Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Маgellan RoadMate GPS навигация за iPhone & iPod


WolfDale

Recommended Posts

Здравейте на всички аз съм активен шофиор много ми е нужна тази навигация , но понеже съм със 3G Iphon и ползвах IGO до сега ,който беше с много карти , които на мен не ми трябват , разгледах внимателно темата и ако не се лъжа всички имате единодушно мнение по въпроса , че тази навигация е с пъти по бърза от IGO и TOMTOM ако в нея е смао картата на България.

Та молбата ми за да олесним и други колеги като мен е следната :

Понеже видях че през доста коментари има на едно место линк за навигацията само с БГ карта , пък на съвсем друго обогатена версия и така през няколко коментара, за това искам да помоля един и същи човек да сложи 2 линка за програмата в един коментар . Единия да е изчистена напълно версия само с картата на България а другия да е с по-луксозна с гласове мениута и др. държави също така линка за предпочитане да е .ipa за да може направо да се мята в iTunes-a

Неискам по никакъв начи да прозвуча като някой неблагодарник и нахалник , това е само мое предложение , защото аз като обикновен потребител и в момента се затруднявам над това кой линк примерно е най - олекотения варянт само с картата на БГ и е .ipa .

Искам предварително да ви Благодаря и да ви се Извиня ако има нещо :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че картите по никакъв начин не бавят, независимо дали съм сцедна или повече. Казвам го, защото при първия ми тест пробвах само с бг карта и като видях, че програмката е чирава и ми харесва. После качих останалите карти, ПОИ, сгради и гласове. Програмата не ми забави изобщо.

Утре ако ми остане малко време ще ти кача двете версии, които си споменал, макар че според мен стига да се чете в описанието и името на файла няма как да се сбъркат. Говоря все още като нов потребител на няма и месец.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим не за забавяне на самото приложение а за зареждането му и навигацията из менютата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

donsimone, изтегли си пълната версия да я имаш и разучи съдържанието на програмата в user/applications/XXXXXX/road mate.app(хиксовете са цифри, различни във всеки телефон). Картите са с разширение .fbl - сам прецени кои да махнеш, съответно провери после дали става по - бърза. Програмите са качени в ipa формат с допълнително разширение zip, за да можеш да ги редактираш с winrar преди инсталация, ако имаш желание. За да я качиш - просто махаш допълнителното разширение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Съгласна съм и аз с мнението на alxx. Аз направих точно това, което е описал той по-горе.

Моя проблем с изоставането продължава да седи на дневен ред. Стигам до светофар. Триъгълника спира, след което като тръгна се усеща след около 10 секунди, а докато се оправи съм стигнала до "местоназначението" на завоя.

Имам техническо питане. Възможно ли е, понеже съм без стойка за кола все още и обикновено като го пусна го държа в мен, демек не е сложен на стъклото или седи на седалката до мен да дава забавянето от това? Често се замисля, а днес ми показа, че карам по ул. Здравец, вместо по бул. България - успоредни са двете.

Просто нищо друго не ми остава да бъде като причина. ИГО-то определено ме бавеше още повече, но си представям другия месец като ида до Истамбул какво ще ми се случи ако ми дава да завия на пресечката, която току що съм минала.. Вярно е, че поне мога да гледам от къде да мина, ама това може и с Мапса да го правя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

goetschl, това забавяне го има и при мен, въпреки, че телефона ми е на стойка на предното стъкло.Забелязах, че като спреш и тръгнеш, реагира след около 10-15 секунди, същото забавяне става и като се движа с около и под 20км/ч.Когато се движа нормално над 30км/ч няма проблем. Понеже вчера я качих програмата, като я пуснах за първи път се закачи за сателитите за няма и 10 сек., но тази сутрин като тръгвах чаках повече от 15мин. докато се закачи, същия проблем го имам и с IGO,чакам повече от 20мин. за връзка със сателитите, с 3g версия 3.1 съм. Аз също съм на мнение,че работи по-леко от IGO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е дръж го още на седалката и чакай да се забърза! :bravo:

Мислиш ли, че може да е от това наистина?

Kito, не знам. Гледах някъде, че на 3G е възможно да прави подобно нещо. Причината беше в някаква виртуална, оперативна памет май, но наистина не мога да включа. При мен не би трябвало и от това да е... Мапса не прави такъв проблем определено - тествах...

