Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Привет

Има ли някой който да ползва Apple TV?

Ако да, бихте ли дали малко повече информация за какво може да се използва освен вместо кабел между МаскВоок-а и телевизора. Имам и конкретни въпроси:

1. Цена от 500 лв много ли е за чисто ново у-во закупено от Англия, с 160 ГБ харддиск на него?

2. Работи ли с ТаймМашин?

3. Ако у-вото е включено в захранване и в нета, ще мога ли да го достъпвам като не съм в къщи?

4. На USB - то му мога ли да закача външен портативен хард и у-вото да го "вижда"?

Благодаря предварително!

Ще се радвам някой да ми отговори, защото след една седмица се прибирам от Англия и искам да знам дали да си го купя?

П.П. Добавям - Ходих в магазина на Apple и поразпитах. От там ми обясниха, че може да се използва единствено за прехвъляне на видео, аудио и снимки, които ползваш с АйТунса. Никаква друга информация не можеш да прехвърляш на харда, която примерно да използваш за други цели. Някъде бях чел, че и тези устройства могат да се отключват, но с каква цел не беше описано. За какво и как се отключват и какво може да се прави с тях след това, не ми е ясно. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Каква е моята цел и за какво ми се иска да го ползвам:

1. Няма да си мъкна лаптопа и постояно да го закачам с разни кабели към телевизора и ще мога да гледам филми местейки само у-вото. Това не е много убедително, ама така ми се иска.

2. Искам да го ползвам като минисървър, който да мога и да достъпвам от външни от вкъщи точки. Искам го, защото не искам да ползвам обществени сървъри за тази информация.

3. За USB-то питам, евентуално ако не ми стигне мястото, да мога да си го увелича с допълнителен хард.

4. За последните 2 Apple имат решение и това им е външният хард с WiFi. Предложението там е добро, защото на тази цена визмам 1ТБ диск, но на мен ми се иска да го съчетая с ТВ за сметка на харда.

5. Аз и на този етап съм си решил положението, но ползвам РС, на което вече два пъти му сменям вентилаторите и пак се е разбучало, а го ползвам денонощно.

Отново благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Apple TV 40GB. Може да се използва за много неща : синхронизиране на музика и снимки с itunes, да браузваш из youtube, да гледаш официални трейлъри, да го използваш като wireless връзка между мака и телевизора/уредбата. Не можеш да му слагаш външен USB хард.Това е според Apple обаче ;) .

Може още доста неща. Аз съм му закачил един хард от 500 и съм му метнал анимация за моя малкия. Чете даже DVD TS папки. Може да му закачиш клавиатура и мишка, да си инсталираш firefox и доста други програми. За целта обаче ще трябва да го хакнеш/моднеш. Става елементарно, всичко е софтуерно. По принцип мод-а се продава, но се намира по тракерите. Ето официалният сайт : http://www.atvflash.com/product_info.php?products_id=27

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземете и направете едно ръководство на Български. Ще е полезно и за други които ползват Apple TV.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Съгласен съм с теб, но и цената не е за пренебрегване и ако ще го ползваш само като устройство подобно на Apple TV, дали си струва?

Все още не съм се прибрал от Лондон, все още не съм си и купил каквото и да е, защото се замислих след твоя коментар. Търся и мини и ТВ втора ръка тук и ще мисля, кое до колко си заслужава. Все пак всичко зависи от цената и от това за какво ще го използваш, а не от това какви са му възможностите. Аз лично не гоня максимум като възможности, а гоня максимум като използване, като и двете горни са съобразени с цената. Малко сложно съотношение, но вярвам, че всички тука / които четат това / ме разбират.

Ще пиша какво съм направил, най-малко защото съм обещал упътване за Apple TV, но ако се спра на варианта с мини, т.е. цената си заслужава, то ще опиша подробно как минито да го използваме като Apple TV + функциите които искам по - горе в поста ми.

Благодаря за съвета, намерих доста инфо по въпроса, но в крайна сметка всичко опира до съотношение цена спрямо използване /или по скоро КПД -то което ще извлечеш, май с това се обяснява и по - горният казус/

До скоро приятели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Привет на всички,

вече се сдобих с Apple TV и веднага споделям моите първи опити и впечатления.

