Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Magic Mouse


stamatov

Recommended Posts

След еднодневно тестване на новата мишка на apple, съм леко раздвоен. Мишки има от доста години но мишка с такава функционалност няма, поне досега. Мисълта ми е, че има нещо страшно готино в нея (особено ми харесва скрола) и нещо страшно странно също, едно такова усещане не знам как да го обясня. Въпроса ми е, има ли някой друг такава мишка за да сподели как я "усеща". В момента си мисля че просто съм много привикнал към старите мишки затова тази ми създава това странно усещане и всичко ще си дойде на мястото след по продължителна употреба. Все пак старите навици трудно се променят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в ревютата на macworld.com бях чел, че след известно време почва много да лагва или нещо такова, смисъл колкото и да я местиш, отместването по екрана е много малко. Този дето правеше ревюто предположи или по скоро се надяваше, че това е до софтуера и че ще го оправят... да не би странното усещане да е свързано с това?

Sladichuk: :naughty: Правила за задаване на въпроси и грамотно писане :read: :spank:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля тези дни да си взема такава.

Но ако наистина има проблеми или лаг.... няма да е добре.

Работи ли под Уиндоус?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал че има лаг, но по принцип малко бавно се движи, в момента съм дал от опциите на max скоростта. Усещането е както казах странно но на мен взима все повече да ми харесва :lol: Това че подържа скрол и back & forward е просто супер , много бързо се бачка с нея. За windows не съм тествал но си има ляв и десен (след като си го включиш, по default е само ляв) значи има всичко необходимо за да работи. Остава единствено да има driver някъде в интернет или update за boot camp, защото с мишката няма диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето, намерих статията - http://www.macworld.com/article/143702/ ... mouse.html

По отношение на Windows - пишеше, че мишката работи като обикновенна wireless мишка с ляв и десен бутон, тоест при това положение дори scroll няма да има :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се засилих да си купувам тука,от Англия една такава мишка да но след като попитах дали става за Уиндолса,получих заедно с отрицателния отговор и един презрителен поглед който ме отказа напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Епъл не правят драйвъри за Уиндоус. Имах от по-старите им мишки и единственото място в интернет, където се намираше драйвър, беше някакъв китайски сайт, в който нямаше думичка на английски и искаха някакви баснословни суми.. Просто тези мишоци са само за хората, които ползват Мак. Такива със Уин изобщо да не се засилват да купуват. На тях ще им предложа някой Logitech (като MX Revolution или Air) за ок. 50 лв по-малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да няма драйвери. С новите iMac би следвало да има bootcamp драйвери за windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал че има лаг, но по принцип малко бавно се движи, в момента съм дал от опциите на max скоростта.

You can get faster speeds through the Applications > Utilities > Terminal. To see the current setting, type in this:

defaults read -g com.apple.mouse.scaling

To make the mouse faster, set a different value, for example:

defaults write -g com.apple.mouse.scaling 6

Иначе мишката е супер :mml: :( Ползвам я вече 10-дена и съм много доволен, доста стабилно работи без никакви лагове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели впечатления от работа с мишката под Windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aveliky, при теб на колко си го нагласил това, питам за сравнение да преценя как са нещата при мен.

Иначе и аз съм много доволен от тази мишка, а и от всичко което apple прави, не се сещам някога да съм видял слаб продукт от тях. Нямам търпение да докопам новото дистанционно другата седмица :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настроих я първо на 10 и после върнах на 6. На 6 ми е най подходяща скоростта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MouseWizard v4.0

[download:20posngu]http://www.2shared.com/file/9510714/c8e4212a/MouseWizard.html[/download:20posngu]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, открих нещо интересно и мисля е добре да споделя с Вас.

Това е - BetterTouchTool.

В процес на развитие е но и в сегашния си вид е много функционално.

Дано ви хареса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Мишката работи и под Windows. Вчера успях да я подкарам на другия си лаптоп, който е с Vista x32. Инсталирах драйверите, към които е дал линк ThUnDeR. За секюрити код въведох '0000'.

Верно под Windows няма swipe и други жестове, но вертикален и хоризонтален скрол си работят перфектно.

Смятам да си купя още една и за компютъра в офиса. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

MouseWizard 5.5.1

[download:z64qr8xw]http://dox.bg/files/dw?a=1643fae4ba[/download:z64qr8xw]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де....

Нямате ли проблем с лага?? Тука ЛАГА е огромен и блокира за 10+ секунди...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми, тази мишка вече я усещам "...като естествено продължение на ръката" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...