Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Untethered Jailbreak чрез redsn0w за iOS 5.0/5.0.1


The Shaman

Recommended Posts

The untethered is for iOS 5.0.1 on iPhone3GS, iPhone4, iPhone 4S, iPhone4-CDMA, iPad1, iPad2, iPod touch 3G, iPod touch 4G

From 0.9.10b6 and above:

The untethered is for iOS 5.1 - iPhone3GS old bootrom only!!!

The tethered is for iOS 5.1 on iPhone3GS - new bootrom, iPhone4, iPhone4-CDMA, iPad1, iPod touch 3G, iPod touch 4G

On iOS 5.1 there's still no support for A5 devices

Ъпдейт:

redsn0w 0.9.10b6 for OS X

redsn0w 0.9.10b6 for Windows

Новият redsn0w 0.9.10b6 "чупи" и А5 устройства под 5.0.х ;)

Малка забележка: Ако сте с iPhone 4S или iPad2 - НЕ ВКАРВАЙТЕ В ДФУ!!! Правете джейла в нормален режим, както си стои включен уредът!!!

Както повечето от Вас знаят днес DevTeam пуснаха нова версия на redsn0w, с помощта на която вече е възможен Untethered Jailbreak за последната актуална iOS 5.0.1.

Правя тази тема, защото нещата малко или много се промениха. От 4.0, до 5.0.1 чоплим в една и съща тема, задават се многократно едни и същи въпроси, а и 5.0.1 не е за подценяване, където всички знаем има добавени нови функции като: Siri, Notification Centre, Reminders, Newsstand и др. Абе, общо взето нещата се поомазаха. :biggrin:

И така, това ръководство е само за онези, които разполагат с фабрично отключени, или смятат да си ползват телефона с карта на оператор към който е заключен. За всички останали има тема за sn0wbreeze и богат гардероб от Custom Firmware-и, които не ъпдейтват бейзбанда и позволяват отключване на телефона чрез ultrasn0w. ;)

Поддържани устройства:

iPhone 4S

iPhone 3GS

iPhone 4

iPod Touch 3G

iPod Touch 4G

iPad 1

iPad2

Това, с което трябва да разполагате е:

Оригинален фирмуеър 5.0/5.0.1

Всички налични оригинални фирмуери за iPhone

Всички налични оригинални фирмуери за iPod Touch

Всички налични оригинални фирмуери за iPad

iTunes 10.5.2.11

redsn0w 0.9.10b1 for OS X

redsn0w 0.9.10b1 for Windows

Ако вече разполагате с Tethered Jailbreak, просто изтеглете "Corona 5.0.1 Untether" от Cydia и той моментално ще се превърне в Untethered.

1. Направете рестор до оригинален 5.0/5.0.1 и активирайте телефона.

2. Затворете iTunes и отворете redsn0w 0.9.10b1.

3. След като сте отворили redsn0w, натискате Jailbreak.

f7ad72d7c343e527.png

4. Уверете се, че телефона е изключен и натиснете "Next".

2242b10559282f12.png

5. Следвате инструкциите на екрана и вкарвате телефона в DFU.

da03a26060cba2cf.png

6. Ако всичко е точно, процеса ще стартира и ще изглежда по този начин.

d249c9956ad8d9be.png

7. След като завърши, ще видите този екран.

78f6f9cc2ff1be51.png

8. Натискате "Next, след което ще имате инсталирана Cydia и Untethered Jailbreak.

Оффф, утре ще продължа, че ми се спи.

Alxx®

Жокер:

Ако сте с ФЗ и ползвате телефона с карта, различна от оригиналната:

1. Качете кастъм, правен със сноубрийз 5.0.1(за да запазите ББ) и после минете отгоре с редсноу(при буутната и обновена сидиа), за да го направите ънтетърд.

2. Ако качите кастъм, правен с pwnage tool 5.1.1 - няма нужда да правите нищо друго, освен да си инсталирате ултрасноу(или сложите гевей) и да си свиркате ;)

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента също е настроен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще джейлна след малко за тест, но явно този инструмент, който показва @kawabike, оправя нещата с тетърд джейла? Някой??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джейлнах,не съм качвал инстромента,няколко рестарта и всичко си е наред.Джейла си е ънтетъред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам.

@hrisst, линка си работи, но сега е доста натоварено. Преди малко и при мен правеше проблем. Току що обаче си тръгваше нормално. Пробвай докато не стане.

еdit: За сега не виждам никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качих версията за Windows в DOX за хората, които имат проблеми с оригиналния линк. redsn0w 0.9.10b1 for Windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то нищо не се е променило от доста време насам. Теми си има. Закачаш вече ресторнатия с 5.0.1 телефон за Редсноу. Изключваш телефона и следваш стъпките, които ще ти иска Редсноу. Пиши ми на лично ако се затрудняваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Честита КОЛЕДА!

Да питам, телефона е 4 ФО 4.1 JB Limera1n. Мога ли да направя ъпдейт до 5.0.1 и след това редсноу.

Не ми се прави рестор щото искам да си запазя всичко без нови инсталации. Телефона не прави проблеми, та затова питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно можеш, но се препоръчва чист рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Shaman Благодаря ! :))

Редактирано от FedExpress
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някой да му е направило впечатление при джейл с ноя редсноу за 5.0.1 че при добавянето на сорсове в Cydia отнема повече време (или на мен така ми се струва)

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Gregg, има нещо такова и не само при добавяне. Аз го одавам обаче на десеторно увеличилите се заявки към сървъра на Саурик. Ще видим тези дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, явно веселието от джейла на 5.0.1 е много голямо, защото 4 пъти опитвам да инсталирам AppInfo от Cydia и след голямото мислене ми дава 4 пъти някакви грешки или Host Unreachable :) Всъщност ми направи впечатление че за всяка версия на iOS съответната версия на Cydia е различна. При 4.2.1 (1.1.1) , при 4.3.3 (1.1.2 ), сега гледам на Айпод-а на 5.0.1 (1.1.3). Та се замислих дали нещо не е бъгава тази версия та да се замисля така или много народ се е накачил на клона в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележа за тези които вече са джейлнали днес 5.0.1 и използват SBsettings че когато програмата е закачена за Notification Center използването на RemoveBG води до Вкарването на устройството в Safe Mode. При изполване на RemoveBG по стандарния за вадене прозорез на SBsettings забелязах че Safe Mode няма. На какво се дължи това нямам си на идея (Оточнение мисля че и SBsettings и RemoveBG тогъла имат поддръжка за iOS 5)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Gregg, по-скоро второто. При мен също имаше грешки одеве, но за сметка на това инсталирах AppSync, без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че на всяко 3-4 рестартирване седи на ябълката доста дълго и после се ресва сам ?! Само при мен ли е ?

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Appsync ръчно е най-добре, защото минаваш без mobilesubstrate
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Респринг от сбсетингс забива и се налага ресет. С тетърд джейла нямаше проблем. Не че е голяма болка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене ibooks спря да работи.

Има нещо такова :smile: Не се случва за първи път и най-вероятно ще го фикснат. За сега, преинсталирането на iBooks, върши работа до някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

JVV , да не би да си закачил SBsettings на Notification Center и от там да натискаш Респринг ? Аз го махнах от там и си го отварям (SBsettings) както съм си го нагласил от Активатор-а, след 3 последователни респринг-а не заби нито веднъж.

Pe6e, няма страшно то затова се води B1, ще има още няколко бета версий да изгладят проблемите (или да ги позамажат).

Подозирам че до нова година ще осъмнем някой ден и със нова версия на Greenpois0n за 5.0.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...