1. Apple TV според мен спокойно може да замести кабелната телевизия, ако не живеехме в България :-). Имаш възможност да гледаш всичко което има в iTunes Store, както и всичко което си си качил в iTunes на своя компютър. А това е много, има много предавания и т.н. Търсиш директно в You Tube, а колко много има за гледане там няма да обяснявам. Всичко това е преди да се отключи софтуерно.

2. Още при включването ми направи впечатление, че Apple TV веднага се сработи с всичко което му е необходимо TV, Wi Fi, Mac и iPhone. На компютъра Apple TV се появява подобно на iPhone в iTunes, и можеш да синхронизираш снимки, филми и т.н., които се прехвърлят на харда на Apple TV.

3. Добавяне на ATV Flash разширява доста възможностите на Apple TV. Програмата може да намерите на ATV Flash както и подробно описание на функциите които може да добавите. Аз ще опиша основните функции, както и основните проблеми които срещам, с цел тяхното разреашаване и пълното функционално използване на Apple TV.

- възможности:

- възпроизвеждане на повече видео формати като DivX, Xvid, AVI, WMV, RMVB и т.н. Не се налага конвертиране на филмите, обаче, не разпознава субтитри в SUB формат.

- възпроизвежда DVD формат, като папката Video_TS може се съхранява на директно на харда на Apple TV и по този начин да си направите виртуална колекция на DVD тата. Включва поддръжка за менюта, специалните характеристики и пълен 5.1-канален съраунд звук.

- Подръжка на Firefox и пълноценно сърфиране в Интернет.

- Създаване на Video Playlists.

- Включване на допълнителна памет през USB и добавянето и към основната памет. Аз съм закачил външен хард, който Apple TV го разпознава като част от своя хард и вече като се закачи към iTunes ми показва общото пространство.

- Възможност за произвеждане на файлове от други устройства, например, компютър, iPhone и т.н.

- Използване на iPhone, Ipod Touch или IPAD за контрол на AppleTV, използвайки програми като Air Mouse или Remote. Удобно е особенно за писане.

- RSS новини

- с кое не мога да се справя и да се откажа напълно от кабелната телевизия след това:

- като се опитам да си пусна новините от сайта на Нова или БТВ, ми казва, че трябва да си инсталирам по нова версия на флаш плеъра, е това не знам как да стане. Четох, имам инсталиран плеър, но вероятно е стара версия, а незнам откъде да намеря нова и как да я инсталирам. Същото се случва и във Вбокса. Ако това го оправя, то вече може да не ползвам кабелна телевизия, т.к. повечето телевизии предлагат вече и онлайн предавания и избора да гледаш каквото и когато искаш без досадните реклами.

Поздрави и който има какво да добави да пише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AppleTV наистина е много полезен продукт, разбира се с aTV Flash, който го прави наистина много добра машинка. След инсталацията на aTV Flash-a може на USB-то да си сложиш външен HDD, аз съм свръзал един 1.5 терабайта, всички филми си ги прехвърлям на него от mac-a. Освен това можеш да си mount-неш хард диска на Apple Time Capsule както и всеки външен диск на наго (както и на мака). Превръща се в мултимедиен център. Достъпа е по FTP (например с Transmit или Cyberduck), а ако имаш реално IP става още по сладко :smile: Има достъп до AppleTV-то отвсякъде (колегите много се чудят като им пускам филми на macbook-а в офиса директно от appletv вкъщи (което пък работи дори и в режим standby, тоест е достъпно винаги). Да не говорим че можете да си го ползвате и като мрежови storage.

