Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Повреден Home Button на iPod touch 1st gen


morpheous87

Recommended Posts

Здравейте, имам един стар iPod първа генерация, на който не работи Home бутона (много трудно се натиска). Разглобих го да видя дали мога да го оправя. Видях че има една пластинка с полусферична форма, която прави връзката между контактните площадки на платката. Изглежда тя се е "отвърнала" и заради това трудно хваща. Има ли такива пластинки за смяна, или с нещо подобно, което ще свърши работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно за твоя, но може да ти свършат работа: http://bgiphone.com/topic/15408-новини-за-сервиза/page__fromsearch__1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не ме сдържа да го оставя така iPod-чето, реших да споделя опита ми, може да помогне на хора с подобен проблем. Тази пластинка (не знам как се нарича точно), е същата като клавиатурите на много телефони. Тези клавиатури са под бутоните залепени с (обикновено) бяла лепенка. Под нея за всеки бутон има по една такава пластинка. Ползвах донор Нокиа 6300 classic, на който за мое щастие клавиатурата беше точно такава. Взех пластинката и сложих на мястото на старата като я залепих с парче изолирбанд :smile: Но с една пластинка не се получи този специфичен звук от натискането, и самото усещане за натискане разбира се. Сложих две, една върху друга. Затворих iPod-a и всичко беше наред. Бутона е малко по-твърд от както беше навремето (сравнявам го с натискане на 4та генерация), но работи перфектно. Ще видим и колко ще изкара, но не вярвам да е по-малко от колкото преди.

Редактирано от morpheous87
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...