Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Непотвърден слух - Apple се отказва от Intel чиповете?


LUBECA

Recommended Posts

Apple се отказва от Intel чиповете

thumb640x320_15204.jpg

В изненадващ свой ход компаниятa Apple реши да се откаже от използването на Intel чипове в своите лаптопи. Промяната няма да окаже ефект моментално, но вече е свършен факт. Официалната версия за това е, че Apple смята изцяло да премине към ARM чипове, първо в лаптопите и се предполага, че след известно време това ще се случи и при настолните компютри.

Този ход момента изглежда добър за компанията, но много хора смятат, че няма смисъл Apple да се отказва от чиповете на Intel преди да се се появили 64-битовите ARM ядра.

Накратко, в рамките на няколко години Intel и техните x86 ще станат история в лаптопите на Apple. Без значение какво ще предложат от тук натам Intel, Apple няма да ползва техните чипове. Единствената неизвестна е дали компанията ще използва собствени ядра, Samsung чипове или ARM модели. Много е вероятно Apple да използва общо ядро за първото поколение, а по-късно да разработи нови чипове с нови функции.

Източник: HiComm

P.S.: Аз, лично, съм изненадан от подобен ход :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз - не много. Сега обаче, идва въпросът: ние с интелските макове, кога ще гризнем дървото с поддръжката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко години... :crushed:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, да...май не загряваш? Епъл бутат нещата в посока смърт на домашния компютър в днешният му вид. Посоката е медийно - възпроизвеждащо и обработващо устройство, без пълен контрол над машината(както е айфон/айпад), с което можеш основно да КУПУВАШ медиа/приложения(т.е. да си кихащ редовно юзър) и когато устройството спре да смогва с новите неща - да си КУПИШ новото. Преди добре работещите машини, се ползваха 5-7-10 години, а Епъл смъкват границата под три с този ход.

Седи и гледай филма, пак ще си говорим след година - две.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

точно това е идеята, доколко ще е работеща и дали няма Win8 да спечели от това - времето ще покаже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е новина! Просто някой анализатор е сънувал какво може да се случи и нашите драскачи са го публикували като "официално".

Моля темата да бъде изтрита или преместена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ми се иска да се окажеш прав... ;)

А сега относно темата.

Дали всичко което се публикува тук като новини е излязло официално от Купертино?

Поставил съм го тук, защото ми се е сторило интересно да се прочете, и не смятам, че трябва да бъде изтрита темата.

Ако от екипа преценят това - ОК :smile:

Поздрави от мен :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда виж обаче как звучи:

В изненадващ свой ход компаниятa Apple реши да се откаже от използването на Intel чипове в своите лаптопи. Промяната няма да окаже ефект моментално, но вече е свършен факт.

Т.е. до тук както е написано все едно е факт и се е случило в минало време. Обаче НЕ СЕ е случило и но има вероятност навярно да се случи в бъдеще време по някое време след 5-10-20 години.

Би могло да се каже - обмисля, тества и т.н.

В текущия си начин - новината е fake отвсякъде.

PS: Това за обмислянето не е шега. Носят се слухове всякакви... ARM като платформа е 50/50 Acorn (UK) и Apple. Сега ламбичката светна ли ви? Дяловете на Apple обаче са продадени, но има сериозни ресурси инвестирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е новина! Просто някой анализатор е сънувал какво може да се случи и нашите драскачи са го публикували като "официално". Моля темата да бъде изтрита или преместена.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм се занимавал с такива неща. В БГ драскачите по вестниците и блоговете правят следното - вземат нещо (може и слух) и го превеждат като "официално" след което по форумите почва какафонията.

За да е какафонията пълна има и др. БГ вестници "пишат новина", от UK го преписват на английски и после нашите казват - ето имаме потвърждение. Това най-често е свързано примерно с Бербатов.

В дадения случай Lubeca е жертва - въпреки че се е усъмнил е бил все пак подведен от капацитетите от HiComm.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple като минат на ARM, аз ще мина на сметачна машина.Трябва да си наистина тъп за да си помислиш, че евреите ще си ритят хляба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е слух, който е пуснат от сайта semiaccurate.com(може и да не са първите, които са го пуснали). Само по името на сайта може да се досетите за какво става дума. А един бърз сърч в гугъл показва, че тази "новина" е от 5 Май 2011г., т.е. от преди 6 месеца. bgdn е напълно прав за създаването на новини. Ако ще се пускат такива съмнителни "новини" по-добре да се добави една представка "Слухове" отпред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промених заглавието: Непотвърден слух - Apple се отказва от Intel чиповете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...