Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Това е май за темата която пуснах не за ТВ :) ама нищо дай линк?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

реших и взех 55nu8070 намален :) квот било било :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много доволен от избора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да помага :) не мога да се оправя с новия ТВ. Пуснал съм го кум мак-а и самсунга засича че е компютър и включва на режим където картината почти не може да се пипа, а усещам сатурацията леко набузена. На мака също няма как да го донаглася.... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Някой наскоро да е купувал 32" смарт ТВ среден клас? Ще взимаме за детска стая и ми се иска да е future proof, доколкото е възможно поне 5-10 г. От ЛГ сме много доволни. 3-4 ТВта имаме техни и никой досега не е дал фира :) Същото не може да се каже за Сони. 

Допадна ми и този (с колона/стойка), макар че е малко над бюджета, но като цяло ОК: https://electron.bg/philips-32pfs586312-p-333101.html Доколкото разбрах колоната може и с блутуут да се ползва. Ако може и слушалки да се вържат безжично, ще е идеално. 

Единствено Самсунг не бих взел като марка. Сони са малко по-скъпи, ЛГ и Филипс мисля са ОК. На ЛГ съм свикнал със смарт функциите, които според мен са направени много добре (WebOS), но ако някой е пробвал и други типове и има нещо по-добро, да подскаже :) 

Нали пускат сега и ТВта с Airplay поддръжка, но сигурно ще са само за големите размери и с високи цени? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таман щях да редактирам поста, понеже се оказа, че може и по-голям да бъде - около 40". 

Дали има смисъл да гледам Toshiba, Sharp, JVC? Някой има ли наблюдения как са им смарт-функциите? Едно време Sharp си правеха панелите, сега не знам как е. Общо взето май всички са ЛГ или Самсунг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех този: https://mallbg.com/Телевизор-LG-43UM7450PLA-43-инча-4K-UltraHD-TV-IPS-4K-Display-3840-x-2160-DVB-T2-C-S2-webOS-ThinQ-AI-WiFi-4К-Active-HDR-Bluetooth-43UM7450PLA_158048.html

Модел 2019 на ЛГ, според страницата на Apple, даже се очаква да му добавят Airplay поддръжка по някое време.

Вчера следобед го поръчах, преди малко дойде. Учуди ме обаче, че доставчика ми каза, че понеже е взет на юридическо лице гаранцията е "може би 12 м." по негови думи. После видях в оригиналната гаранция на ЛГ, че го е вписал 12 м. Никъде на сайта им това не го пише. Някой запознат ли е или има ли подобен опит? Ако го бях взел от Технополис за 60 лв. отгоре, пак ли така щяха да ми кажат? 

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно не. Писах им мейл, казаха че и за двата типа лице е 24 м.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Взех този: https://mallbg.com/Телевизор-LG-43UM7450PLA-43-инча-4K-UltraHD-TV-IPS-4K-Display-3840-x-2160-DVB-T2-C-S2-webOS-ThinQ-AI-WiFi-4К-Active-HDR-Bluetooth-43UM7450PLA_158048.html
Модел 2019 на ЛГ, според страницата на Apple, даже се очаква да му добавят Airplay поддръжка по някое време.


Днес забелязах, докато избирах screen mirroring от телефона, че се появи още една опция :)
6769ace44ea49a37bb5f7731daa9a1de.jpg

Бяха включени автоматичните ъпдейти и явно тези дни са добавили Airplay. Може да се пуска и музика (има плейър с артуърк). Ето няколко снимки как изглежда на ТВ-то.
48c2615bc652ac577a942e7510ca6203.jpg56f295a7a8f1bbae45aaa0a26c3b0461.jpgabae6eae9fa9e997bb094e9ee4f54e63.jpg7c757edf58878351c3e17f1ccead46aa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Не е точно по темата, но за да не отварям нова, ще питам тук.
На кратко,
Телевизор Сони с Андроид. Започна да работи изключително бавно, ползва се основно за ip tv.
Проверих за ъпдейти, последна версия е. Тогава реших да го върна в заводски настройки. От тогава не може да стартира, прави опит, стига до някъде и започва отначало. Четох и гледах клипове, как да го ресторна . Това така и не се получава. Ако някой има идея, съвет или предложение, моля да сподели.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз “Галактика” гр.Плевен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Носи го при някой индиец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли хард ресет?
Изключваш от мрежата , задържаш волюм +и - едновременно и включваш докато диода отпред светне в зелено и го пускаш.
Всичко трябва да е изключено от входовете на телевизора.

Намери кой е последни фърм за твоя телевизор и го качи на една флашка. Сложи го Юсб-то и пробвай да буутне от там


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го пробвах над 50 пъти, без флашка. Само ресет исках да направя.

Изключва се от мрежата, натоскаш и задържаш volume- и power, включваш захранването. След като светне зелено индикатора пускаш бутоните.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.10.2019 г. at 1:11, DreamcatcheR написа:

Днес забелязах, докато избирах screen mirroring от телефона, че се появи още една опция :)

 

Това телевизора ли го пуска?

На моя го няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук е списъка с поддържани модели телевизори:
https://www.apple.com/ios/home/accessories/#section-tv


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Предлагайте, смарт телевизор до 55 инча с добър панел, марката е без значение. Почнаха черните петъци да се възползвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на Sony XF9005 и XG9505, ако искаш OLED AG8 и AG9.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам вече една година Sony XF9005 и съм повече от доволен.
Препоръчвам с двете ръце


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет и Честита Нова Година на всички колеги! Пожелавам много здраве и щастие на Вас и Вашите семейства!

Предстои ми покупка на телевизор, около 55 инча и се спрях на това нещо, как Ви се струва?

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55AG8-4K-Ultra-HD-OLED/p/13732

Другия ми вариант е ето този:

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-OLED55C9PLA-4K-Ultra-HD-OLED/p/16441

Не съм хич в час с този вид техника и се страхувам да не сбъркам в избора.

 

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е Сонито много ясно :), единственият минус според мен е звука, но с един хубав саундбар или буумбокс нещата ще заспят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам рисийвър Denon с колони Jamo. Няма да ползвам звук от телевизора. Странно ми е, че доста хора ми казват “Ако искаш проблеми, вземи си OLED”. Всички ми препоръчват за още малко средства, Samsung 8-ма серия, QLED.

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ми защото се изпичат, но това са старите OLED-и с новите не съм забелязал да има проблем. На Samsung са ми прекалено изкуствени цветовете, а бе всеки си има предпочитания. Дерзай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...