Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Функцията за синхронизиране на звук и картина в рисийвъра няма как да синхронизира, защото картината не минава оттам. Как да синхронизира, като рисийвъра никога не я вижда?

Това работи когато сигнала се подава по HDMI и минава през рисийвъра (защото телевизора бави картината при обработката и)

Аз ползвам абсолютно същия сетъп и си имам забавяне. Затова аудиото по оптичен кабел към рисийвъра го ползвам само за музика (и то рядко). Иначе звука (при филми) или идва през колонките на телевизора, или с следната комбинация:

AppleTV->HDMI ->TV->coax->Рисийвър (тоест звука идва цифров към рисийвъра, но не от AppleTV, а от телевизора).

Така синхронизацията става от телевизора и си работи. При мен може да се изключи картината на телевизора, но звука да си работи (когато е включен рисийвър), така че това си става и за слушане на музика много добре.

Редактирано от enterfornone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Възможно ли е да забие дистанционното на ATV2. Нещо се случи и като чели самото дистанционно заби или по точно при натискане на който и да е бутон на дистанционното нищо не се променя - само премигва диода на ATV-то, но няма реакция. В същото време от каченото дистанционно на iPhone Rowmote Pro всичко е наред. Пълноценно ATV-то изпълнява всички команди. Рестартирах ATV-то, вадих батерията на дистанционното но няма промяна. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте съфорумци,

първо-честит ден на буквите и славянската писменост.

Сега проблемът които имам: Имам ATV3 отскоро и все още няма джейл, затова трябва да конвертирам филмите който искам да гледам. Неудобно е но какво да се прави, ще се чака. Харесват ми филмите HD затова ги свалям в .mkv x264 и е по-лесно като се сменя контейнера, вместо да се конвертират в съответния формат. След това ги прибавям в iTunes. Така, видеото не е проблем, проблемни са субтитрите. Аз го правя по следния начин: с mkvtoolnix прибавям субтитрите към видео файла, след това с iFlicks сменям контейнера и го прибавя в iTunes. iTunes плейва файла и субтитрите се виждат с възможност за включване и изключване на същите. До тук добре, като го плейва ATV-то не се виждат. Мъча го вече втори ден и нищо, дано вие като по-запознати и навътре в нещата ми помогнете. Всъщност незнам дали проблемът е за тази тема, но не видях тема за ATV3. Сигурно същия проблем го има и ATV2 без джейл. Това е, приемам предложения. Лека нощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега не мога да пробвам,но като задържиш ОК на дистанционното не ти ли дава опция за суб?

И настройките на субтитрите на Atv-to трябва да направиш на кирилица!От settings;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей gogi6, благодаря за бързия отговор но нестава. Задържането на OK бутона не се появява нищо, а от настройките за субтитри няма кирилица.

Редактирано от krasisv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето аз как го правя и субтитрите си работят: добавям мкв файла в iFlicks и му сменям контейнера, след което м4в файла го отварям със Subler http://code.google.com/p/subler/ и му добавям субтитрите и всичко си работи. По принцип цялата операция може да се направи със Subler-а, но при мен крашва към края и мисля, че проблема е в Perian, който се ползва за аудиото, защото когато отворя мп4 файл на някой сериал и си добавя субтитрите всичко е ОК, но когато работя с мкв винаги крашва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти forka2k, ще пробвам и ще пиша за резултата

Благодаря ти forka2k, стана по описания от теб начин. Сега се наслаждавам на HD филми с БГ субтитри. Отнема малко време но какво да се прави. Остава да чакаме джейл за АТV3, за още по-голямо наслаждаване и по-пълно използване на вазможностите му. Наистина subler с mkv файлове крашва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отнема малко време но какво да се прави.

Кое отнема време? Ако е само добавянето на субтитрите със Subler, би трябвало да става за 2-3 секунди, иначе при смяната на контейнера с iFlicks при мен отнема около 5-7 минути и то само заради аудиото ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, горе-долу това време отнема. Казвам че отнема в сравнение с едно джейлнато устройство. Може ли още един въпрос? Виж, наложи ми се да тегля един филм втори път, и двата пъти iFlikcs започва да конвертира филма а не да смени контейнера. Аз ли нещо обърках, дори и малкото настройки или не всички филми x264 mkv стават по този начин. Тъкмо се изкефих с първия, втория зациклих. Ако имаш идеи давай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, с джейла директно ще си плейваш файловете :smile: за сега ще чакаме, дано скоро да има радост и за нас :smile:

Аз лично до сега не съм попадал на мкв файл, който да ми прави проблеми и да иска да се преконвертира формата. Ако може дай да го пробвам и аз този файл.

