Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Честито и да го ползвате без аварийно много години!

Уеко завиждам :)

Ето,да си по играеш малко с картината,като му навъртиш 100-тина часа. Ако не си решил да викаш профи калибратор де.

https://www.avsforum.com/threads/2021-sony-master-series-a90j-oled-owners-thread-no-price-talk.3184217/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, още го разучавам . Това, което сте ми пратили някакви настройки ли са ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, настройки на картината има във 2-3 пост. Публикуващия ги е един от най-добрите и уважавани калибратори( настройчици) на телевизори. Можеш и сега да ги сложиш. Като цяло панела идва от завода почти перфектно калибриран, просто трябва избереш правилния режим на картината.
Като за начало махни Динамик и го сложи на кино или филммейкърс моуд.

За професионална калибрация обаче, трябва малко да се стабилизира панела 100тина часа. Както едно време се разработваха двигателите на автомобилите. Картината само ще се подобрява в следващите стотина часа работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Може ли някой, който разбира да ми обясни разликата между двата модела-

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-XR-65A90J-4K-Ultra-HD-OLED/p/16159

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-XR-65A80J-4K-Ultra-HD-OLED/p/13190

Тук един приятел ме убеждава, че напразно съм дал 2000 лв. отгоре за разлика, която не бих усетил. Тъй като не съм много компетентен, моля, който е наясно да обясни разликата между двата модела и дали би се видяла с просто око ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като можеш да си позволиш най-доброто, какво значение има? Гледай си кефа и хич да не ти пука.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика между двата модела има и не е само в цената.
А90j е със стотина нита по-висока пикова яркост както и специален панел с радиатор, който пък спомага за по-бъзото охлаждане на пикселите и по-високата пикова яркост.

Може и да се ползва като централен канал в кино система.

Нещата не са малко и за човек, който знае какво да гледа се виждат. Наистина този телевизор за тази година е най-доброто, което може да се купи.

А80j от друга страна е страхотно предложение като цена-качество. Затова и го предложих в случай, че бюджета е ограничен в рамките 55 инча а90j. За тези пари се взима 65 инча а80j и е по-доброто.
Ако бюджета не е ограничен най-доброто е 65 а90j.
Отиди в магазин и виж намираш ли разлика между двата или не. Така Най-лесно ще стане.
Прочети и ревюта порови се.
Определено може да минеш с 2000 лева надолу, но можеш и да си останеш и с S класа...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Вече го преглътнах, но като видях разликата от 2000 лв. и малко се стъписах но наистина вее вярвам, че съм взел по- добрия модел, стига жената да спре да мрънка, че за разликата пералня щяла да вземе .😀🤪

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

Може ли мнение за това чудо?:

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50up77006lb

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,

Да ти кажа, кефи ме. Има картина! Аз от друго не разбирам 😁.

Бяха с един Цамцунг един до друг-тоя го убива направо 🤔. Онзи беше като чернобял. За тия пари ми е идеален-взимам.

Редактирано от ludiamax
Правопис.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятай ако имаше едно сони до тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Личен опит:
ЛГ 4 телевизора на:
- 15 г. (CRT)
- 13 г. (LCD)
- 12 г. (LCD)
- 6 г. (LED)
работят до ден днешен.

Sony - така се счупи от самосебе си на 3-тата година, че не можаха в Стемарк да го оправят и го занесох за скрап. Приятел си взе висок клас Сони и на 4-тата година пак така замина без начин за оправия.
А и кой прави панелите на Сони? LG и Samsung. Това са двата основни играча. Sony правят PlayStation, основно печелят от игри и филми.
Та какво точно е толкова специалното на тия Сонита?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, и музика правят от Сони.

преди 1 час, Grievous написа:

Смятай ако имаше едно сони до тях. emoji23.png

Имаше, ама като ЛъГъ-то картина нанайси.

Умишлено не го споменах, понеже си им фен. 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сони е стара слава от 80-те години на миналия век. Днес са посредствена марка и не са водещ производител в нито една област. За мен лично са “забранена” марка и даже не ги гледам в магазините или сайтовете, все едно че ги няма.
Лично мнение, базирано на проблеми с телевизор и телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизорите на Сони биват, но са силно надценени. Аз гледам само най-високият им клас където нещата са ОК (от към матрици и изработка). А за водещ производител ...Тяхната гейм конзола е номер едно по продажба в световен мащаб, безогледалните им фотоапарати са трепач, фотосензорите за телефоните им са много добри ...не е като да са посредствени. Но всеки си има по една марка която мрази ...аз например не поглеждам Самсунг. До сега колкото и телевизора да съм си купил техни (4 на брой) съм имал драми с тях. За телефоните им пък дори не искам да се сещам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моята мразена марка е Самсунг.
Нямам нищо против Сони, доскоро им ползвах и апаратите, и обективите, и слушалките но ги смених.
Просто за телевизорите им и аз съм на мнение, че са доста надценени и прехвалени. Преди 30 г като са се произвеждали в Япония е било друго положението.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сонит-тата с еднакъв ОЛЕД панел от ЛГ, имат по-добра картина при филми заради обработката, само казвам (дори по-малък бърн заради алгоритмите за пикселите) 😅 (личен опит както и не само личен справка ЛГ С1, СОНИ а80) . Имал съм 15г Самсунзи, след като минах на Сони не мисля да се връщам ЛГ или Самсунг....  (и за трите марки говоря за предпоследен клас модели лед/олед).

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна зарязах Самсунг - и телевизорите, и телефоните. От 3 телевизора на 2 им се прецакаха панелите. А преди 2 години на "флагмана" на Самсунг след година ползване на екрана се появи як burn-in. Между другото - да препоръчам OLED-ите на Panasonic. Сега съм с такъв и качеството картината е наистина класа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземете си Телефункен, мноооо са добри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 40 години бяха върхът на сладоледа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даааа гледахме ги на некерман като си правехме фунийки!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чорбаджии, фунийки от некерман, ние простолюдието правехме само от Здраве и Жената днес.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Телевизор SONY KD-55X81K 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 55.0 ", 139.0 см (technopolis.bg)

Някой успя ли да се сдобие с мнение за новите модели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърде евтин, за да е хубав. А и не е OLED.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сони си струва само, ако пазаруваш висока серия продукти. Иначе в ниския клас се насочи към друга марка и ще получиш доста повече за парите си.
В ниските серии плащаш доста повече за името, отколкото да получиш разлика в качеството...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купих на сина ми за в стаята наскоро X93J и се чудех, дали новия модел предлага нещо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...