Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Любимо уиски, водка, др. ?


MI6O

Recommended Posts

Едно време, в стария форум имаше такава тема, та реших да я възродя.:-D

Кое е любимото ви уиски и как го пиете ?

Аз си падам по по-меките и сладникави питиета и съм фен на Black Label от блендовете, а от сингъл малц най-харесвам Macallan-колкото по-стар, толкова по-добрe. :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Джак е истината:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всякакво .. стига да е правено в Линчбърг Тенеси ;)

Сингъл барела ми обира точките. Джентълмен Джак също. Стария номер 7 за ежедневна употреба :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, хубава тема се е появила.Еѝ сега ще видим, коѝ е истински пияница:)

1:Чичо Джак, с много лед, с много кашу и с много бърбън:)

2:Jameson

3:Hankey Bannister

А една тема за любими смартфони няма ли да има:)

Наѝ-важна е таѝфата, с която ще се одрежеш:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1) Гленливет

2) Джеймсън

3) Тюламур

4) Бушмилс

5) Когато някой друг черпи и на Обън мога да изкарам :tooth:

Всичко с по 3 бучки лед и нищо друго

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях поканен на гости на човек който колекционира само уиски и бърбън!Пича извади някаква бутилка и каза че не е за всеки вкус,но не искаше да спомене от какво е направено.След като отпих от чашата ми каза,че е от Хумус.Не знаех,че се прави дори и от това уиски.

Най добре влиза обаче Буш без лед и с макадамия!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да слагаш лед на уиски, особено на малцово, си е за затвора :)

Ето ви малко за ограмотяване: http://limon.bg/index.php?o=whisky_articles&m=whisky_articles&id=3

А иначе на всички любители препоръчвам да си купуват от Амазон ежегодния наръчник на Джим Мъри - Whiskey bible. Там може да намерите марки, които не сте чували, но са елексири и на добра цена. А на Мъри страшно му завиждам за професията :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B5%D1%80.jpg

Талискер – това е единственото уиски с един вид малц на остров Скай. Смята се, че то представлява нещо средно между айлейско и северошотландско уиски. Димната и малцова сладост, морската сол, пиперения вкус – толкова противоречиви на пръв поглед характеристики – съставляват същността на тази сложна и хармонична напитка.

Това е истината за мен.

Задължително чисто, при стайна температура, без лед, води, безалкохолни или мезелъци и по възможност с добра хаванска пура ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз освен с приятели, обичам да му се наслаждавам сам, като ритуал си е - сам мъж с чаша любимо, отлежало уиски :biggrin:

Ето един Макалън

61a118d3e9f18cfdef96abac941db390_120x90.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Jack, single barrel, може и N7.

2.Suntory's Yamazaki Single Malt.

3. Ръжени уискита от различен калибър.

Лед? Да, да - за какво да си купувам еликсир и да му развалям вкуса с каквото и да е. Разредител - евентуално минерална вода.

По пури не си падам, но с уиски пуша burley's или kentucky sun-cured, ръчно свит.

П.П. Тони, авторът на сайта е пич!

Джентълменът е джентълмен заради маниерите, начина на мислене, възприятията, начина на изразяване, държанието и осанката си, а не заради колата, жената, парите, славата и властта.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже Аnthony спомена Джим Мъри, ето много накратко моя малц топ 3 с негови цитати :smile:

LAGAVULIN

Lagavulin, Islay

Но не бива да се лъжете. "Лагавулин" не е просто едно великолепно уиски: то е направо недействително хубаво. Начинаещият трябва да се приближава към него предпазливо, за почитта да не говорим.

Това е уиски със свой стандарт. Предпазливостта е съвсем уместна. "Лагавулин" не е малцово уиски за лежерно пийване, това питие ще ви изгори отвътре като огън.

TALISKER

Carbost, Isle of Skye

Остров Айлей имал нужда от осем дестилерии, за да бъде признат като самостоятелна област за производство на уиски. На остров Скай за същата цел му била достатъчна една дестилерия. Мога уверено да заявя, че сред хилядите видове уиски, които съм дегустирал при пътуванията си по целия свят, няма нито едно, което да прилича на уискито "Талискър".

