Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблеми след джейл с 5.0.1


ExeLL

Въпрос

Имам и аз проблем с батерията, пада много бързо. От Сидиа съм качил само Корона, Инсталос, СБСетингс, Ултрасноу и Апсинк... Някакви предложения ?? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

На някой рестартира ли му се телефона на случаен принцип? Днес вече два пъти ми го направи. Не е имало приложения работещи на заден план. Телефона просто си беше в стендбай. С бета3 на джейла съм.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да на мен ми се е случвало поне 10 пъти, след джейла, вчера го ресторнах наново,засега е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така, за втора поредна вечер ми се рестартира в почти точно определено време - 2 ам. Вчера виждам, че съм писал поста в 2:08, а няколко минути преди това ми се рестартира. Сега пак стана - в 2:20. През деня всичко беше наред.

londongunner, при теб как е в момента? Джейлна ли наново и какво си качвал от Сидия?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен сега е ок,след като ресторнах наново , джейлнах, от Cydia съм качил ( Lockinfo,BBsettings,Installous,Protube,Copic,DirectCloserPro,iblacklist,Mailmore Photos,Zephyr) , рестартира се само веднъж за последните 2 дни, не съм сигурен но мисля че mobile substrate бърка нещо работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно той. Аз съм БЕЗ и нямам никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм без Mobile Substrate, имам качени OpenSSH, iFile и MobileTerminal, и за сега не виждам проблем с jailbreak-а - няма произволни рестартирания, а колкото и да го рестартирам все си е untethered. Освен това не виждам и промяна в батерията - до сега имам 6+ ч. usage и 2+ дена standby и е на около 8% батерията. С 4.3.3. преди това пак изкарвах по толкова (+/- няколко часа в standby, в зависмост от потреблението).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здр.!

Направих ъпдейт на 5.0.1 и го джейлнах, но след като го свързах с itunes ми даде че не мога да restorna от предишният ми backup.Изобщо я няма отметката за restore from...явно проблема е с активацията.Някакви идеи....имам карта за активация на всички мрежи но и с нея не става.Иначе телефона си работи с и е отключен с Gevey sim,но този бакъп ми трябва:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз това исках да напиша по-рано но нямах време. Та сега да го напиша, преди седмица се пазех от Субстрата като дявол от тамян, мина ми нещо път и реших да го сложа. От тогава нямам нито един рестарт. В смидъл не се е рестартирвал сам телефона. Всичко си работи както трябва и с батерията не виждам някаква голяма разлика. Както се казва във вица "Пуснах обявата само за да се похваля".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

19138002.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Няма я изобщо тази опция:(

Редактирано от tikotrakata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как го ъпдейтна? Забрлязах , че при кастъми на редсноу и после активиране пак с редсноу тази опция за връщане на бакъпа липсва , дори още в началото телефона направо се сетва като нов без да пита. А ако му дадеш в менюто на телефона да се ресторне от бакъп на айтюнс се показва кабелчето но айтюнс не реагира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги телефонът ми е четворка, фз, 01.59.00. Ресторвам вече няколко пъти с къстъм и след това отключвам с Ultrasnow уж всичко е наред телефона има сигнал, обаче не хваща мобилният интернет. Слагам Ultrasnow с изключена локализация и 3G, ползвам карта на виваком. Имате ли идея на какво се дължи проблемът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Незнам защо се пазите толкова от Mobile Substrate.

Аз нямам проблем - set at new разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намерих решение за проблема с бакъпа след рестор към 5.0.1. След като направим рестор и джейлнем телефона с redsn0w, инсталираме SAM и SAM Pref. от репото - http://repo.bingner.com, включваме отново redns0w маркираме само отметката за деактивация на телефона...нищо друго.После в сетинг намираме SAM и кликваме на "De-Activate iPhone". Свързваме с iTunes и би трябвало телефона да се активира офицялно! След като се активира телефона и вече при свързване с iTunes ще даде и менюто restore from backup...което липсваше преди активацията.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така...и ако ресторваш бекъп от предишна, джейлната iOS - знаеш ли каква чорба става? Очаквай само проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преходен пост не се цитира, спестявай си го!

