Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

От къде е по изгодно да се закупи iMac


Jack Sparrow

Recommended Posts

Интересува ме откъде е по изгодно да се закупи iMac, понеже в Русе, в магазина на Apple iMac-a струва 3 800 лв.

В Apple Online Store като си избера с какви характеристики искам да бъде компютъра, а те са по-добри от тези на този който е в моят град, та цената ми излиза на цена $1,899.00 - 2 739,05 лв

Примерно до България колко пари ще ми стъпи с доставката и струва ли си въобще да се занимавам от Америка да си купувам?

Редактирано от Jack Sparrow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда... 2739.05 - сега сложи sales tax, транспорт, мита, ддс, разправии с митниците и т.н. и ще ти стъпе (на око) около 3500.

По-идейно е доставка от UK/DE - тъй като сме в EU се спестяват мита и се издава фактура валидна в целия EU така че да можеш да си вземеш после ДДС-то (VAT).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа електронните устройства не се обмитяват, а ако има кой да му го донесе от САЩ, няма да плаща за транспорт и е много вероятно да не заплати и ДДС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се размине с почерпката само.

Джак ти нали знаеш, че цените в USA са без ДДС, което значи, че имаш едини 5-6% върху тази сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре да имам ДДС, но пак няма да стъпи на реалната цена, която е тук в България нали така?

Ако ми го донесе близък човек естествено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това в бг е реална цена. С транспорт и с мито и с прочие.

Факт е, че ако има кой да ти го донесе от сащ ще ти излезе по евтино. С всичко е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично донесох два iPod Touch-a, като ДДС-то ми беше към 7% от тоталната цена(209$).Нищо повече не съм плащат от цената за самите АйПоди, нито мито, нито почерпки, метнах си ги на гръб в раничката и така.Малко е досадно само, че на всяко летище ми отваряха чантето да гледат какво е, що е... следващия път - направо в големия сак.

п.п.: Като се замисля, от всички неща дето домъкнах, ДДС-то ми беше еднакво - 7% на всичко, без значение от къде купувах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

метнах си ги на гръб в раничката и така

Ако правилно виждате човека говори за iMac - 21.5" или 27", а не за лаптопи или за iPod-и и т.н.

Хайде сега покажете ми как се слага такъв iMac в раничката и на гръб и получавате каса бира от мен.

А каса Уиски ще получи този който с такава раничка премине и през митнически контрол.

Не се заяждам - но с лаптопи, фотоапарати, iPod и т.н. е едно. Просто с iMac е невъзможно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, да не забравяме един дребен, но много важен еУемент :D:

Гаранцията от UK и USA е ЕДНА година, докато оттук е две. Сам си прави сметката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bgdn, знаеш, че има и друг багаж, не е само ръчен. Да, малко е рисковано, но аз лично така съм внасял от САЩ LCD монитор без грижи и все още го ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно виждате човека говори за iMac - 21.5" или 27", а не за лаптопи или за iPod-и и т.н.

Хайде сега покажете ми как се слага такъв iMac в раничката и на гръб и получавате каса бира от мен.

А каса Уиски ще получи този който с такава раничка премине и през митнически контрол.

Не се заяждам - но с лаптопи, фотоапарати, iPod и т.н. е едно. Просто с iMac е невъзможно!

Ами, зет ми, ми докара в куфара си от щатите 30" Apple cinema display ;)

Тъй че, зависи колко си изобретателен :)

Дай сега каса уиски :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mupo - мда, и аз съм пътувал. Но си е риск де. И загубата на багаж не е толкова невъзможна.

@Lubeca - да, до тук 1:0, Идеята ми е че примерно ако съпоставим лаптопите към iMac/Cinema Display сигурно ще е 1000:1 или още повече. И никога не знаеш дали няма да намериш митничар решил да стовари в/у теб цялата строгост на закона и митническите разпоредби.

Затова UK/DE/FR са напълно достъпни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дали няма да намериш митничар решил да стовари в/у теб цялата строгост на закона и митническите разпоредби.

Или някое муле по летището да стовари два куфара върху твоя, и аймак да стане на каймак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи цялата работа е отностиелна.. поемам си голям риск с внасянето от US.. било то да ме хванат с 27" iMac или както каза slaf не се знае кой некадърник ще си метне куфара върху моя..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй че, зависи колко си изобретателен :smile:

И аз това щях да напиша, но колегата ме изпревари. :smile:

Няма спор иначе, като за пръв път в САЩ огледах всякакви видове техника, като сравнявах със по-главните сайтове тук в България, разликата беше между 10-40% по-евтино, но никога по-скъпо.Зависи вече дали имаш човек, който да ти го донесе, ако да - не се чуди, направо взимай от там. :smile:

п,п,: Ако те притеснява да не се нарани при пренос в големия багаж можеш без проблем да им кажеш да ти го маркират като чупливо (fragile), мисля, че се плащаше някаква такса, но пък нямаш притеснения, че ще ти го счупят както каза ти, с на някой куфара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За iMac не се занимавай със САЩ. Погледни в ибей новите на какви цени вървят в ЕС и гледай колко е доставката, че това нещо си е бая килца и ще излезе солено.

А иначе тия дни поръчах по time capsule 2 tb от американския ибей с доставка до мой приятел в САЩ. Вече оттам той го праща към България без фактури и каквито и да е цени, обявено като "подарък" (gift). Интересно ми е дали ще има проблеми с митници..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва.

Аз постоянно получавам по този начин скъпи неща и нямам грижи.

Успех все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...