То и скоростта му е малко тръдно да ми я засече - трябва да се кара с една постоянна някъде 5-10 секунди, за да я даде точно. Иначе всичко друго ми действа идеално. Днес дори камерите ми свирнаха на бул. България :))

Не знам... :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

goetschl, едва ли това е причината че съм с 3g, защото както и при теб всичко останало си работи нормално, влизане по менютата, без никакво забавяне, камери за скорост със звуково предупреждение, превишаване на скорост, показване на скорост, улици и меню (част от него) на кирилица и т.н., само това забавяне след спиране и при много ниска скорост...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

goetschl, това забавяне го има и при мен, въпреки, че телефона ми е на стойка на предното стъкло.Забелязах, че като спреш и тръгнеш, реагира след около 10-15 секунди, същото забавяне става и като се движа с около и под 20км/ч.Когато се движа нормално над 30км/ч няма проблем. Понеже вчера я качих програмата, като я пуснах за първи път се закачи за сателитите за няма и 10 сек., но тази сутрин като тръгвах чаках повече от 15мин. докато се закачи, същия проблем го имам и с IGO,чакам повече от 20мин. за връзка със сателитите, с 3g версия 3.1 съм. Аз също съм на мнение,че работи по-леко от IGO.

Здравей, имах същия проблем но когато стартирам програмата ако до 30-40 сек. не се закачи за сателит излизам от програмата и отивам да нулирам настройките в Settings/General/Reset/Reset Location Warnings и всичко е ОК (веднага се връзва).

Няколко коментара по-нагоре бях споделил че нямам гласови команди. Днес разбрах защо :lol: . Трябва да съм стартирал програмата преди блутута да ми се върже с блутута на хендсфрито в колата и така гласовите команди се препращат към говорителите на колата, иначе нещо се цъква ако е обратно.

Картата на БГ която е качил Aveliky наистина е много подробна, днес бях до Пазарджик, Пловдив, Асеновград и обратно в София и дори малките улички ми ги даваше (поне там откъдето минах) по магистралата преди всяко отклонение много готино дава знаците за разклонения към съответните градове и селца.

Много добро приложение. А що се отнася до картите влизаш в директорията и триеш тази която смяташ че няма шанс :) да я използваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

наблюденията са ми че доста ток харчи :( , някой знае ли да има варянт(програма) GPS да бъде активен при лок скриин? Нещо като програмата Insomnia за WiFi.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма вариант според мен, но и не виждам смисъл. Как ще виждаш къде караш или само ще слушаш какво ти говори навигацията? Големия харч на батерията идва от GPS модула а не от това, че дисплея работи непрекъсато. Можеш да пробваш да му намалиш светлосилата на максимум и така да поспестиш малко енергия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уфф, аз да кажа. Послушах съвета да изтествам и TomTom и истината е , че той ми се държи мнооооого по-добре. Няма лаг, няма забавяне.

Въпреки това се постара да държа телефона с пряка видимост към небето - демек там, където му е мястото без да мърдам и нещата започнаха що годе да се получават. Но съм приятно изненадана и от TomTom. Продължавам с тестовете и с добавянето на разни нещица...

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма вариант според мен, но и не виждам смисъл. Как ще виждаш къде караш или само ще слушаш какво ти говори навигацията? Големия харч на батерията идва от GPS модула а не от това, че дисплея работи непрекъсато. Можеш да пробваш да му намалиш светлосилата на максимум и така да поспестиш малко енергия.

Да идеята ми бе само да слушам накъде да карам, тъй като там където ще ми се наложи да я ползвам със сигурност няма да познавам района и кое по-напред, да гледаш пътя или навигацията. Тук в Сф маршрутите които ми предлага наистина са най-кратките, но не и най-бързите :( ,явно както казваш големия харч на батерията е от GPS модула, но ако има и варянт за който споменах може да се пробва и да видим какъв резултат ще даде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кракната версия на 1.1 с възможност да се добавят и други карти както и камерите за скорост.

Link: Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант(във форума), да ползваш външна антена чрез блутуут. Разхода на батерия е забележително нисък+навигирането е доста по - точно, отколкото с вградената антена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Magellan Roadmate™ 2010 PPCWarez - v1.1 update

Свали

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-тежка ми се вижда от предната версия но не съм я пробвал още в реално време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва същата. Само има проблем с POI. Маркирам ги, показват се, но при следващото логване отново ги няма. Винаги е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата програма е 180-90 MB. Това, което даваш какво е? Гледам, че е около 300-05 MB.:think:

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавил е всичко за България.

Мисля, че няма нужда от папката car, не намирам да може да променяш иконката.

П.П. http://dox.bg/files/dw?a=b32ead200a

Направих я с всичко за БГ (POI, камери /пускат се от настройките за звука/, релеф, глас, частично меню...), оставих само английския език и сложих икона с BGiPhone.

Дано се е качила цялата, че ми даде някаква грешка.

П.П.2 Плейъра е доста по-добре направен и е много по-удобно да си го управлявам от итерфейса на радиото в колата. Преди на старата версия ми забавяше като преминах на него, а сега като е и върху картата е още по добре, даже изчезва след няколко секунди.

Редактирано от caspar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...