Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Борса


Aveliky

Recommended Posts

От днес стартира нова екстра за потребителите на форума. Разделите във форума "Купува-Продава-Заменя - Глобален Маркет" вече няма да съществуват. Те ще станат пренасочващи линкове към новата екстра, а именно таба "Борса" в който можете да си пускате обявите за покупка или продажба. Съществуващите обяви ще бъдат преместени във форум "Архив", раздел "Купува-Продава-Заменя". Целта на преместването е да може всеки потребител, който не си е продал стоката, която продава да може да си я копира в борсата. Във борсата всеки ще може да прикачва снимки директно от компютъра. Всяка една публикувана обява там, ще има трайност един месец, така няма да се задържат стари обяви. Всеки който си е продал устройството по рано, може да пише на екипа, за да му спрем обявата ръчно. В борсата има задължителни полета за всяко едно устройство и така няма да има не пълни обяви. Има също и нотификация която позволява да следиш определена категория. Категориите са раздробени до минимум, така, че ако някой търси да си купи iPhone 4S примерно, може да се абонира за категория "iPhone 4S" и за всяка публикувана обява в този раздел, той ще получава уведомление. Борсата също има и мобилна версия така, че спокойно може да се разглежда от сафарито на любимите ни джаджи. Офф, много се разписах нещо, останалите екстри по борсата сами ще ги видите.

Нормалните потребители могат да редактират обявите си само първите 24 часа от пускането им. VIP потребителите могат да редактират обявите си през цялото време докато обявите са активни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като разглеждам обявите ми прави впечатление, че има поле дали телефонът е ФЗ или ФО, но ми се струва, че е добра идея да се добави и допълнително поле, когато телефонът е ФЗ, да се впише задължително и baseband-ът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В характеристики има Baseband версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но полето не е задължително. Струва ми се, че ако се направи задължително поне за ФЗ телефони ще е от полза (да споменавам причини ми се струва, че е излишно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма вароянт това да се случи. Една от причините е, че някой, който продава ФЗ телефон и той е запечатан, няма как да знае бейзбанд-а му. Да не мислиш, че ще разпечата и активира телефона само за да си пусне обява във форума? Ти би ли го направил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна някой, който продава заключен телефон и е с бейзбанд, който не може да се отключи с какъвто и да е туул, и е решил да спести тази информация? Трябва да се свържеш с всеки продавач поотделно, а устната уговорка не означава нищо, в случай на проблем.

Друга идея, тогава - да се направи задължително поле при избран "Употребяван" телефон и опция ФЗ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да слагам бейзбанд като задължително поле, по-горе писах защо. А и доста от продавачите незнаят какво е бейзбанд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е защо бе? Дай да го направим задължително. По този начин хората ще си блъскат главата и ще се чудят какво да попълват, а като го попълнят с някаква стойност, ние може да сме 10000% сигурни, че той не ни е излъгал. Понеже ако някой иска да ни прецака, едно задължително поле ще го възпре.

Но аз имам още по-добра идея. Калоян така и така се заседява в сервиза много и няма абсолютно никаква работа ;) Някой като иска да пусне обява да му се обажда, Калоян да отива до у тях, да го разгледа телефона и той да го опише. Така съвсем ще сме сигурни какво се продава :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... а като го попълнят с някаква стойност, ние може да сме 10000% сигурни, че той не ни е излъгал. Понеже ако някой иска да ни прецака, едно задължително поле ще го възпре.

Излъгал - да, напълно възможно, но в такъв случай го има черно на бяло написано в обявата, която евентуално би могла да се използва и като аргумент/доказателство - по-добре е от нищо (без значение дали може да се използва като доказателство или не - право не практикувам). Както и да е, на сила хубост не става, така че от мен толкова по тази тема!

EDIT: @VladTheImpaler, струва ми се, че сарказмът е излишен, но Калоян (не го познавам, така че не знам със сигурност) ако наистина толкова много скучае, нищо не пречи да се пробва! ;)

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това,което искаш е безсмислено, тъй като продавачът може да напише каквито си иска стойности в полето.

Ако искаш да си на 100% сигурен, ще му поискаш скрийншот. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, каква е гаранцията че ще шотне стоката, а не друг тел? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, не виждам разликата от начина на постване на обявите до сега, освен, че е по-удобно, подредено и естетично. Всички други претенции са просто прищявки. Задълбахме доста ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено става доста подредено и ясно.

Все пак един въпрос. Защо не е оставен бутон "преглед" преди окончателно публикуване на обява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На това не мога да ти отговоря. Системата е такава, не съм я правил аз :) Но ако държиш, ще ти дам координати на създателя да му пишеш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Борсата е станала много добре ,прегледно ,ясно и тн. поздравления.Само на мен не ми допада, че още в началото където те пита какъв вид продукт продаваш може да избереш само един и сега примерно аз ако искам да публикувам обява за 4 5 телефона трябва да пускам за всеки един по отделно ли ?

Поздрави :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въвжедаш кой модел ще продаваш и впреглед описваш останалите. Важното е да публикуваш обявата в съответната категория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да то това е варианта ако са един модел всичките които продавам ... само че снощи нещо не искаше да качва снимките днес ще пробвам пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенните юзери могат да качват до 500kb снимки. VIP потребителите могат да качват до 200mb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдат ли толерирани подобни обяви--http://bgiphone.com/...ung-galaxy-ace/

Ясно е, че когато са повече неща за продаване не може да се напише единна цена, в заглавието на обявата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не няма да бъдат толерирани. Има си категории и това не е борса за продавачи на едро или магазини. Нищо не му пречи на потребителя да пусне три обяви. Но както винаги ги мързи. Когато писах, че може да се обявят няколко бройки, то имах предвид примерно: iPhone 4S 16GB 5-бройки. Не няколко артикула в една обява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Здравейте приятели, Борсата отново е в играта. Актуалните обяви ще са активни една седмица от днес. Ще помоля потребителите с активни обяви да си ги пуснат в борсата и да ми индикират за да ги премахна от раздела.

http://bgiphone.com/index.php?/classifieds/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Aveliky unpinned this topic
  • 2 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...