Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Приемник ползвам за Булсат . Приложеята ми ги отрязаха отдавна( 2012 или 2013 ми е плазмата) и си ползвам епъл тиви-то за всичко смарт.

Просто мисля, че трябва да я пенсионирам вече и ще я ползвам в България само за по месец лятото като се прибирам.

 

П.п Гоги само Булсат абонамент ползвам . Изключвам английските ефирни , те си вървят HD с тунера .

 

П.п2 Двете опции ги предложих защото са на оферта в момента £400-£450, но ме устройва и нещо друго в тоя бюджет , което си заслужава като качество.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@baronbg, от SmartViera остана само Viera-та, Smart-а е на път да стане Stupid (поне 3D-то е още читаво), вече повечето приложения не работят или са премахнати от магазина за приложения, за сега все още работи стоковото приложение на Булсатком, него го ползвам със регистриран профил разбира се, качеството е на ръба на приемливото, ползвам го само когато времето е лошо и сателита е зад плътни облаци. Силно е да се каже, че това е ИП телевизия, независимо от определянията които ползват в Булсатком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7/15/2017 at 13:20, gosta написа:

Здравейте. 

Дилемата е :

LG 49UH650V 49 Inch Web OS SMART 4K Ultra HD TV with HDR или Philips 49PUS6401.

Предимно за телевизия ползвам булсат и както знаете качеството не е никак добро, та се чудя колко добре ще се справят и с Sd качеството? 

Заслужава ли си да взимам 4к при положение , че се гледа предимно SD? 

 

Аз съм с подобно LG само че е Edge LED, ако вземеш лг-то пиши че ми е интересно при Direct LED как ще изглежда едно нещо. Иначе 4К за телевизия.. няколкото HD канала които имам изглеждат добре, но дори канала да е HD като пуснат филм дето са купили преди 10г пак е мазало. Смисъл има ако се гледат 4К филми/сериали или се ползва с PS4 Pro примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е на другите модели, но моето 4K LG много добре ъпскейлва 1080п в 4К. Разлика особена не забелязвам, освен ако не гледам от 50 см... 

За 4К съдържание - в ютюб вече е пълно, другото са платените услуги (netflix и amazon prime, и двете имат приложения в стора на LG). 

За мен няма никакъв смисъл през 2017 да се купува 1080п телевизор, след като 4К-тата изобщо не са много по-скъпи. Най-малкото инвестираш в (доста) близкото бъдеще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

След седмица ще окабелявам на ново къщата си защото ще вземам още един 50 инча тв .Отстоянието от мястото за гледане ще е около 6 метра. Въпроса ми е  това разстояние достатъчно ли е или е малко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам 55” от 4 метра и ми се струва малък. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 2,60-70 гледам една 40" и ми е екстра, вие какво правите с тези 55" от 4 метра, та даже и ви малее...:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Станах ме,като Американците.Всичко трябва да е “Mucho Grande”;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Станах...те. Че и цитирате чуждоезични фрази...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам 50 инчов телевизор от около 3.5 м. и леко ми малее. А за 6 м. разстояние според мен трябва поне 65".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се справя 4К телевизорът с не-НД каналите? Твърдят че upscale-a се е подобрил от първите версии!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При размер до 55” картината е ок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Едно нещо не харесвам в Щатите - интернета им е под всякаква критика..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Благодаря за насоките, взех това не съм спец , но от мненията прочетени тук мисля , че е ОК .

 

cb257e448a4d68745a25b3c1dcc85b91.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Направих тая тема преди 6г, и сега пак да си я използвам защото дойде време да мисля за нов ТВ.

В момента имам 47''Самсунг вързан към Мак мини и го ползвам за комп и за гледане на филми.

Проблема ми е, че искам да си взема 4к за да гледам Нетфликс обаче мак минито (2011) не може да подкара 4к - съвети как да гледам 4к нетфликс но да мога да слагам къстъм субтитри както през Сафари с клавишната комбинация? Какъв телевизор да си търся с какви опции за да стане това с нетфликса? (ще търся 55'' HDR, около 1500лв -+ 100)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте колеги, днес си купих едно тв и ми развалиха настроението, че съм направил грешен избор.Обясних, че не ми е основен телевизор и е за спалнята, или лятото да го изкарам на двора. Вие какво мнение ще ми дадете ?

Това е модела : https://www.technomarket.bg/televizor/philips-43pus6501-12-uhd-smart-tv-09149812

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти развали така настроението?!

Какво толкова лошо ти казаха за този модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друго момче, което работи в техномаркет но в друг град. Трябвало да си взема самсунг а не този. 

Ето го модела на самсунг : https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-43mu6172uxxh-uhd-smart-tv-09155489

Момчето от магазина ми обясни, че филипса е 100 Hz, а самсунга 60, само до тук да спрем със сравнението ми каза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те пък Самсунг са цъфнали :), Сони са номер 1. :) Всеки си има собствено мнение. Аз не виждам разлика м/у 60. 100, 200, 600Hz... Philips-а пък е с андроид, а самсунга с техните тизен. Ако теб те кефи картината и звука какво значение има мнението на когото и да било?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но все някой ще се появи да ти развали кефа. Ако отида в друг магазин там ще ми похвалят LG. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, turganay написа:

Момчето от магазина ми обясни, че филипса е 100 Hz, а самсунга 60, само до тук да спрем със сравнението ми каза.

И аз предлагам да спрем до тук. Ти спри да слушаш псевдокапацитети и си пий бирата пред тв-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е много ясно, все пак всеки е голям разбирач и изборът на останалите винаги е грешен :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друго момче, което работи в техномаркет но в друг град. Трябвало да си взема самсунг а не този. 
Ето го модела на самсунг : https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-43mu6172uxxh-uhd-smart-tv-09155489
Момчето от магазина ми обясни, че филипса е 100 Hz, а самсунга 60, само до тук да спрем със сравнението ми каза.


Значи с две думи- момчето от магазина ти препоръчва 60 херцов телевизор пред 100 херцов??? И аз викам да спрем дотук...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...