Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Предупреждение - Не изпращайте лог файлове на Епъл!


Alxx®

Въпрос

Така...пак предупреждение, ставам досаден май? :smile:

Едно бързичко обяснение, за какво иде реч и какво да/не правим, за да сме в джаза:

При всеки срив на приложение, спрингборд или системна функция, вашият любим ай-уред записва лог файл с причините за срива. Тези файлчета се трупкат бавничко в папки(по - долу ще пиша в кои) и в даден момент се изпращат на епъл. Как става това?

Когато синхронизирате телефона за първи път( нов или след рестор, или просто на нов компютър) - тюнсът ви пита дали разрешавате да изпраща диагностична информация на епъл, в пакет със всички обещания че инфото е анонимно. На iOS 5, този въпрос за изпращането, се появява още по времето на активация на устройството, защото вече може да бъде изпратена информацията безжично, директно от телефона/под-а/пад-а.

Защо е толкова важно:

В тези лог файлове, се съдържа информация за всеки срив, от което епъл могат да си вадят изводи коя част от системата е уязвима, къде има пропуски в защитата и как могат да предотвратят проникване във файловата с-ма(т.е. да прецакат джейлбрейка). Това инфо, е особенно богато на данни, когато е изпратено от брейкнато устройство. Лошото в схемата е, че епъл имат огромен човешки ресурс и когато открият възможен пробив, успяват бързо - бързо да сътворят ъпдейт, запушващ "дупката", много преди хакерите да са успяли да я вградят в инструмент за джейл.

Така че, съветът ми е следният:

Независимо дали сте с джейлбрейк или не, спестете изпращането на данни до епъл! Или ги трийте, или ги изпратете на хакерите.

Който иска да играе играта, да спре напълно изпращането на лог файлове до епъл, като откаже предложеното изпращане от тюнса, или пренастрои телефона да не изпраща. На iOS 5.x.x

настройката се намира в Settings/General/About - на дъното на таб-а има избор "Don't send diagnostic message to Apple".

Самите лог файлове, ДАЖЕ И ДА ОТКАЖЕТЕ, се събират в компа ви при всяка синхронизация.

На телефона се събират в две папки:

Системни сривове - var/Logs

сривове на потребителски програми/интерфейс - var/mobile/Library/Logs.

Можете да ги триете или запазите на компа си ръчно(в различна, ваша папка) и да ги изпратите на дев-тийм, кроник-дев или въобще на хора в играта.

Има и друг начин - да сме полезни за "обществото":

Линкче към програмка за Мак, която сменя адреса на изпращане на логовете в айтюнс:

[cdev_reporter-mac-1.0_beta.zip] - това е бета версия! Финалната очаквайте утре вечер.

За да я ползвате, ПЪРВО я инсталирате на мак-а(на затворен тюнс), после НЕ ОТКАЗВАТЕ изпращането на инфо. Просто то вече няма да пътува към Купертино, а към мейла на Cronic-Dev. ;)

Вероятно писанието ми не е много смилаемо, но какво да правя - "снощен" съм. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

iFiles - върши работа, когато си забравя флашката и трябва да си прехвърля файлове от работния компютър. ;)

Блутут-а и джейл-а нямат нищо общо. Ако искаш да прехвърляш файлове, почти всеки модерен телефон има WiFi, email, и т.н. Ако искаш да пращаш музика и приложения.. това е пиратство и политиката на фирмата е твърдо против. Но за това пък има "отворени" операционни системи, които не ти поставят такива ограничения.

Да, политиката им е твърда, но много пъти са я променяли след като потребителите ореват света. Ако достатъчно хора се съберат, с малко помощ от блогове/медии може и да се постигне нещо. Вместо да чакате на някакви хакери вземете нещата в свои ръце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://arstechnica.c...or-ios-apps.ars

Също се сещам за приложенията, компилирани с Adobe Flash, които ги бяха забранили по 1 време.

http://tech.fortune....itten-in-flash/

Да не говорим, че ако не беше този прословут джейлбрейк, можеше изобщо да нямаме AppStore - мисля, че не е лошо това да им се напомни.

