Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Не става.Изписва ми неуспешно възпроизваждане и да си проверя лог файловете.От 10 филма пуска само един.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай една по-нова версия на XBMC, още е в тестов период, но трябва да работи по-добре от тази каша, която избързаха да пуснат.

Свързваш се през SSH с terminal.app или PuTTY и изпълняваш следните команди.


1. wget http://xbmc.hadm.net/latest_atv2.deb
2. dpkg -i latest_atv2.deb
3. rm latest_atv2.deb

Сега я слагам и аз :)


JohnnyBravo-MacBookPro:~ johnnybravo$ ssh root@192.168.1.80
root@192.168.1.80's password:
AppleTV-Bravo:~ root# wget http://xbmc.hadm.net/latest_atv2.deb
--2011-08-11 02:25:00-- http://xbmc.hadm.net/latest_atv2.deb
Resolving xbmc.hadm.net... 173.236.196.130
Connecting to xbmc.hadm.net|173.236.196.130|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 45931650 (44M) [application/x-debian-package]
Saving to: `latest_atv2.deb'

100%[=======================================>] 45,931,650 246K/s in 2m 58s

2011-08-11 02:27:59 (252 KB/s) - `latest_atv2.deb' saved [45931650/45931650]

AppleTV-Bravo:~ root# dpkg -i latest_atv2.deb
(Reading database ... 3980 files and directories currently installed.)
Preparing to replace org.xbmc.xbmc-atv2 10.0-9 (using latest_atv2.deb) ...
Unpacking replacement org.xbmc.xbmc-atv2 ...
Setting up org.xbmc.xbmc-atv2 (10.0-9) ...
AppleTV-Bravo:~ root# rm latest_atv2.deb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи новата тестова версия?При мен нищо не стана. Първите две команди се изпълниха,но при третата нищо не стана. И освен това ми се затри старата верси на XBMC. Пробвах да я деинсталирам и инсталирам отново от Nito Tv,но пак не стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никакви забележки, но в случая не съм критерий, защото няма нищо с резолюция 720p или 1080p. На морето съм и с този нет тук, подобен файл ще се севали, когато ще е станало време за ски ;)

edit: След като въведеш последната команда, нищо не трябва да се случва. Тя е за изтриване на .deb файла от устройството и просто ти се отваря нов ред.

edit 2: Не се замисляй за тази версия, сега гледах коментарите и на други хора, държи се по-добре от официалната недомислица, която пуснаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се получава при мен.Инсталирах я през Putty както си описал.Инсталацията преминава гладко,показвами че първо се тегли деб файла и през втората команда се инсталира.След като извъша и останалото,никъде в менюто не виждам да се появява XBMC.В сетингс на Нито Тв ми показава,че версията е инсталирана,но никъде не я откривам.Пробвах да деинсталирам и инсталирам отново през Nito Tv,но пак не я виждам никъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си омазал.

Бях пуснал да се сваля един филм с 720p за да направя тест. Тръгна без проблеми и не ми насичаше, а Apple TV-то ми е вързано към мрежата през Wi-Fi, но на 5GHz.

Инсталирал съм си този Custom FW:

AppleTV2,1_4.3_8F305_Custom_Restore.ipsw

Свали

Версията на XBMC е тази, която ти показах няколко реда по-горе и нямам никакви грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имам проблем с плейването на музика ,XBMC забива на едно място.Инъче филмите вървят добре ,XBMC е инсталирано от nitoTV. Някой може ли да помогне ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се прехвърли плейването на mp3 от default player към DVDPlayer

За целта, копирай този файл: advancedsettings.xml.zip

в тази директория:

/private/var/mobile/Library/Preferences/XBMC/userdata

Архивирал съм го, за това първо го разархивирай ;)

Можеш сам да си създадеш файла с Notepad, като направиш нов документ и копираш вътре това:


<advancedsettings>

<audio>

<defaultplayer>dvdplayer</defaultplayer>

</audio>

</advancedsettings>

Запазваш го под името: "advancedsettings.xml" и си модерен.

edit: Друг път ако имаш пак проблеми, пиши с кой Firmware си и с коя версия на XBMC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пак ще досаждам :) . При вас как вървят филми 1080p 9~10Gb файл ? при мен на 3-5мин. буферира ,реших че е от 54Mbit G рутер и взех друг 300Мбит Wireless N 2.4Ghz ,но пак има буфер . Вчера изгледах 720P 5gb файл без никави грижи ,та се чудя дали проблема е в рутера или има нещо което несъм настроил,или тези големи файлове идват тежки за atv2. Версията на XBMC e 10.0.9 ,джейла е seas0npass последна версия.Файловете са добавени през SMB,Windows7

Редактирано от ortortor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах през FTP съвсем друга бира е така,тъкмо изгледах един 10гб 1080p без нито замисъл за буфер. Скороста надхвърля 4мб/с ,а през smb повече от 2 2.5мб/с неможе да направи (wifi връзка)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , би ли ми казал как точно настрой FTP Video Source.

