Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

При мен се е получавало разминаване в тайминга,ако си пусна филма от там до където съм го гледал...1-2 пъти!Излизам от менюто,пускам отначало и превъртам и се оправя:)Дали не е от това?Или суб не пасват?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой няма ли да каже нещо по въпроса с спирането HD каналите в live tv на johnnybravo и rtmpGUI

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Няма ли начин да си платя и да кача XBMC на Apple TV3 ? Гледам има aTV Flash за 29.94$, но пак е за аТВ2 :(

Все пак на iPhone ако си харесам някое приложение и нямам джейл си го купувам от AppStore, при Apple TV няма ли такъв алтернативен вариант?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така-xbmc-то го няма в App Store-a.

Същото е и с iPhone-а - неща толкова полезни пак ги няма там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, както е Cydia. Ебаси тъпата работа.

Още ще се чака за джейл за 3ката :(

П.П. Кажете програмка за Windows която да конвертира или сменя контейнера от .mkv на .mp4, но да може и звука да е DTS или AC3, един вид да е 5.1 звука ?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това ясно, но моята 3-ка ми наду главата (или по-скоро очите), че иска ъпдейт. На всеки 2-3 минути излиза досадното съобщение. Наскоро нещо спря. Опасявам се някой от къщата да не му е дал ъпдейт :)

Така или иначе си мисля, че по-скоро ще имаме джейл за новия iPhone, отколкото за АТВ3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте.

Никъде не открих отговор на въпроса ми и затова ще попитам тук.

Как мога да гледам на aTV2 Blu-Ray филм ? Пробвах със XBMC, но насича? Дали има някой плъгин или нещо друго?

Благодаря за отговора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си FTP на компютъра и го добави в xbmc-a. Ftp протокола поддържам по-бърз пренос, но все пак зависи от мнгого неща. Какъв ти е рутера, каква ти е мрежовата карта на компа и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За FTP ползвай FileZilla.

Лесно за настройване и работи безотказно.Пък и е безплатна.

Sent from my iPhone using Tapatalk v. 1.14

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Media Player от aTV Flash също отваря доста формати:

AVI, DVR-MS, FLV, M2TS, M4V, MKV, MOD, MOV, MP4, MPEG, MPG, MTS, TS, WMV

DVD Files:

DVDMEDIA, IMG, ISO and VIDEO_TS/VOB

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За чий ! ти е да гледаш bluray филм на устройство поддържащо 720п? Както е казал и Джони, Media Player поддържа какви ли не формати (всички популярни поне), защо ще се бъхтиш да стриймваш 30+ гб по WiFi и то след като няма да го гледаш full hd? А аз съм забелязал, че дори с обикновено 1080п .мкв понякога се задъхва и ми буферира честичко.. Не знам как стои въпроса с АТВ3, дали има повечко рам например и след един евентуален джейл дали ще се справя перфектно с по-тежки full hd филми..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и Apple TV3, но чакам джейла за него :) Определено ще е по-добро, защото процесора и РАМ-та са му повече от на Apple TV2.

Със Media Player пак насичат BluRay филмите.

Имам доста заглавия BluRay и просто вчера ми се догледа някой от тях, но го нямах за съжаление на 720p, а нямах време да го дърпам и затова попитах. Иначе не са ми приоритет BluRay-овете.

П.П. Със Media Player когато пусна и .wmv файл също насича, незная на какво се дължи това. Дори файла когато е 1GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща. При мен АТВ2, филм 1ГБ буферира през 30сек и друг 8ГБ нито веднъж. Кодеци, битрейт и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто си смених рутера никога не съм имал проблеми!За TimeCapsule говоря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз съм със същият рутър. :smile:

А .wmv пък въобще не ги харесва, плейва ги с 300 зора и с някакъв зверски лаг. XBMC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам.. и на мен главното ми оплакване от медиа плеър е лошата поддръжка на .wmv... Дано го оправят с някой ъпдейт, но то откакто има ATV flash black е така..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам друг въпрос.

Защо aTV2 няма звук на AC3 /Dolbi Digital/ звук?

DTS-а е перфектен, но AC3 през XBMC и Media Player няма звук.

На Media Player е включено да подържа AC3 от настройките. На ресийвъра отчита, че звука е Dolbi Digital, но не възпроизвежда нищо. Само DTS.

На какво може да се дължи това? Дали трябва да се инсталира нещо допълнително?

Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При теб нещо не е както трябва. Ето едно старо видео, което направих преди време при подобни оплаквания:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това клипче го гледах. Но от какво може да се дължи, че да няма при мен?

Също така, при мен менюто е наредено по друг начин.

Да, джейлвам наново ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, изчакай да видя моите настройки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...