Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Благодаря ви за информацията !

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че google cast си е предимство. За мен този телевизор е перфектен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че последните мисля 2 години LG обира награди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, turganay написа:

Здравейте колеги, днес си купих едно тв и ми развалиха настроението, че съм направил грешен избор.Обясних, че не ми е основен телевизор и е за спалнята, или лятото да го изкарам на двора. Вие какво мнение ще ми дадете ?

 

Колега, в този ценови диапазон и за тези пари дали е с нещо малко по-добър единия или другия е без значение.
Цените са такива, че купуваме нещо, гледаме го 2-3 години и заминава по вили, палатки и паланки, а ние купуваме друго.

Не виждам смисъл да обръщаш внимание на глупости, изречени от нищо неразбиращи консултанти в техноверига.

Със здраве да си го ползваш! :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да слушаш продавач-консултант и да му вярваш е като някой на автомивка да ти дава акъл коя кола е по-хубава, докато вършее с пароструйката :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Кой телевизор от тези двата бихте ми препоръчали:

Samsung QLED TV QE55Q6F 55" 4Κ Ultra HD Smart

PHILIPS 55POS9002 4K Ultra HD OLED

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OLED при статични изображения се изпича, бих избрал QLED-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Samsung-a ще споделям после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг-а при ТВ почти винаги е един добър и даже много добър избор, та значи си в джаза. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се вземе в момента на пазара, все ще се кръстиш дали ще изкара гаранцията.
В случая с избора между двата - филипса е 9та серия, а самсунга е 6та. Отделно който е гледал телевизор с амбилайт, много трудно се връща към такъв без.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този Филипс е невероятен телевизор. Аз си го купих и мога да кажа, че си сбъркал със Самсунга определено. Черното на OLED е недостижимо от нищо, освен плазмите. Виж и тестовете в hdtvtest.co.uk. Филипса просто кърти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на лош вкус...

@ML16, изборът ти е правилен.

17FBC00E-AC23-4CC6-BAAA-82F1D136E969.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, да, напълно прав си. Жалко, че колегата се върза на твоя.

Абсурдната картинка даже няма нужда от коментар.

ML16, ето ти подробен тест на Филпса от много реномиран сайт - https://www.hdtvtest.co.uk/news/55pos9002-201711194508.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на лош вкус...
[mention=29]ML16[/mention], изборът ти е правилен.
17FBC00E-AC23-4CC6-BAAA-82F1D136E969.thumb.jpeg.bff34d789d77e779b86734ad082603a3.jpeg


В никакъв случай не мога да кажа, че колегата и сбъркал със Самсунга (и двете технологии си имат плюсове и минуси), но тази картинка определено е абсурдна...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Някой може ли да препоръча remote app в AppStore за този модел Sony Bravia. Не е с андроид.29fcd330d04553fb3adc563b7f9a7e1d.jpg
Виртуална клавиатура ми трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung QLED TV QE55Q6F 55" 4Κ Ultra HD Smart

Вече една седмица ползвам телевизора и мога да кажа, че съм изключително впечатлен. Картината поне за мен е уникалена. Цветовете са супер, черното е мега яко. Upscale-а работи чудесно, няма насичания, забавяния или видима промяна в качеството независимо дали кадъра е статичен или екшън сцена, спокойно мога да кажа, че примерно Eurosport 2 на Булсатком вече не е същия канал. За качествените филми в 4K няма какво да говорим....

Адски много ми харесва бързината по менюто, което е много важно а много смарт телевизори имат проблем с това. Много е удобно, че с дистанционното на телевизора управлявам и Apple TV, Amazon Fire TV, Булсатком-а и усилвателя, както че и всичко се гаси с едно копче. Всички външни устройства се появяват като отделни апликации добре подредени. Не сменяш дистанционн, входове и тнт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какъв телевизор си бил досега?

По принцип ако не ти е за HDR-то (то и без това с тези Edge Led подсветки въобще не можем да говорим за пълнофункционално HDR), съвсем спокойно си можел да минеш и с MU7002 - абсолютно идентичен като характеристика модел с изключение на по-широката гама цветово покритие, което обаче си личи само в HDR. Като цяло локалното затъмняване на тези модели е пълна щета. Общо взето Sony KD55XE9005 е без конкуренция в този ценова зона с Full Array Led подсветка, поддържаща 30+ зони за локално затъмнявне (гореспоменатите я имат 8, я не...), единствено от тях реално достига 750-800 нита осветеност за почти максимален кеф при HDR и е за горе долу същите пари, но вече се намира трудно...

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да се докопам до 55XE9005 за да изхвърля Самсунг 49KS7002 на който в долната част на дисплея се появи едно бяло петно до рамката. Пратих мейл със снимка на Самсунг и те ми върнаха, че това било нормално и не подлежало на гаранция. Повече техен продукт няма да купя.  Като изключим лагавият Андроид, Сонито като картина (след калибрация) е много приятен за гледане телевизор. Всичките ексти по включване/изключване на външни устройства от дистанционното или при активиране на вход, си ги имат повечето съвременни телевизори.

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като чуя Сони и направо си тръгвам. Без да давам обяснения. Да се наложи да пускаш ip-телевизия и гледай какво става. DVB- субтитри така и не съм успял да подкарам. Може би не съм попаднал на модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз утре чакам да ми докарат един Philips 65PUS8901/12

АмбиЛукс e уникална екстра. От 2007 съм с 9-та серия на Philips, който е с Амбилайт и е супер, но АмбиЛукс направо кърти :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моя амбилайт на 7ма серия нещо спря изведнъж и сега не работи..

?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя ОС е по оптимизирана за Нетфликс, мак минито ми е 2011 и няма 4к та се чудя ЛГ или Самсунг е по оптимизирано за Нетфликс да се подкара с 4к, 5.1 и ХДР (освен Нетфликс и Plex евентуално)?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...