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, ама съм пушил.. :tooth:

Както и да е. Поиска 2 примера и ти дадох. :smile:

А това, което го казах за AppStore е вярно. Нямам време да превеждам статията, но който е на 'ти' с Английския може да види:

http://www.edibleapple.com/2011/10/21/why-steve-jobs-was-initially-opposed-to-the-itunes-app-store/

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намали тревата тогава и се сети от къде си тръгнал. Защо например си си купил iPhone - защото те е грабнала затворената му постна система, прекрасния му тъч ли? Хайде моля те не приказвай глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със сигурност не съм си го купил защото мога да го хакна и да си сменям скин-а и логото на оператора или пък да си инсталирам пиратски приложения - това за мен са глупости.

Ползвах джейл-а заради multitasking add-ons и Notifier Pro. Вече и 2-те неща са оправени с iOS 5 и нямам нужда от него. Не разбирам какво толкова лошо съм казал, че така скочихте.

Купих го защото е най-доброто на пазара, и защото съм маниак на тема ГСМ от 8 години насам. :)

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Силно ме съмнява мисълта ти, че някой ти е скочил тук, и най-малкото някой да го интересува какво правиш с устройството си. Не виждам смисъл да цивриш тука за легален джейл....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се хабете да му обяснявате...

Ккакто казах вече, момчето още не е дозряло, да вдене, че въпросът е принципен, и на практика става дума за свободата да упражняваш правото си на собственост върху твое собствено устройство в пълния му капацитет.

Той не може да направи разлика между правила (начин на упражнение на права) и право (в което по подразбиране се включва пълен контрол върху хардуеъра от страна на собственика му, възможността когато и както намериш за добре да го манипулираш, дори и да го повредиш, ако щеш, а не да не можеш да достигнеш и ползваш елементарни функции, които не, че ги няма – има ги, но видите ли, производителят решил:

– да не ти даде достъп до тях, въпреки, че ти ги е продал, за да може да те изнудва да купиш пак от него допълнителен софт, за да можеш да ги ползваш,

– или пък да си прави реклама, като на час по лъжичка през няколко месеца те "зарадва", че вече благоволява да ти позволява достъп в "новия, сензационен и новаторски" фърм...

– че завинаги трябва да си зависим само и единствено от него, макар, че имаш познания и възможност да се справиш и сам при проблем; )...

Коментарът е излишен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Май това момченце се стреми да привлича вниманието върху себе си, т.е да се прави на интересен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въпроса, като е принципен, щом не ви харесва политиката на епъл - недейте да им купувате телефоните. Хем ви сърби хем ви боли.

Спирам да пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И нашия както и твоя въпрос е принципен така, че като говорим за принципи правилно каза - "Спирам да пиша". А това дали ни харесва политиката на Apple, или дали ще си купуваме телефони е право на всеки от нас да си взима решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Баце, като си се засили да им "надуваш главата", имаш ли представа за какво надуване иде реч по отношение на липсата на български език в менюто? Ще ти отговоря, нямаш, ама хич! То, не бяха петиции до епъл, не бяха предложенията на VladTheImpaler да им даде всичко на готово, само да го вградят - резултат виждаш ли? Не. Направи си извода сам.

П.П. В момента(вероятно и в бъдеще) - нямам сидиа, нямам апсинк и пр., но телефонът ми е с декриптиран руут. Защо ли? Искам си правото на достъп върху ТОВА, КОЕТО Е МОЕ!

П.П. 2 "Легалният джейл" на майкрософт е нищо повече от обикновен маркетингов ход, без резултат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

напълно подкрепям kal1ch, на мен също ми писна да се занимавам с глупости и да си играя и слагам напълно ненужни неща ! Като не ти харесва как е, не си го купувай бе ма*** му да е**. Това с jailbreak-беше интересно 2008-2009 сега KAL1CH е дорасъл а вие не ! а тези който се jail-ват заради installous ! и им всиди да дадът 2 лева за нещо което ще им върши работа са ламери ! и дано някой ден с техния труд да се отнасят така !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправи си правописа и по-леко с обидите! Това не е молба!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да кажа само, с подвита опашка, че пак съм джейлнат.. намериха се няколко приложения в Сидия, без които не мога. Така че.. да е жив и здрав джейлбрейка. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен темата е абсолютно безсмислена и принадлежи на кошчето.

