Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

КЗП заведе иск срещу мобилните оператори за играта "Стани милионер"


Kontrero

Recommended Posts

322043_375_282.jpg

Комисията за защита на потребителите (КЗП) съобщи за завеждането на колективни искове срещу трите мобилни оператора - Мтел, "Глобул" и Vivacom. Причината е изпращането на настойчиви и непоискани търговски съобщения при провеждането на играта "Стани милионер".

От Комисията уточняват, че след направените проверки нарушенията при провеждането на играта се повтарят.

Организатор на играта е компанията "Ню геймс" ООД. В началото на годината тя провежда и друга аналогична игра - "SMS за милиони - Пари на мига". Тогава трите оператора са прилагали същите агресивни действия. Подобна тактика обаче е забранена със заповеди на председателя на КЗП.

Организаторът на играта изпраща SMS на потребителите на мобилните оператори, в които обаче се премълчават съществени подробности, които се отнасят до участието в играта и отказа от нея. Това също е повторно нарушение и по тази причина ще бъде заведен колективен иск.

При провеждането на хазартната игра "Стани милионер" обажданията към потребителите внушават, че участието им е безплатно, а в същото време техните отговори се таксуват. Заблуда се съдържа и в текстовете на подканващите SMS-и.

Те създават впечатление у потребителите, че вече са избрани за участие в разпределянето на наградите и единствено е необходимо да се обадят или изпратят кратко съобщение.

До момента в Комисията са постъпили над 260 жалби на потребители във връзка с играта "Стани милионер". Най-често те се оплакват от постоянни SMS атаки и заблудата, че играта е безплатна.

Source: iNews

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Похвално.

Нека да ги попритиснат малко, защото до сега си разиграваха коня както си пожелаят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпратете им обратен SMS с текст STOP и всичко приключва ... SMS-a е безплатен !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези от 145 са много досадни и продължават да ме спамят с глупостите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но до началото на следващата игра. Аз съм се обаждал да прекратят изпращането на тези досадни съобщения за цялата ни група и въпреки това, на някои от номерата се получаваха пак. Последва скандал с оператора и за сега са спрели, но да видим до кога.

Обяснението беше, че видиш ли, не мтел изпраща съобщенията ами организатора на играта взима префикса на оператора и праща наред на всички номера????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен никой нищо не ми е пращал :blink:

Ще ги съдя за пренебрегване на личността ми iconmrgreen.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужасни са, да не кажа всеки ден, ама през ден смап след спам, и всеки път "печеля" нещо.... аз досега да бех задминал Бил Гейтс по богатство, нагли до дупка :censored2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм най-големия късметлия - през ден моя номер е специално избран да спечеля баснословни суми :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих завел иск, онзи ден един от смс-ите гласеше следното: "Честито току що компютъра изтегли числото 20! Днес всички родени на дата 20 получават супершанс.....!" От къде на къде щом операторя нямал нищо общо с играта ми имат личните данни и знаят, че зад този телефонен номер собственика е роден на 20-ти?!? Задавам си въпроса какво още знаят за мен?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което знае и оператора за теб ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе тва е така, но нали операторите разправят, че нямат нищо общо с играта и фирмата, която седи зад нея. Как тогава личната ми информация стига до организаторите на играта??? :bully:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж си текстовете в договора за мобилни услуги, може и този за застраховка на кола/дом - всички изискват съгласие от теб, за предоставяне на данните на трети лица/фирми с цел реклама и пр. Ето това трябва да забрани КЗП - извиването на ръцете на потребителя, да подписва такива клаузи в договорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното е, че аз пратих смс на 145 с текст "STOP", получих съобщение, че съм се отрегистрирал... НО тормоза продължи. Ходих до приятели работещи към Глобул и ми казаха, че няма как те да ми го спрат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пазиш изпратения СТОП, заедно с отговора от тях и поне един "тормоз" след това - пътя го знаеш, вярвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което виждам в договора касаещо личните данни е следното:

" 4.5 Абонатът предоставя доброволно на Оператора необходимите лични и други данни и се съгласява същите да бъдат съхранявани и обработвани, съгласно разпоредбите на ЗЗЛД и останалотот действащо законодателство за целите на предоставяне на услугите, предмет на този договор. Абонатът се съгласява посочените данни да бъдат предоставяни от Оператора на трети лица - администратори или оператори на лични данни по смисъла на ЗЗЛД с цел изготвяне на кредитна оценка и/или събиране на вземания, дължими по договори за услуги с Оператора."

По силата на тази точка не виждам, да съм се съгласил личните ми данни да бъдат предоставяни на фирмата организатор на играта! Тук се споменават само администратори и оператори на фирми за събиране на вземания, но това се случва чак тогава, когато човек не си плаща сметките, те се просрочват и оператора те дава на фирма кредитор, която има за цел да им събере вземанията. Само това е, всякакви други игри, промоции, томболи и.т.н., които са организирани не от оператора, а от трети лица нямат правото да им се предоставя личната ни информация! И така като гледам имаме пълното право да ги съдим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При играта с Ники Пънчев, тормоза ми беше спрян лично от Ментел. След един доста превъзбуден телефонен разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lyudmil, аз също се питах като теб откъде накъде ми имат личните данни и се обадих да ги питам. Оказа се, че преди година съм участвал в друга игра, където съм си пратил ЕГН-то (наистина е така), а по договора за предишната игра - щом съм участвал си давам съгласието да ме включват в последващи игри. (тази точка я има и в общите условия и на сегашната игра).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vancuver, аз егн-то си на смс не съм изпращал никога и на никого в живота си, камо ли на някаква игра. Не е от там, данните са взети 100% от оператора и мисля да заведа иск в КЗП, но трябва първо да говоря с адвоката си дали има смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде честито :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...