Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Снимки направени с камерата на iPhone


The Shaman

Recommended Posts

  • Отговори 3,3k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    355

  • johnnybravo

    207

  • DreamcatcheR

    136

  • Asen_77

    130

До algor! Малко ме притесняват тези снимки с Max-a! Очаквах повече в интерес на истината. Виждам, че няколко човека са харесали снимките. Заради качеството( което е странно), или за това което се вижда на снимките. Дали е възможно още нещо да се качи, че съм се спрял на XS и днес трябва да купя някакъв апарат. Ако това са възможностите, изпадам в размисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не очакваше да видиш оная комшиика дето излиза от банята, в дясно над сателитната чиния прозореца дето е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То с това качество комшийка ли, комшия ли...50/50

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен една нощтна снимка с XS Max. Правил съм я с друго приложение обаче, а не със стоковото. 

DC96DDBC-06E9-4972-BE4B-3617ABB35937.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, gogi6 написа:

До algor! Малко ме притесняват тези снимки с Max-a! Очаквах повече в интерес на истината. Виждам, че няколко човека са харесали снимките. Заради качеството( което е странно), или за това което се вижда на снимките. Дали е възможно още нещо да се качи, че съм се спрял на XS и днес трябва да купя някакъв апарат. Ако това са възможностите, изпадам в размисъл!

Какво точно те притеснява, не разбирам?
Автоматичен режим на който и да е апарат не мисля ще изцеди повече, но хайде, да приемем, че има 1-2 модела, които ще са може би мааааааалко по-добре (но пак казвам не виждам какво не ти харесва в случая на пълна тъмница и без светкавица).
Ако сложиш приложение с Про режим и се заиграеш със скоростта на затвора и Исо-то, нещата ще придобият друго измерение.

пп. И още нещо - снимал съм от ръка.
Към Про режима при липса на осветление, статива е задължителен аксесоар.

ппп. Довечера, ако се прибера в нормално време, ще набия същите кадри и с P20 Pro на автомат, да видиш разликите.

Хора, всички прекрасни нощни снимки, които гледате в интернет от мобилни апарати са снимани с Про режим с различни настройки, стакват се определен брой кадри и са обработени след това снимките с приложение или програма.
Някой, който малко разбира от нещата да ми потвърди думите (или да каже, че си измислям, ако е така).

Заставам си зад думите, че от модел 7 Плюс насам, камерите на iPhone си остават в топ 3 на камера, която снима на Автомат и прави чудни снимки в "режим Пусни и снимай" - тоест без предварителни подготовки, допълнителни настройки и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понятие си нямам от фотография и наистина очаквах повече. Всъщност, много повече. Другите марки не ме интересуват, но тук разликата  от снимка със 7 или 8 е може би е незначителна. Класациите не са ми ясни, но няколко пъти вечер на слаба светлина някакво HTC lite направо ме погребва. Доверявам ви се и ако нещо се обърка, мислете му:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до сензор, фотографска техническа грамотност и обработка. Вярно е това за стакването. Фотографи с фулфрейм камери го правят, където сензорът е доста пъти по-голям, какво остава за телефон... Разликата е, че в инста и ФБ виждате готовия резултат от часове обработка, а оригиналът въобще не е такъв какъвто бихте си представили.

Има подобрение в low-light възможностите на Xs, но не очаквайте изведнъж снимките ви да заприличат на шедьоври. И вместо да се правят тестове в тъмна доба, по-скоро опитайте малко след залез (30-60 мин) и ще усетите разликата. 

Също така, за да критикуваме качество на картинката, трябва да имаме на разположение оригиналния файл. Тапа-та много мачка. Най-добре е с фликр или друг сайт за фото-споделяне. 

И накрая, про програми и резултати са много играчка и лично според мен не си заслужават времето при снимане с телефон. Колкото и да го мъчите един РОУ файл, едва ли ще се справите по-добре от "магията" на Епъл с вградения камера ап, където просто отваряш и заснемаш в рамките на няколко секунди максимално добра снимка в 90% от случаите. Също така при снимане в други програми, губите смарт хдр, лайв фотос, повече пространство на телефона и т.н.

 

@algor, знам, че е важно за теб да имаш добра камера. Мислил ли си за покупка на отделна такава? Наскоро взех едно Sony RX100 и за мен това апаратче, което се побира в джоба на дънките, прави такива снимки, каквито никой телефон (и малко по-големи dslr-и) могат. Има всички нужни настройки (че даже и повече). Погледни RX100 Mark V (или IV). Има и по-нов VI (който взех), но предишните имат по-светъл обектив, което за фото е доста по-важно, отколкото повечето зуум. Пиша всичко това, защото за мен айфона и RX100 (+ може би дрона) е една идеална фото и видео станция за почти всеки фото-ентусиаст, способна на "про" резултати, бъдейки в същото време изключително лека и портативна. Ако ти е интересно, пиши на ЛС да не спамим тук. 

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR, аз от доста време съм се наточил за такова:

ef7e8f6a65f2070c17fa1e3ead2a2842.jpg

Заслужава ли си да си взема? Любител лаик съм — обикновено нямам време да се заигравам с настройки и в повечето случаи вадя и снимам.

Не е като да не съм се заигравал и с фотоапарати де(така наречените сапунерки):

86cc6ee6cae280c863e21b123306603f.jpg

d805761340b529c0a742cad158e663fb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от arm11
Колко пъти трябва да повтaряме едно и също???
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса :)  и аз ще изчакам отзиви, цената си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sony Cyber-shot DSC-QX100
Това снима добре, горното е с малък сензор. Този е с 1” матрица.
c132f0c299a742558138f864210305ab.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, ето няколко "сурови" нощни снимки тип "вадиш телефона и снимаш" от XS Max. Без фотографски похвати или каквито и да било обработки, триподи и каквото и да било. 

IMG_1352.jpeg

IMG_1354.jpeg

IMG_1363.jpeg

IMG_1365.jpeg

IMG_1368.jpegIMG_1347.JPG

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, chayanne написа:

Заслужава ли си да си взема? Любител лаик съм — обикновено нямам време да се заигравам с настройки и в повечето случаи вадя и снимам.

Не съм го и виждал това нещо на живо. Гледал съм ревюта и имаше оплаквания от софтуера. Като цяло няма компания, освен Епъл, която да пуска често качествени ъпдейти за устройствата си, и лично аз не бих разчитал на тази "външна камера" :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8+:

8.jpg

 

Xs Max:

Xs.jpg

 

Разликите, които лично аз забелязвам, в камерата на Xs са:

- малко по-широка (26mm vs 28mm)

- малко по-светла експозиция

- малко повече детайл

- по-добра градация на цветовете (небето)

 

Снимките са направени преди малко с вградения Camera.app, автоматични настройки, airdrop-нати са HEIC файловете и конвертирани в jpeg във PS, без никакви корекции.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IMG-0117.jpg IMG-0122.jpg

Добавям една панорама отпреди 3 години с 6S Plus-а.
Файлът е голям и заради това го давам като линк.

https://1drv.ms/u/s!AsU9ylRrEajw40e4a3w-q_1DcgQm

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

8430c07c9a1212935b48276124e71026.jpg


Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...