С две думи AppleTV+aTV Flash препоръчвам горещо на всеки. Новото AppleTV няма да може нищо от гореизброеното (поради липса на HDD) и единствения начин ще остане mac mini (но не съм сигурен че е по-добър, не е толкова user friendly като за телевизор а и струва доста повече)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

може ли да се свържат 2 appleTV-та и да се контролират чрез iPad, всяко от тях да му бъде пусната отделна песен / филм ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Възможно е да има проблеми с някои телевизори и AppleTV 2G.

http://www.engadget.com/2010/11/22/some-apple-tv-users-reporting-wacky-color-problems-with-sony-ph/

Въпреки всичко, който е заинтересован от АпплеТВ все още има шанс да закупи първият модел.

Ако може да се вярва това са някои от TV, при които има проблем.

Philips:

  • 32PFL7404
  • 32PFL8404
  • 32PFL9604
  • 32PFL9966
  • 37PFL5604
  • 37PFL8404
  • 37PFL9604
  • 40PFL7664
  • 40PFL9704
  • 42PFL7404
  • 42PFL8404
  • 42PFL8654
  • 42PFL8684
  • 42PFL9664
  • 42PF9966/98
  • 46PFL9704
  • 47PFL5604
  • 47PFL7864
  • 56PFL9954

Samsung:

  • UE55C6005

Sony Bravia:

  • KDL-22EX302
  • KDL-26EX302U
  • KDL-32EX402
  • KDL-32S5600
  • KDL-37EX402
  • KDL-37P3600
  • KDL-37S5500
  • KDL 40BX400
  • KDL-40EX402
  • KDL-40EX401U 40
  • KDL-40EX600LED
  • KDL-40NX500
  • KDL-40P3600
  • KDL-40S5500
  • KDL-40S5650
  • KDL-40S550
  • KDL-37S500
  • KDL-40W2000
  • KDL-52XBR4

Sharp Aquos:

  • LC32GD6U

ViewSonic:

  • N3250

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем се решава със ъпдейт на ТВ софта, става за 5 мин, поне при Филипс е така, аз си го смених и си реших проблема, производителя описва какво точно трябва да се направи на сайта си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ATV Flash 4.2.1 | Mac OSX | 56Mb

e9066ef8302e47c1.jpeg

DOX.BG линка е валиден до Събота 18.12.10.

Свали

Инфо

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

aTVFlash-Black

aTVFlash-Black е удобен за ползване софтуерен пакет, отприщвайки множество нови функции. Не се притеснявайте за техническите подробности - ATV Flash (Black) е лесен за използване и безопасни за AppleTV. Инсталацията е на мига и не изисква никакви физически промени на AppleTV.

DOX.BG

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо омазах Apple tv-to.... :(

Опитвам се да го restore-на но ми дава грешка..

Добавил съм хост-а на Saurik, пробвах отново но не става.

Някакви идеи? Изчетох сума ти форуми в интернет, но никой от съветите досега не помага .

Иначе съм инсталирал aTv flash и plex, но досега не съм успял да подкарам филм от лаптопа - дава ми грешка....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е версията на ОС? В краен случaй чист рестор до 4.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено AppleTV2 е по малко от TV1 :tooth:

Дойде с много софтуери - Версия на Софтуера 4.0, Фаза на Софтуера 1145, Версията на ОС 4.1(8М89). Това, което гледах днес беше с 4.2.1 нямаше Фаза на Софтуера или поне аз не видях.

appletv2005.th.jpg

appletv2007.th.jpg

appletv2008.th.jpg

Ам да не влиза въобще в iTunes, както АпплеТВ1.

appletv11.th.png

Не че като влезе има смисъл де. Всички случай без джеил, XBMC, nito и тем подобни е май само за украса :sad:.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата разполагам с 2 усройства едното на 4.0, другото обновено.

ОБАЧЕ имам интересен проблем... 2 телевизора единия Самсунг, другия ме мързи да видя какъв беше. Има замесен и iPad 4.2.1

Ако направя AirPlay от iPad на 4.0 устройство и си пусна филм (някакъв) - aTV-то го дава като високоговорител и екрана става черен (на телевизора) и се чува звука от iPad-a. Т.е. няма картина.

Ако направя AirPlay от iPad на 4.2 устройство и си пусна филм (някакъв) - aTV-то го дава като телевизор (!!!), филма тръгва за секунди (звук и картина) и по някое време изкача грешка HDCP error при което екрана става чер и после ни картина, ни звук.