Ти коя версия на iFlicks ползваш? Питам, защото сега се зачетох в хелпа и фака на сайта им и се оказва, че програмата се справя прекрасно със субтитрите, току що го пробвах и работи, филма който ползвах имаше и вградени ангийски, но тук идва опцията с дистанционното на епълтиви-то, задържаш го и избираш другите ангийски субтитри, които всъщност са български и всичко си работи :smile: и няма нужда от Subler-а

Редактирано от forka2k
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филма е John Carter : John.Carter.2012.720p.BluRay.x264-SPARKS и John.Carter.2012.720p.BluRay.x264.DTS-HDChina. Двата релийза са от bt.wrzru.com, и двта релийза тръгват да се конвертират. Ще пробвам малко по-късно с друг филм за да видя дали е от филма или настройки. Ако ти видиш нещо което не правя добре, моля да ме поправиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този релииз John.Carter.2012.720p.BluRay.x264-SPARKS няма проблем, промени контейнера за около 6 минути. Ако искаш изтрии напълно програмата (не само изтриване на аппа) и си изтегли последната версия и пробвай на чисто. За крака и ръце на обичайните места или ми пиши на лично :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще пробвам.

Здрасти forka2k, след доста опити най-накрая проработи. Но, все пак останаха въпросителни, времената на смяна на контейнера и закачването на субтитри са доста по-големи от твойте. Възможно ли е да е от на компютъра? Или е от настройките на програмите? Макар че няма какво чак толкова да се настройва по тях. Говоря ти за времена на iFlicks от 25 мин. като 5 мин. обработва видеото, около 12 мин. аудиото и около 10 мин. оптимизира за стриймване. Subler 13 мин. Компа ми е MacBook: 2 GHz, 8 RAM, GeForce 9400M-256 RAM, Lion.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би е от компютъра, въпреки че чак толкова големи разлики .... !? Аз съм с MacBook Air 13,3, i5 1.7 GHz, 4GB, 128 SSD, Intel 3000 HD, Lion 10.7.4. Настройките на iFlicks мисля, че промених само къде да запомня готовите файлове и нищо друго. МКВ около 4-5 ГБ го прави за 5 минути, а по-големите по 7-8 ГБ ги прави за 6-7 минути. Сериалите в мп4 формат при добавяне на метадата и букви го прави за 5-6 секунди максимум.

Твоят процесор кор2дуо ли е? Също така при мен диска е SSD което мисля, че оказва голямо влияние, защото програмата пише по диска м4в файла.

Редактирано от forka2k
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 гигахерцовите кор2дуо се мъчат с лъва по принцип. Приеми го за факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, core2duo e за съжаление :headache: , а на i Flicks как си оставил preset настроийката, iTunes compatible или new Apple TV & iPad?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Philips навсякъде и нямам проблеми през HDMI. В хола всичко минава през усилвател Pioneer, където освен HDMI съм боднал и оптично аудио, но и в двата случая нямам проблеми със звука.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@johnnybravo ,

каква е причината , освен HDMI кабел , да боднеш и оптично аудио?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а на i Flicks как си оставил preset настроийката, iTunes compatible или new Apple TV & iPad?

Оставил съм го на iTunes Compatible.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, благодаря за помощта. Не ми остава нищо друго освен да се заредя с търпение, било за конвертиране или за очаквания джейл. Надявам се, Dream Team да насочат усилия към единственото устройство което им остава за джейл и скоро и ние да ликуваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@johnnybravo ,

каква е причината , освен HDMI кабел , да боднеш и оптично аудио?

От Xbox360, и компютъра съм с HDMI, но Dreambox-a ми е 800HD PVR, който е само с DVI и аудиото го вадя през оптичен кабел. AppleTV закачам както ми падне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да за съжаление, тогава може би трябва да се замисля за turbo.264 HD. Вие какво мислите по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш излишни стотина долара…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...