Всяко намаляване на градуса на това уиски, или пък "кръщаването" му с вода, би било кощунство. Това не е напитка за сърбане.

Тя трябва само да се загрее до телесна температура, а после не остава нищо друго, освен да се изпие на големи глътки.

Най сполучливото описание на изживяването да пиеш уиски "Талискър" даде преди няколко години един мой добър приятел, а иначе автор, занимаващ се с уиски, Дерек Купър: "Агресивната, леко маслена и торфена сила на букета прониква през ноздрите ми. Уискито се стича като лава надолу по гърлото ми. И ето, започва се! Слепоочията ми димят, земята се люлее от земетръсни вълни, сълзи избиват в очите ми, бузите ми пламтят, налага се да стисна здраво облегалките на стола. "Талискър" не е питие, то е вътрешна експлозия, дестилирано централно отопление, като дълбинна бомба пробива цели етажи, изтръгва врати и пръсва прозорци. В него не можете да откриете нищо фино и деликатно."

Едно обаче е сигурно. Без значение колко страстно обичате уискито или колко широки са познанията ви за него, образованието ви в тази област няма да е достатъчко, докато не пробвате "Талискър" - категорично едно от най-добрите уискита в света. Това не е напитка - това е изживяване

LAPHROAIG

Islay, Argyll

По това време (19хх) марката "Лафройг" вече се радваше на международна слава, но най-вече в Съединените щати, където интензивният му йоден "медицински" характер давал възможност по време на сухия режим да се предписва от докторите като лекарство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BlackRam2004.jpg

Те тва е, с едно степче и с братчеда сме чук и то без дръжка!

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък от много места чувам добри думи за японското уиски, споделете впечатления, който има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Японското уиски е много, много добро и високо ценено. За съжаление, цената му у нас е неприлично висока и определено не си заслужава. А за любителите на бърбъна бих препоръчал този елексир:

298px-Elijah_Craig_Bourbon.jpg

Не мога да си представя, че някой може да харесва Jim Beam, Four Roses и подобни бълвочи. Jack Daniels е единствения американски бранд, който пия с удоволствие. Имам предвид от масовите и популярни марки.

А най-хубавото американско уиски за мен е Sazerac Rye. Ако имате щастието да го намерите у нас, взимайте смело. Много добра цена и невероятен елексир.

Sazerac%20Rye-%20cream%20back.jpg

За Талискър съм съгласен, но за много по-прилични пари може да се вземе не по-лошо уиски. Например Bowmore - наполовин цена е, но ще си оближете пръстите :D

Ебаси как ми се допи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати пиянската тема :D

Ще стане по-популярна от тая за iOS5.

Аз лично харесвам:

1) Jack

2) Jameson

3) Bushmills

Но определено ще си набележа няколко от дотук изброените за проба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Jack

2. Dimple

2. Jameson

3. Black Label

НИКАКЪВ ЛЕД ! Евентуално вода или енергийна напитка но по принцип чисто ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jack Daniel's Single Barrel без каквито и да е семена, ядки и твърди, или течни разновидности на водата.

Естествено не се отказвам и от хубава ракия със салатка, заедно с добри приятели :smile: .

Редактирано от sniperdage
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес съм на винце :)

Иначе залитам по Джони, без значение боята на етикета.

Също така, обичам да разговарям с Дъмпъл, Чивас, Тюламор и събратя....

Общо взето, само бензин и нафта не пия :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ба какво толкова ви харесват тия концентрати не знам... мен никакво удоволствие не ми доставя какъвто и да е концентрат. Само бира, мента.... преди години ми харесваше ракията и водката, ама сега грам не лизвам....

П.П. Пешо къде зареди оня ден?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам single malt и най-много ми допада Glenfarclas,също и Auchentoshan(добри хора редовно подаряваха)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...