Повече от 60% от потребителите няма да спрат опцията защото изобщо не ги интересува.

Пък и Jail-a вече ми се вижда абс. ненужен като цяло..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно казано и аз предпочитам да изпращам лог файловете на Епъл с цел фиксове на бъгове, които в последно време са все повече и повече.

Sent from my iBrain using iFingers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Казвайки "предпочитам", трябва да си наясно, че други предпочитат другото. И, не, темата няма да отиде в коша, точно заради "другите".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така...пак предупреждение, ставам досаден май? :smile:

Едно бързичко обяснение, за какво иде реч и какво да/не правим, за да сме в джаза:

При всеки срив на приложение, спрингборд или системна функция, вашият любим ай-уред записва лог файл с причините за срива. Тези файлчета се трупкат бавничко в папки(по - долу ще пиша в кои) и в даден момент се изпращат на епъл. Как става това?

Когато синхронизирате телефона за първи път( нов или след рестор, или просто на нов компютър) - тюнсът ви пита дали разрешавате да изпраща диагностична информация на епъл, в пакет със всички обещания че инфото е анонимно. На iOS 5, този въпрос за изпращането, се появява още по времето на активация на устройството, защото вече може да бъде изпратена информацията безжично, директно от телефона/под-а/пад-а.

Защо е толкова важно:

В тези лог файлове, се съдържа информация за всеки срив, от което епъл могат да си вадят изводи коя част от системата е уязвима, къде има пропуски в защитата и как могат да предотвратят проникване във файловата с-ма(т.е. да прецакат джейлбрейка). Това инфо, е особенно богато на данни, когато е изпратено от брейкнато устройство. Лошото в схемата е, че епъл имат огромен човешки ресурс и когато открият възможен пробив, успяват бързо - бързо да сътворят ъпдейт, запушващ "дупката", много преди хакерите да са успяли да я вградят в инструмент за джейл.

Така че, съветът ми е следният:

Независимо дали сте с джейлбрейк или не, спестете изпращането на данни до епъл! Или ги трийте, или ги изпратете на хакерите.

Който иска да играе играта, да спре напълно изпращането на лог файлове до епъл, като откаже предложеното изпращане от тюнса, или пренастрои телефона да не изпраща. На iOS 5.x.x

настройката се намира в Settings/General/About - на дъното на таб-а има избор "Don't send diagnostic message to Apple".

Самите лог файлове, ДАЖЕ И ДА ОТКАЖЕТЕ, се събират в компа ви при всяка синхронизация.

На телефона се събират в две папки:

Системни сривове - var/Logs

сривове на потребителски програми/интерфейс - var/mobile/Library/Logs.

Можете да ги триете или запазите на компа си ръчно(в различна, ваша папка) и да ги изпратите на дев-тийм, кроник-дев или въобще на хора в играта.

Има и друг начин - да сме полезни за "обществото":

Линкче към програмка за Мак, която сменя адреса на изпращане на логовете в айтюнс:

[cdev_reporter-mac-1.0_beta.zip] - това е бета версия! Финалната очаквайте утре вечер.

За да я ползвате, ПЪРВО я инсталирате на мак-а(на затворен тюнс), после НЕ ОТКАЗВАТЕ изпращането на инфо. Просто то вече няма да пътува към Купертино, а към мейла на Cronic-Dev. ;)

Вероятно писанието ми не е много смилаемо, но какво да правя - "снощен" съм. :smile:

Здравейте, искам да попитам в папка var/log/ има подпапки.

Една от тях е diagnosticmessiges, нейната директория ли трябва да изтрия ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не барай директории! Просто забрани на телефона да ги изпраща и не се занимавай с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не очаквах толкова бърз отговор, благодаря .

А проблем ли ако съм изтрил съдаржанието на папка/ crashreporte ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • -1

Според мен идеята е не да спираме логовете към епъл , а да ги пращаме на хроникдев... Така че не сме срещу вятъра :) А колкото до по нискоте версии, там вече има постигнати резултати , така че логовете биха били безмислени...

Редактирано от TUISTERa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...