Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с iMessages


emil stoyanov

Въпрос

Здравейте,

Използвам IPhone 3GS - IOS 5.0.1 jail/unlock - всичко ми изглеждаше да работи нормално до вчера.

Проблемът е че не мога да подкарам IMessages. Опитвах да сменя регистрацията, опитвам се да изпратя съобщение както в БГ така и в други страни изобщо не става. Избирателно ми показва един път в синьо друг път в зелено един и същ контакт.Когато се опитвам да изпратя на син контакт ми изписва (not delivered). Контактите са със Iphone - IOS 5 и нагоре така че не от тях. Пробвам както през Wi-Fi така и през 3G.

Друг проблем който забелязах е че от вчера не получавам notification-и от Viber да речем а от други приложения получавам което е много странно.

Благодаря Ви предварително,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

При мен сега стой в изчакване на активация, обаче като влезна да пиша на познати с iPhone и изпраща iMessage. Вчера в МТел ми казаха, че имат проблеми. Аз обаче говорих с техническия отдел, а не със стандартния на *88. Там ми казаха за проблеми който отстраняват. Даже казаха че ще се свържат с мен като ги отстранят, но и да пробвам през два часа дали няма да се активира. Попитах и специално да не са сложили забрани за ползване на iMessage, но отрекоха подобно нещо. Ама дали може да им се вярва ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен току що се активира iMsg но не и FaceTime :D

Във форума на Apple има доста оплакващи се и чак сега почват да пишат че нещата се оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм на Глобул с 4S 6.1 и при мен не се активира. Рестор, зададох го като нов и същата история. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм на глобул 6.1 при мен се активира,но на send & receive е зададен само имейл акаунта.Телефонният номер въобще го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали това е проблемът. Не се активира телефонният номер

Редактирано от Hcattaneo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен също се активира и ми показваше и телефония номер и Apple ID акаунта. След като го видях, че вече е активиран премахнах Apple ID акаунта и сега всичко си ми е по старому. iMessage ми е активиран чрез телефония номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При М-тел явно нещтата се оправят. Доста хора с м-тел-ски карти споделиха, че номерът им е активиран. Остава проблема при Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, току - що, никакъв проблем. 6 рестора за три дни, нито един проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е не става и не става :mad: на 4-ка и на 4с - Глобул.

Какви ли не гимнастики вече 5-ти ден, кой знае колко смс-а съм таксуван вече :swear:

Трети рестор не ми се прави...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не успявам!Рестор,сетвам като нов,чакам един ден и не става!Отказвам се:(На жена ми петицата също:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поне вече получав информация че "има грешка при опита за активация". До вчера просто стоеше на "изчакане за активация".

Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези оператори от Глобул направо ме съсипват:

"Има проблем,но не е само при нас,а и в сървърите на Apple.

Но не мога да ви кажа кога ще се оправи,по-добре не опитвайте отново"

-А кога ще си оправите нещата?

-Не мога да Ви кажа-работи се.

-Майната ви(затварям телефона)"

Господ здраве да им дава :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То ще им даде Господ здраве, ама аз имам 3лв вече сигурно от смс-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То iMessage си работи,но през мейл!Ако ти пращат на номера обаче,отсреща ядат дръвце!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При активацията на 6.1 потвърждаваш или отхвърляш да ти ползва номера, после може да пипаш САМО мейлите, номерът вече не е опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всичко съм дал:(При активацията номера има отметка,но е в сиво,като неактивен:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега обърнах внимание на нещо. Незнам дали по принцип е така но кгоато активирам iMessage ми дава съобщение за facetime и обратно.

1194110C-FF8C-48A1-97E8-B45A4CF863A0-910-000000221B85B1AD_zps64b63080.jpg

34c89fc1-7762-4e34-a44a-d1d22b34f8f8_zpsddb43200.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами не деактивирани са и 2те. Активирам ги едно по едно. Активирах първо iMessage и ми дава активация за facetime. Facetime беше деактивиран по това време

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой успя ли при Глобул?

Нямам никакъв проблем с Глобул на 4-ка и 3GS.

Всичко си работи на 6.

Още един 3GS на Мтел също е без проблем и 5-цата на Виваком е без грам грижа.

Пиша това за да кажа да не упреквате операторите - това, че като им звъннете ви говорят глупости за да тушират напрежението и да ви угодят не означава, че наистина имат някакъв проблем.

Нищо не съм пипал по настройки след качване и джейлове - от първата секунда всичко си работи перфектно.

пп. Няма да кажа нищо за неработещия Weather, че Пешо ше ми плесне десетка. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как да обясня,че не става!Три рестора правя,сетвам като нов и номера стои с отметка,но неактивен при активацията!Да взема черен фулмастер и да го оцветя отгоре ли?!Може да пробвам да сменя картата тези дни ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм казал, че се изразяваш неправилно и неразбрано.

Постарах се да бъда подробен пък аз, за да подчертая, че явно проблема не е при операторите.

Той ако е там би трябвало да е за всички.

Няма как ти да го имаш, а аз да го нямам.

пп. Нямаш ли някой познат с Айфон, при който всичко работи и да пробваш картата в неговия апарат, за да не сменяш напразно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...