Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

да за ТВ питах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ЛГ е ОК. Всичко си поддържа. По Коледа на един приятел взехме 55" 4К хдр модел от по-ниския клас и щом на него всичко е ок, значи и на другите ще е.
Мисля, че при нетфликс ако ти излиза горе бадж до заглавието със съответно 4К/ХДР/5.1, значи така ще ти върви филма. При мен например гледам през АТВ 4К, но ТВ-то ми няма ХДР и затова не ми излиза такъв бадж на никой филм.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То няма как да видя в магазина кое излиза :) преди да го зема у нас :) и аз мислех ЛГ да зема но се оказа че на телевизори до 2000лв всички не са реални 4к, а матрици RGBW (разредени пиксели с бели 25%) което влошава качеството например при ползване като монитор. А и май VA панелите имат по добро черно та се замислям за Самсунг, колкото и WebOS на ЛГ да ми харесва повече.

Гледам този е на добра цена при унгарците UE55MU7002

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Днес се загледах в това в магазина :

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/panasonic-tx-55fx740b-55-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10179251-pdt.html

Хареса ми дизайна и картината , но май някои от самсунгите даваха по-добра картина . Не знам до калибриране ли е или всъщност наистина са по-добри.

Някой има ли опит и мнение за този панасоник ?

Някакви по-добри предложения в този ценови диапазон (може и леко нагоре) 55 "

Редактирано от gosta
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой мнения за Philips 55PUS7503? или друг андроид ТВ за около 1500лв? Гледах и сонитата ама те са с порядък по-скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей profusion, аз си купих преди 5,6 месеца същия но 43 инчов. Относно андроида съм много доволен, можеш да си гледаш онлайн филми и ТВ, стига да имаш добър нет. Имам няколко забележки, които хич не са малки. Единия проблем е, че по някога не разпознава картата дадена ми от цифровата телевизия, която е поставена в Ка модула. Викнах техници, смениха модула и нова карта и пак същия проблем. Оправям си го сам, като извадя модула и го поставя наново и тв каналите си тръгват. ХД каналите видимо са с доста добро качество, но мина ли на цифров канал, картината е леко мътна или замазана, което на мен не ми допадна. Но за двора е перфектен. Търси друг с по- добра матрица, добре си се насочил към Sony и си заслужава да дадеш повече пари ако ще ти е основен телевизор. Ако те интересува още нещо питай .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да основен така да се каже монитор защото ТВ почти не гледам а е вързан към Мак минито. Как е Нетфликса? Амбилайта ползваш ли го? Защо матрицата да не е уж е с VA (поне този които гледам 55') които имат по-добър контраст от ИПС-а? Има ли на тъмно много дразнени лийкове на подсветката?

В краен случай ако Сонитата са по-добри ще търся сони?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Philips правят много добри четки за зъби и прахосмукачки, но не знаех, че правят и телевизори. Sony е истината.

@turganay, проблема може и да е в кабеларката, а не в модула и ТВ, просто махането и слагането решават този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми да ги викам техниците, изкарват ме луд, че си ги измислям проблемите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз взех 49PUS7600 и не съм доволен честно казано, често забива, понякога премигва екрана трябва да го изгасиш и пуснеш пак и разни такива тъпи бъгове.

Амбилайта нещо отказа и вече не работи. Андройда е г/д добре.

Мислех да го нося на сервиз заради амбилайта да видят какво е...

бягай от тази марка в този клас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак в лутане в различни марки се чудя между 2 с VA панел:

Panasonic 58EX700e - предимство че е 3' по-голям, минус модел от миналата година и ОС ама поне Нетфликс предполагам ще върви за другото ще използвам Мака

Samsung 55NU7402 - предимството че има по-добра ОС

Помагайте :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Мисля за нещо по "едро", та въпроса ми е за ОС. Какво ще кажете за Линукса в смарт ТВ?

Мислих да е с Андроид, но ТОЗИ ме грабна с цената.

Моля за мнения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линукс-ът дава свобода, но лишава от свободно време. :) Иска внимание, четене и чоплене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@baronbg, Толкова е ограничен тоя линукс, че дефакто не можеш да правиш нищо. Нямаш конзола, да инсталираш приложение е като да пикаеш срещу вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи да минавам на Андроид?

Не че кой знае какво ми е нужно. Ползвам Apple Tv за IPTV и да прехвърля картината на някой филм.

Оредположих че ще мога да го елиминирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За AndroidTV има един апп STBEmu, който емулира iptv приемниците MAG. Със същия интерфейс е, можеш да си пишеш мак адрес и т.н. Така ще може да гледаш тв без да ползваш друго устройство. Отделно имаш Kodi, Plex и прочие. А това Сони за да е на тази цена, нали се сещаш колко ще е зле като телевизор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за може би глупавия въпрос, но това за непознати за мен все още води.

От няколко дни се опитвам да намеря разбираема (за мен) информация относно тези IPTV плейлисти, портали, канали и т.н. И тук в тази тема по-назад се споменават апове за това, но реално какво да вкараш за да имаш канали ми се губи много.

Целта ми е следната - на новия ми адрес няма Виваком, а само А1. Съответно не мога да си прехвърля абонамента ми и трябва да взема и втори. Обаче А1 за читав оптичен нет над 100МБ + ТВ искат от 40лв нагоре. (за сравнение на Вива имам 300МБ оптика в апартамента + ТВ за 29 и нещо). Искам ако има как да си взема само нет от А1, а за телевизия да ползвам някакво приложение (за ЛГ модел 2018 с WebOS). Реално телевизия гледам рядко, държа да има К1, БТВ, Нова .

Има ли начин тези канали да ги намеря и ползвам така, или да мисля за ефирна/сателитна и т.н.

Имам нужда от конкретни съвети как/от къде се добавят изброените канали и в кое приложение. Съответно това безплатно или срещу каква сума може да се получи.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За телевизор LG с WebOS няма възможност да добавиш приложения за безплатно гледане на тв. За споменатия телевизор решението е само с абонамент за iptv.  Друг вариант ти е тв бокс с андроид. Има прилични за 50-60 USD. На него можеш да инсталираш DaPlayer, Bulsat...и да се надяваш да работят!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, за Бнт, бтв и нова за какво му е въобще iptv? Боде си една стайна антена за 1.50 лв. и си ги гледа на воля. Май към 7-8 цифрови канали имаше ефирни.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш това на LG-то, пускаш си един абонамент за 10 лв. от tivi.bg и си готов...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЛГ-то не е реано 4к!  RGBW е панела.

 

То голяма промоция технополиса, при унгарците за тая цена зимаш 55 същата серия -

 https://edigital.bg/led-televizori/samsung-ue55nu7102k-uhd-smart-led-televizor-p557967

https://edigital.bg/led-televizori/samsung-ue55nu7022kxxh-uhd-smart-led-televizor-p584097

този е по-добрия от твоите за 50' - https://edigital.bg/led-televizori/samsung-ue50nu7402uxxh-50-uhd-smart-led-televizor-p563007

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж унгарците, те дават най-добри цени спрямо бг магазините.

Е барчето сега.... кеф цена няма, няма да има алкохол но пък 50' ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете услугата на Elementum.TV, ползвам я година и съм изключително впечатлен от качеството. Имат си и апликация за АндроидТВ, а скоро и за tvOS и iOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...