Имам предвид какво пишеш на PAth или дали въобще пишеш нещо?

Пуснал сам си FTP през W7 , виждам го отвсякъде , логвам се , тегля .

Когато се опитам да го настроя през ATV2 се връзвам към FTP сървъра /log na FTP сървъра /, но папката е празна , в нея няма никакви филми ?????

Според мен бъркам в пътя на папката /Path/

Поздрави:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги може ли някой да помогне за горното... И аз имам същия проблем с фтп - и то такова на професионален хостинг, което работи като чук отвсякъде...

Отварям, виждам папките - а вътре никой...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега пробвах с едно мое FTP, където ми е качен сайта и си работи.


ftp://user:pass@ip address

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали има начин да се активира мироринг-а на епъл тв със софт 4.3?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! :) След като се поразрових за Apple TV, доста се запалих. :) Изчетах няколко теми,но за съжеление нямам много време да прочета всички. Имам няколко основни въпроси и ще съм много щастлив,ако по-компетентните потребители на устройството ме светнат малко.

Ще говоря по същество. Питането ми е мога ли да ползвам Apple TV(хакнато) + Dreambox(или някое алтернативно устройство) като заместител на Булсатком?Другото което ме интересува...след като хакна Apple TV, в XBMC има ли всички филми,сериали и тнт. като при самият магазин? :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Можеш да го ползваш с Dreambox!

2.XBMC e медиа център за гледане на филми(всички формати),слушане на музика,както и за online стрийминг телевизии..

Имам Apple TV от седмица и ме е яд,че не съм си го купил по -рано!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам точно как като заместител на булшитком искаш да го ползваш. Можеш да си гледаш тв през АТВ и дриймбокс-а, но за целта пак трябва да имаш шеър на някаква сателитка. Аз лично съм на сеталйатбг и си работи чудесно. XBMC, както напиха вече си е медия център, от него не можеш да дърпаш или да купуваш филми и пр. Но можеш да гледаш филми през шернати папки на пц-то ти и от разни стриймове. Аз лично имам 2 АТВ, много съм доволен, особено 2-рата ми реши проблема с ТВ-то в спалнята, че не пробих нито една дупка :) тв и филми всичко по въздуха през нея!

За хората които се чудят дали да си купуват отговора е - ДА!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента има ли възможност за запазване SHSH за новите фърмуери 4.4.xx ???? с umbrella-та ? Последния запазен ми е 4.4b6, дали и за ATV2 ще се прекрати начина на запазване на SHSH при iOS 5.0+ нагоре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми моля как точно да вляза в папките на Apple Tv2 през mac, така че да ги виждам все едно е ftp и свободно да копирам/трия и правя нови папки? Никъде не открих в раздела.. Преди с много търсене в гуугъл намерих нещо и ми свърши работа, но сега не мога да го намеря..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам FileZilla - има добър изглед - задаваш: host - ATv IP, username - root, password - alpine, port - 22 , connect …. и си в джаза :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз се палнах да взимам.

Само че да търся ли 1-st gen или да взимам двойката?

Намирам модел MC572LL/A

Общо взето доста съм объркан относно възможностите им и съм на път да се откажа...пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аь съм много доволен апъл тв-то. Все още не съм добавил тв канали, но филми от компа и най-вече айсфилмс да ги стриймва от мегаъплоуд без да ги сваляш е супер. Ако имаш някой познат в usa изобщо не се замисляй. Цената за 2ката идва 104$ с ддсто, а цялат кутия е не повече от килограм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се палнах да взимам.

Само че да търся ли 1-st gen или да взимам двойката?

Намирам модел MC572LL/A

Общо взето доста съм объркан относно възможностите им и съм на път да се откажа...пак :smile:

Имаш ли възможност,взимай на момента!!!Естествено 2gen!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, с какво е по-добро второто?

8 гига е, не работи с външен хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем друга е идеята на Apple TV 2. Не трябва да копираш нищо на устройството, всичко се стриймва. Ако взимаш, наистина си вземи 2 gen.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...