Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Ако ще взимаш ЛЕД си вземи XF90 на Сони .

Имам същия на 55 инча и не мога да му се нарадвам . Миналогодишен модел е , но е доста по-добър от споменатото от теб Сони и по-висок клас. Парите ще са същите .

 

Олед-а също ще те разбие от към картина , но вече зависи в какво помещение ще го гледаш.

Ако е светло ще ти е доста тегаво да гледаш заради по-ниската осветеност на панела в сравнение с ЛЕД.

Също контарста при ОЛЕД-а е перфектен .

Това за прегарянето на панела са малко бабини деветини от зората на ОлЕд технологията.

Нета е пълен с тестове и часовете след, които се получава са огромни и то при положение , че гледаш картина със статични образи...

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много!

Да, телевизора ще седи в доста светло помещение и сега дори  ми е много тегаво с един стар Самсунг ЛСД Като светне слънце и нищо не виждам на тъмните картини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@gosta, и аз съм с XF9005, но AG8 е по-добрия избор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли така ми се струва или XF9005 е и с едни 1000 лв. по-евтин от AG8.

Странното е, че XF90 го няма никъде по големите хипермаркети. Намирам го тук само:

https://www.sony.bg/electronics/televizori/xf9005-series/buy/kd55xf9005baep#dealer-locator-container

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ми да, OLED-a, e по-скъп. Просто не ми се даваха още 1000 лв., ако вземеш Сони, задължително си направи удължена гаранция. Имаш точно 360 дни и ще ти струва 300 лв за 5 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че този Самсунг в еМаг е 2999лв. Доста го хвалят.

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-55Q85R-4K-Ultra-HD-QLED/p/12157

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако само там го хвалят, не вярвай, в емаг не си допускат отрицателни рецензии, от опит го казвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XF 90 е миналогодишен модел и затова е изкупен почти навсякъде , но си заслужава, да потърсиш.

Нещо не съм догледал линка за Сонито. Все ми се стори , че пише XG а то било AG -Олед и то , та затова препоръчах XF. Извинявам се .

Ако е за светла стая , Олед мисля , че няма да ти свърши работа.

До колкото знам и ЛГ и Сони дават фабрична гаранция 5 години без да се плащат допълнителни гаранции и застраховки.
В момента аз съм с безплатна 6 годишна( 5 години Сони и една от продавача) . Това в чужбина де , но мисля , че Сони дават 5 години безплатна за Европа и Щатите...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблемът на олед в светла стая? Имам Филипс и съм намалил яркостта под 50% и пак е перфектен при всякаква осветеност. Пак някаква митология ще да е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами поне според пиковата яркост Лед-а има с около30% повече от ОЛЕД.
Последно се интересувах за XF 90 и има около 900 нита докато Оледовете миналата година даваха около 600-650 нита.
По всички ревюта и сравнителни таблици , всички препоръчват за светли стаи ЛЕД.
Това всичко на хартия уточнявам , че не притежавам ОЛЕД.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля QLED-a трябва да се доближава повече до LED-а, отколкото до OLED-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

QLED си е жив LED, ако трябва да сме честни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от миналия черен петък съм с 55NU8072 самсуняк и съм много доволен, специално върсих модел с VA матрица заради черното :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сведох избора до тези два:

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-qe-55q85r-qled-smart-tv-09175011

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55XF9005-4K-Ultra-HD-LED/p/16121

Чудя се, какво повече ми предлага Самсунга, че е с едни 1200 лв. по-скъп от Сонито? Интересува ме, дали наистина сложени един до друг, има осезаема разлика в качеството на изображението?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е от тук до небето. Аз имам Sony подобно на това което си показал но 60" от миналата година модел, в сравнение с OLED направо ти оправя зарението, ако избора ти е между тези два определено самсунг.

Опс сори не видях ,че е qled а не oled, за този тип нямам наблюдение, но ако ще даваш толкова пари по добре LG OLED

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме наличието на ШИМ при Сонито иначе и аз бях за него. Знам, че е по-добре OLED, но в нас телевизора се пуска сутрин и цял ден се мотаем, а той горкия си седи на един канал, което не знам колко е полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях и този:

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55XG9505-4K-Ultra-HD-LED/p/13724
По-новия модел е от XF 9005, но дали е по-добър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в процесора и евентуално поддръжка на AirPlay в бъдещ ъпдейт от страна на Sony. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с  KD-55XD9305 от две години и съм изключително доволен от картината която вади, но откъм смарт функции е невероятно бавен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май XG95 ще е моя телевизор. Единствено операционната система малко ме притеснява. Вчера докато го разглеждах, така заби, че трябваше да чакам няколко минути докато тръгне пак. Поразгледах и другия на който съм се спрял - Samsung Q85R. Сонито макар и по-евтино с 900 лв. го бие в черния цвят отвсякъде, но Самсунга има доста по-наситени и хубави за мен цветове (фен съм на шаренийте). Друг е въпроса, струва ли си да се дават толкова пари за Qled Samsung и кое му е толкова хубавото на този модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е с андроид е, как няма да забие?! Ама му переш рестарт и се оправя. А питаш ли ги тия с андроид телефоните, по цял ден clean ram, clean cache и после рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, защо няма нито един защитник на споменатия от мен Samsung, при положение, че се явява сравнително топ модел на флагмана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung имат хубави микровълнови! Толкова от мен в защита :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, защо няма нито един защитник на споменатия от мен Samsung, при положение, че се явява сравнително топ модел на флагмана.

8K Samsung това е истината, макар, че едвам намирам 4К, кой каквото иска да си говори!
PS: И микровелето е топ, Samsung баТе.


Sent from my iPhone Pro using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...