

Изходящ сървър: smtp.mail.bg

Порт: 25 или за клиенти на Виваком - 2525

Включете опцията "server requires authentication" и/или попълнете отново целия си адрес за потребител и въведете отново паролата.

За да можете и да изпращате трябва да активирате услугата "SMTP за mail клиент или мобилен телефон" от меню "екстри" намиращо се до "изход" в уеб пощата. Няма да можете да изпращате писма, ако не го направите.

Надявам се да съм помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно ръководство, но имам един въпрос. Настройките само за Бг ли са или стават и за чужбина. И още: До колкото знам Mail.bg е платена услуга за мобилните телефони, а може и да бъркам, не съм сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа незнам но би трябвало да работи и в чужбина, писах на админа и сигурно в понеделник ще получа отговор ! колкото до това дали е платено може да я ползваш да преглеждаш пощата си, за да пишеш мейли трябва да изпратиш смс на стойност 2.40 ако не се лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих настроил gmail да изтегля през pop пощата от mail.bg и бих ползвал gmail настроен като exchange.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=42.685538,23.317225

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mailbg.jpg

а иначе и аз ползвам - gmail изтегля през pop пощата от mail.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:+1: Освен това, така не се губи време за конфигурация на мейл акаунти след всеки рестор. ;)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имам един проблем. Не мога да трия писмата от инбокса на mail.bg.

Някой да има същия проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... Предполагам, че не можеш и да изпращаш? Не е си с изцяло достъпен вариант на пощата, т.е. не си се регистрирал с уж "безплатен" :mad: SMS и поради тази причина можеш само да получаваш, а не и да изпращаш, съответно и не можеш да ползваш изходящия си порт за връзка със сървъра.

Прегледай си настройките в самия акаунт в mail.bg, ако имаш мераци да трошиш пари за нещо, което са обявили те самите за безплатно си активирай услугата, после си прегледай наново настройките в iDevice.

:excl: Аз самия попитах админите в mail.bg които спряха да ми отговарят на e-mail и дори ми затвориха телефона, когато ги попитах, какво е безплатното на това да дадеш няколко лева чрез SMS и защо го рекламират, като безплатно за челната си страница. След случката аз лично ги бойкотирам :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен че може да тегли поща от mail.bg по POP3, Gmail може и да изпраща от името на акаунт в mail.bg :tooth:

Продължавам да недоумявам защо се пънете да го ползвате тва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на членовете на КЗП във форума :), малко да обърнат внимание на мейлбг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм супер недоволен от тия тъпаци, ама не ми се пише вече за тях. Лошо е, че има хора дето незнаят и им стават клинети...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

ЗДравейте, доста търсих във форума, но не намерих отговор. Имам проблем с настройките за mail.bg. Получавам си пощата, но нито мога да трия, нито мога да изпратя писмо. Какво трябва да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си настройваш акаунта в телефона, трябва да избереш РОР3 вместо IMAP.

5eeca334-bb19-c159.jpg

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Имам един проблем. Не мога да трия писмата от инбокса на mail.bg.

Някой да има същия проблем?

Извинявам се, че вдигам антична тема, но открих нещо интересно:

Settings-> Mail, Contacts, Calendars->email account-> Advanced-> IMAP Path Prefix

Там въведете INBOX ( с главни букви) - Done и сте готови .

Източник: http://www.netchimp....-to-trash-imap/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Има ли опция на вграденият мейл клинет, да не сваля всички писма от пощата? Настроил съм mail.bg и abv.bg, като вмомента имам 1600 непрочетени писма, а пощата изполва 4,3GB!!! На iOS 6.1.3 нямах такъв, същите акаунти използват 300-400 МВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6anubape.jpg

Беше настроено на един месец, промених го на две седмици. Изтрих акаунта и го настроих отново. Няма промяна. Започна с 150 писма (месец и половина назад), след това станаха 350 ( от средата на Юли).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акаунта си настрой бре, к'во общо имат календарите с пощата?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На iOS 6 насторойката беше - Show 50 Recent Messages, нещо което тук явно липсва и си сваля всичко....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за го имам проблема с мейла и като цъкна я няма тази опция ,която си описал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ju7ynuje.jpg8y8u4uqu.jpg

Вярно че май си падам малко индианец, ама бе от тези с най-големите пера ;). Вътре в настройките на акаунта пак няма такова нещо. Moже би трябва и да уточня, че всъщност съм със 7.0.3

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...