Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Ок.

А има ли значение че е MC572LL/A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от значение, поне аз не съм срещал някъде да е писано за даден модел да се различава от останалите. Ако някой е виждал да е писано за проблеми, нека да сподели. Като го чекна в google ми излизат само Shopping results, така че давай смело :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се окаже, че е проблемна, ще те компенсирам с едно Apple TV 2 от моята колекция :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колекция?!?

Брат, ти да нямаш десетина :tooth:

Аз едно за сега нямам идея как ще ползвам, ти...

Сега се оглеждам за друго, ама ще си пиша в темата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо е бръкнал в змиярника май и почва да купува от всичко... хахаха

Гледай сега, няма да се успокоиш преди да вземеш капсулата и поне една АТВ2, казвам ти го от опит... После някак си всичко си идва на мястото :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам разни проблеми и по-скоро не са от Епъл ТВ-то, а от мрежата или рутера.

Рутерът е linksys wrt320n със стоков ром, на mixed (bgn) съм, останалите неща - auto; с wpa2/wep security. Намира се на 1ви ет., на 2ри ет. е мак-а (mbp) от който стриймвам на apple tv 2 пак на 2 ет. (в същата стая). Първо, самото стриймване как работи? Мак - рутер - епъл тв или мак - епъл тв?

И сега по-точно проблемите.. Първият е, че доста често напоследък почва много да ми buffer-ира. 720п 1гб файл (tv show) през няколко минути ми буферира, а понякога дори и спира и казва, че не може да осъществи връзка. Ползвам atv flash, media player-a към него. Мак-а е с последния Lion. Как е най-добре да си share-на папките? С какъв сървър - вградения или някой друг?

Най-интересното е, че когато пусна един и същ файл през air video (програма за ios идваща със сървър, който се инсталира на мак) всичко върви идеално. Т.е. правя следното пускам си филма на айпада/телефона и оттам с airplay го пускам на ТВ-то. В този случай няма никакво буфериране по време на филма..

Някакви съвети как е най-добре да си изградим мрежата биха били доста полезни смятам не само за мен :smile:

Дали да махна security-то и да мина изцяло на мак-филтриране? В момента ползвам afp sharing-a на lion-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си един ФТП сървър на компа и шерни папката в която си държиш филмите или сериалите.

После го добавяш в апъл тв-то като фтп сървър.

Ще цитирам един коментар "

The answer is in the question

FTP stands for "File Transfer Protocol" which is a protocol specifically written to transfer files.

SMB stands for "Server Message Block" which is protocol written to do a number of tasks, like broadcasting share information as well as transfer files.

Предполагам, че афп-то не е по различно от смб-то. :smile:

5b4_spd_1.jpg

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да използва FTP, ще се наложи да гледа през XBMC. Media Player на aTV Flash поддържа само SMB и AFP. Ако се мине на вариант XBMC, тогава може да се използва и този метод: XBMC & Mac OS X Lion

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно това ми е резервния вариант. Обаче xbmc не ми допада. atv flash е с доста по епъл дизайн и файловете се пускат директно от началния екран. Дали все пак разковничето не се крие в настройки на рутера? Защото в началото като сложих атв флаш всичко вървеше супер, сега напоследък почнаха проблемите. Или пък просто да се хвърлям на един airport extreme.. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна мъника :smile:

Накрайника на кабела му е с две плоски, US

Вашите ако и те са такива, с адаптер към нашите контакти ли ги ползвате или трябва трансформатор?

Страх ме е да не гръмне :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си някакъв обикновен преходник аз съм с един от 1 лв.

3 седмици вече ползвам тв то бе проблеми.

Сега ти трябва само микро юсб кабел сизън паса и го мятай :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сизън пас друг път, с Win съм :(

Намерих микро USB, ама за да ми изпише коя версия е, сигурно ще му трябва ток...

Днес ще си играя в къщи и ще ви досаждам :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закачаш го към тв и гледаш коя версия е. Има сеасон пас за уиндоус . Аз съм с 7ца пуснах сеасона направи си директно къстъма без да му задавам кое да сваля после даваш тои да си направи всичко сам и след 10 мин може да го флашваш.

Ето ти линк

Seas0nPass for Windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4.3 OS Build version (8F455)

Apple TV Software 4.3 (2557)

Ай сега...със Сизън ли да го мятам?

пп.ааа, разбрах, мятам го :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускаш сизън паса даваш му да си направи къстъм и после да си го сложи само :)

след това инсталирас аТВ флаш

и дерзаеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да влиза в ДФУ гадината :swear:

Я, влезна ама нищо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 300 зора и при мен едва влезе, когато го джейлвах. Странно, но в инструкциите пишеше да не се закача със захранващия кабел. Е точно това направих и взе че влезе в DFU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без кабел...от раз...иии 3194 :get-crazy:

пп. няма ли чалъм за джейл на 4.3 без рестор?

След малко ще полети към стената...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е,при мен беше преди да излезе 4.4.2!Незнам дали ще се получи при теб?!4.4.2.,тетъред джейл,без XBMC засега;)Air video ще ти го замества,докато излезе качествен джейл;)За филмите имам предвид!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е като нямам SHSH, защо да пробвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...