Сменях телевизори, кабели и устройства, но HDCP-то си изкача.

А сега накъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уф това AirPlay съм го виждал само е

, но като казваш HDCP се сетих, че преди време имах проблем някакъв с нета и в настройките за мрежата му цъкнах да използва DHCP и всичко се оправи. Странно ми се стори, но оттогава не съм имал проблеми, а преди това ми се случваше да забиват почти всички апликаций и го оправях като му дърпах щепсела.

А рутера ти поддържа ли WiFi N или както там му казват ? Също съм забелязал, че с WiFi, TV1 ми работи доста по стабилно и бързо с интернета отколкото с кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Запишете си SHSH за AppleTV 2Gen защото скоро Apple ще пусне iOS 4.2.1 за него и ще загубите възможността за jailbreak!

4.2.1 за AppleTV, не е наличен за обновяване от AppleTV, но може да бъде изтеглен от сайта на Apple, което говори че скоро ще бъде пуснат. Единствените нововъведени открити засега са VoiceOver и ръководство как да ползвате дистанционното.

Източник: funkyspacemonkey

post-21-057468700 1292406355_thumb.jpg post-21-076639900 1292406340_thumb.jpg post-21-031782500 1292406363_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запишете си SHSH за AppleTV 2Gen защото скоро Apple ще пусне iOS 4.2.1 за него и ще загубите възможността за jailbreak!

Аз ли не съм в час не знам :o , но ОС 4.2.1 за Apple TV2 я има отдавна, много хора актуализараха на нея и сега чакат джейла, между които ако не греша и колеги от тук. Аз ТВ`то го имам на ОС 4.1 и ако не греша Apple вече не го подписват, за да си запазя SHSH 4.1.

пп. Ако това е новината то или аз съм много зле с английския и нещо не схващам или тези от funkyspacemonkey хич ги няма :D. Ам да то и като видиш на снимката отдолу кой е писал поста възможно е да не знае и коя година сме.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец (на 22 ноември ако не се лъжа) Apple пуснаха 4.2 за AppleTV, но на устройството показваше, че е 4.1. Сега са пуснали 4.2.1, а на устройството показва, че е 4.1.1

П.П. Тия и те ли са бавни?

http://www.redmondpie.com/download-apple-tv-ios-4.2.1-8c154-update/

http://www.macstories.net/news/apple-releases-ios-4-2-1-for-apple-tv/

Ако и те са бавни, съжалявам, че съм ви объркал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец (на 22 ноември ако не се лъжа) Apple пуснаха 4.2 за AppleTV, но на устройството показваше, че е 4.1. Сега са пуснали 4.2.1, а на устройството показва, че е 4.1.1

Възможно е разбира се.

Аз поне само веднъж пипах актуализирано Apple TV2 в АппСторе и ako съм преписал добре и не съм сгрешил беше с 4.2.1 цък

@mupo между другото забелязах, че много хора, да не казвам всички, за които знам се бъркат с номера на OS на Apple TV2.

Като влезеш на Информация на Apple TV2 ти излиза Версията на Софтуера, което не е OS`то, а за да видиш OS`то трябва да цъкнеш средното копче на дистанционното - един или два пъти ако ти показва и Фаза на Софтуера.

Ако и те са бавни, съжалявам, че съм ви объркал!

Ами не, въобще не съм имал това в предвид и много се радвам ако има ъпдейт та дори и да е на "старата" 4.2.1, защото може би така Аппле ще вкарат апликаций в iTunes за AppleTV 2. Може би.

Да не би ъпдейта да е само това 8C154 ?

Онзи ден гледах за новата бета на aTV Flash ясно си казват хората, че ще има поддръжка за Софтуер 4.1, който реално е ОС 4.2.1.

http://blog.firecore.com/3487

What's new in beta 2?

In addition to adding full support for the 4.1 (iOS 4.2.1) software we've been able to add some great extra features. More details below.

Май грешката си е в Apple TV`то и досега е било с 4.2, но е показвало 4.2.1.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...