Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Спрямо дилърските цени на един от основните вносители ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-горе беше препоръчал това - LG 42LW579S, аз съм с 42LW570S, направен в Полша.

Всичко е ок, освен драмата с блу-рей филмите и dts. Ама се оправя, като не ползваш плеъра на телевизора, а компа или някакъв друг външен плеър.

Тук аз намерих малко инфо за LG

http://forum.setcomb...ic,47935.0.html

Имам и чистак нов Филипс 32'- ще се въздържа от какъвто и да е коментар за него.

В общи линии има си фенове на различните марки, като винаги съм се дивял как се защитава нещо. Аз ходих няколко пъти по магазините и като цена/качество си направих избора.

Най-много се смях като се заврях в Техномаркетите /и този при Цариградско и този при Божурище/ като на щандовете на Sharp хората, които бяха представители на вносителя ме убеждаваха как новата им технология си струва парите, а на същата марка /Sharp/ по-ниските класове без куатрон си предаваха абсолютно същите цветове, като тези с куатрон. Даже имаше няколко сцени с жълти кадри - никаква разлика, както и да е.

По-важно е да си избереш читав доставчик, на който да си гледаш тв-то.

ПП - не можеш да си представиш, че и Канал 3 изглежда читаво, като не ползваш стандартните кабеляци :)

Редактирано от julian72
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

направен в Полша.

Там ги сглобяват, както и Philips, но частите идват от Китай. Това се прави с цел да е "made in Europe".

edit: Скоро TV сектора на Philips ще последва този на мониторите Philips.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си го запиша, да този има PIP май, за момента гледам ако мога да изтисквам максимума 46' за тая цена, дори и да няма екстри (3д, нет и т.н.)но поне PIP и ХД кабелен тунер да има.

Това, че на другите телевизори не пише PIP не означава, че нямат. Никога не се доверявай на инфото в сайта на техномаркет или друг магазин. Като си харесаш телевизор потърси информация за него на сайта на производителя. Между PIP и PIP има разлика в зависимост от модела, така че ако това ти е една от важните опции бъди внимателен какво купуваш, за да не се разочароваш като не може да включиш компа и цифровата едновременно. За по голяма сигурност питай в този форум http://forum.setcombg.com/index.php/board,59.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да се внимава с подобни покупки, като се замисля по-често сменям кола от колкото телевизор. За хотелските телевизори статистиката е, че се сменят през 5, максимум до 7 години. Предполагам, че при битовите телевизори статистиките са подобни, за това по-добре да се даде някой лев повече и да се вземе нещо качествено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо тия табелки са оле-мале, не знам коя чистачка в техномаркета ги прави, а може би консултантите, те са компетентни колкото чистачки.

ОФТОПИК: Онзи ден бях там да разглеждам и исках да питам за един модел, гледам ги консултантите формирали групички по 2-3-ма и си лафят. Приближавам се кум един, той ми вика: с клиент съм - гледам го продължава да си лафи. Отивам към другата гриупичка (облегнали се на една плазма). Викам може ли да питам за един телефизор - "Аааа ние сме от бялата техника, дойдохме само да видим нещо тука" .....WTF@#$! Да не говорим че ако случайно ги хванеш на кеф и питаш нещо те започват да зачитат табелките си. Излезнах си.... :yikes:

Иначе винаги проверявам из нета или в манюъла дали има PIP, обаче удрям на камък, ни 46 ни 42 ледове с тая опция за бюджета с който съм (~1500).

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдения на сони 46CX520 и 46EX520 имат ли голяма разлика в картината като се има в предвид че се различават с подсветката само (първия не е ЛЕД)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да усетиш драстична разлика ако това питаш, LCD екраните са еднакви разликата е в подсветката и може би някоя и друга екстра като фирмен трик. Както казват LCD екран с LED е едно недоносче и разликата със стандартното LCD е изключително минимална. Ако разликата в цената е драстична, няма да сгрешиш с по-евтиния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е малко 300лв разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина всеобщото мнение е, че тази ЛЕД подсветка е страшно преекспонирана и съвсем не е толкова страхотна, колкото я изкарват производителите. Почти всички дисплеи с ЛЕД страдат от ефекта с жълтите петна по краищата на черен фон в слабоосветена среда. Пример - вижте си айпадите ;) И на 4-ката съм го забелязвал, когато се е рестартирал.

И все пак аз като си сравня монитора (лсд лг 22" с 15" ЛЕД лсд дисплей на Макбук Про-то), разликата в цветовете е очевадна в полза на Мак-а. Друг е въпросът, че специално за компютри силно си зависи до това за какво се ползва, ако е за работа - то те не трябва да са красиви, а истински..

В магазините доста се забелязват тия красиви цветове на ЛЕД-ките, но кой ще си набичи така брайтнеса и контраста в домашни условия на тъмно за филм? Всички са в демо режим, за да привличат клиентите..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плюса на ЛЕД-а не е в големия контраст, а в липсата на каквото и да е трептене(flickering), за разлика от ccfl дисплеите. Ела да ми видиш очите, след два часа на мака и после след два на сони-то(то е с ccfl). След второто гледам като препил моряк, с кръвясали очи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е за пренебрегване и тънкостта на корпуса, при телевизорите с LED-подсветка.

Ето едно примерче ;)

Samsung C9000 series

samsung_c9000.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дистанционното с тъчскрийн. Ужас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това на живо виждали ли сте го?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ми е да е тънак...аз ще го гледам отпред не от страни :) говорим за бюджетен тв не за гъзария

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дистанционното с тъчскрийн. Ужас.

Не само е тъчскрийн, но и можеш да си преглеждаш програмите на него в реално време, отделно от тази на телевизора.

Работи и на инфраред и на WIFI

Какво не те кефи???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще заема по-малко място.

Но като цяло аз съм за панасоник и това си и взех.

До преди 20 дена панасоник имаха промоция +3 години гаранция от тях за всеки виера продукт - общо 5 години гаранция.

Другото което ще кажа за панасоника е че подсветката им не осветлява черния цвят, кеото мен много ме дразнеше и другия плюс е ips alpha матрицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ми е да е тънак...аз ще го гледам отпред не от страни :smile: говорим за бюджетен тв не за гъзария

Аз пък говоря за предимствата на LED

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам картината което е най-важното. Че е тънак че по-малко хаби това са второстепенни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако му видиш картината на живо, ще ти увисне ченето ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ама цената каква е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

profusion за тия пари, които искаш да дадеш за тв, най-доброто от към качество на картината и живот на телевизора е плазма. Няма по-лошо oт евтино LCD, а и както казах по-напред в темата по-добра технология от плазмата все още не е измисляна, особено след новата генерация плазми от 2008 насам. Взимаш един Панасоник с G20 и се кефиш на живота ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблма че ми трябва функция PIP а друго голямо за тия пари освен сони 45cx520 не намерих. Плазмите нали имат проблем със статичните картинки, кога ми се отбележи статус бара на мак-а отгоре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...