Преди бях с 4.3.5 и нямах джейл, за тези с джейл не мога да знам как ще им се държи телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробва ли да въведеш настройките ръчно?

Липсват ми и настройките (Cellular Data Network), където да въведа APN, password и т.н.

Какво може да се направи по проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странното е, че при мен също спряха рестартите последните 2 дни, а нищо не съм махал или слагал......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След джейла на 5.0.1 не ми работеше Push iMessage Facetime и се появяваше досадното Call forward active.

Изпълнявайки следната процедура много внимателно, само кол форуърд остана да ми досажда.

Push iMessage i Facetime се оправиха. :get-crazy:

Следвайте тези инструкции, ако имате iPhone 3GS или iPhone 4 с iOS 5 и желаете iMessage и Push Notifications да работят.

  1. Отворете Cydia и добавете това репо: repo.bingner.com
  2. Отворете сорса и инсталирайте SAM и SAMpref.
  3. Стартирайте SAMpref и изберете Revert Lockdownd to Stock” under Settings -> SAM.
  4. От Settings -> SAM натиснете “De-Activate iPhone”.
  5. Свържете вашият iPhone към iTunes и го активирайте.
  6. Отидете в Settings -> SAM -> Utilities и изберете “Backup Activation” и цъкнете на “Restore Activation”.
  7. Рестартирайте устройството.
  8. След като вашият iPhone е рестартиран го синхронизирайте с iTunes.
  9. Инсталирайте iPusher от App Store.
  10. Свържете се към Wi-Fi мрежа.
  11. Рестартирайте отново телефона и повторете синхронизирането с iTunes.
  12. Стартирайте iPusher и цъкнете на “Test Push Notifications”. Ако ви излезе прозорец, който казва “Yay, push notifications work fine!”, значи всичко минало добре и нотификациите работят.
  13. Изключете iMеssage от Settings->Messages->iMessage->OFF.
  14. Направете рестарт.
  15. Отново включете iMessage.

Редактирано от Veselin Minchev
Превод
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iPhone 4

Заключен към AT&T

Firmware: 5.0.1

Baseband: 03.10.01 (запазен)

Джейлнат (redsn0w 0.9.10b3), активиран с оригиналната карта на AT&T и отключен с Gevey SIM. Ползва се в мрежата на МТел.

От Cydia само: Ultrasnow (иначе нямам обхват с 3G), AppSync 5.0+, както и къстъм лого на Мтел през iTunes от готов Carrier Bundle.

Два проблема. Първият - не ми показва имената на контакти, чиито номера са запазени с нула отпред, а не с международния код (+359). Пробвах с CallerID-Format Fix iOS 5.x by Carlo Franchino - не помага. Пробвах и Reset Network Settings, reset на телефона, Settings->Phone->International Assis: On/Off. Нищо не помага, освен ръчно влизане в контакта и добавяне на +359 вместо нулата отпред.

Вторият е, че ми вади също познатото съобщение за Call Forwarding при набиране. Пробвах с няколко версии на ForwardMsgFix - не става. Пробвах и с набиране на "##002#" - дава, че всички пренасочвания са изключени - но не оправя проблема, съобщението си излиза.

Ако някой може да даде съвет какво още да пробвам, особено за първия проблем с Caller ID, ще съм благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси, бате - стана!

Остава само проблема с Call Forwarding Active.

В настройките ми пише, че съм с: Carrier Lab 11.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дай за това във вече съществуващата тема :)http://bgiphone.com/topic/725-премахване-на-call-forwarding/page__pid__129840__st__175#entry129840

Вероятно обаче и този проблем се корени в Гевея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...