Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Плазмите след 2008 претърпяха огромни подобрения, преди имаха вентилатори, защото грееха страшно много (супер удобна функция през зимата :smile: ), при статични картини, прегаряха пикселите и се отпечатваха примерно логата на каналите. Това обаче е минало, вентилатори няма т.к вече не греят толкова, изобразяването на статични картини вече не е никакъв проблем благодарения на новите защити на пикселите. Абе с две думи нямат нищо общо със старите модели, а новите NeoPDP плазми на панасоник са просто страхотни. Препоръчвам ти PANASONIC TX-P42G30E за 1599лв. или ако държиш на 46 инча, по-големия му брат PANASONIC TX-P46G30E за 1899лв. Поддържат PAP - няколко картини едновременно, това което теб те интересува. Имат по-дълъг живот от LCD-тата. Поддържат 24p smooth film възпроизвеждане, WiFi и още много функции (виж ги тук) Качеството на картината може да го сравняваш само със скъпите серии лед-ове на самсунг. Просто няма да съжаляваш ако си вземеш такъв телевизор.

blizzard при панасоник има специално приложение VIERA Remote, което позволява да се управлява телевизора през iPhone, iPad или iPod - (Повече инфо)

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така след много мъки двата модела за избор са SAMSUNG LE-46D550 и SONY 46CX520, някой ако разбира да предлага кой от двата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sony-то според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двата телевизора са нисък клас, не се гони качество, залага се на евтини части, т.е кофти картина. При Самсунг и при Сони, числото, 5 показва серията (LE-46D550 и 46CX520) в случая - бюджетна.

Сони серия

  • 9 - флагманска
  • 8 - върхова
  • 7 - средна
  • 6 - средна
  • 5 - бюджетна
  • 4 - базова

Самсунг серия

  • 3 - начална серия
  • 4 - бюджетна серия
  • 5 - бюджетна серия
  • 6 - средна серия
  • 7 - горна серия
  • 8 - висша серия
  • 9 - флагманска серия

Аз над 1000лв за бюджетна серия не бих дал, просто качеството ще е далеч от това, което искам и после само нерви ще изхабя за избора си. Разбирам, че гониш инчове, но за сметка на качеството, което в последствие няма да ти хареса. Мисля, че достатъчно полезна информация ти дадохме, ако искаш професионално мнение попитай във форума на setcombg. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично Филипс 9 серия са най хубавите и качествени тв,и с тоя амбилайт просто заспива.Имам 42 инча,но 55 е чок пара за сега,но ще си го взема пролета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една година го лангъркам, само че е 50" невероятна картина, Сонита, Филипси ги слага в джоба и е без пари, скачай.......

Едно Сони видях разглобено скоро, познай на коя фирма е матрицата........LG:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Да вдигна малко темата, но смятам и аз да се обзавеждам с нов телевизор, но тъй като телевизорите не са ми силната страна, можете ли да ми препоръчате конкретен LED модел(и), размер си мисля 42", а максимална цена 1500лв. Задължително да е FullHD с цифров тунер (те май повечето вече са), като е желателно да е "smart" (но не задължително). Да е 3D също е желателно, но не задължително. Не държа на PIP или други подобни екстри. За марка - LG/Philips/Sony, може и Samsung ако си заслужава. :smile:

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал този http://technomarket.bg/products/09111165/lg-42lw659s . Има всичко, което искаш и е на добра цена :) . Аз лично наскоро си купих http://technomarket.bg/products/09111164/lg-32lw5590 просто защото не ми трябва 42 инча .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PHILIPS 42PFL7606H

Игнорирай цената ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Не ми беше удобно да пиша от телефона :smile:

Телевизора не е лош и има NetTV от където можеш да си сваляш приложения за телевизора. Можеш да си правиш и собствени, като цялата документация и SDK можеш да изтеглиш от този сайт:


http://www.yourappontv.com/home

Регистрацията е безплатна.

Тук има списък с наличните приложения: Net TV Country Portals - week1210.xlsx

Можеш да си инсталираш Philips MyRemote и да управляваш телевизора от телефон или таблет. Приложението мисля, че го има и за Android. Можеш да стриймваш снимки, видео и музика директно от телефона. Ambilight няма какво да го коментирам, без него телевизора е скучен. Тук съм направил едно демо клипче, но моят е 9-та серия и е с "Ambilight Surround", който свети в три посоки, а този, към който съм дал линк е с "Ambilight Spectra 2: и свети от двете страни.

Сега си представи същата картина, но без Ambilight ;)

Ако се спреш на Philips ми се обади, ползвам доста отстъпки.

Моят сигурно скоро ще хваща крака, че ми малее както се вижда от клипчето. 46 инча е, но ми е на 8 метра от дивана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си позволил да ти препоръчам Самсунг, 40 инчов, 6-а серия.

Малко надхвърля обявената от теб цена, но няма да съжаляваш.

Вече станаха близо две години откакто ползвам от 6-та серия 32 инча в спалнята и 55 инча в хола - нямам грам забележка, не уморяват очите, 3D-то е чудесно (макар да не го гледам често) и поради тези и други причини си позволявам да препоръчам , а не единствено заради марката.

LCD LED TV е, FULL HD, има си 3D и т.н. - ще разгледаш сам параметрите.

Също има интернет с възможности за браузване, апликации и прочие нещица.

Връзва се безпроблем с рутера и с кабел и през мрежата.

Има и възможности за запис на предавания чрез настройка предварителна и в уречения час прави записа, а ти като се прибереш гледаш.

http://www.plesio.bg...l?orderSource=1

Мога да съм полезен относно още отстъпки, защото пък аз там имам възможност да договарям и не ми е проблем.

:smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорех на Орбиталния, ама няма лошо да си мислиш, че е на тебе. :tooth:

За 6-та серия 46-ица гледам цена (в първия отворен от гугъл сайт) 2300лв.

Сори за въпроса, ама избрания от теб ТВ струва приблизително 1150 кинта ли?!?!

Ако е така, направо е без пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че говори за 46pfl5606h:

http://technomarket.bg/products/09113506/philips-46pfl5606h

Но по-добре 46pfl5507k:

http://technomarket.bg/products/09117903/philips-46pfl5507k

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности, ще го умувам какво да е... Филипса на @johnnybravo ми грабна окото, пък и с този ambilight - никога не съм имал ТВ с такава екстра, но мненията за нея са доста положителни, та явно наистина си струва. А и най-добре се вписва в бюджета. А, @algor, Самсунгът също изглежда чудесно, но наистина с доста надхвърля бюджета, същото важи и за LG-то на колегата @Iphonebg. Както вече беше споменато по-назаде в темата, с "малки" стъпки от по 100лв. нагоре, винаги може да се вземе нещо още по-добро, проблемът е, че бюджетът няма от къде да се увеличи и той с тези малки стъпки. Само да не стане накрая "от два стола, та на земята". :smile: Като се насоча към някой конкретен модел, ако има нужда от съдействие за цената ще ви потърся, не се притеснявайте. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Neol23, на това, което си писал, че е добра цена, махни 90 лева и ще се получи истинската цена :smile:

edit: Orbitalen, писали се едновременно.

За Ambilight има две неща, които трябва да предвидиш - телевизора да е до стена, и стената да е със светъл цвят.

Следващият път ще снимам какво става, когато махнеш Ambilight :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Амбилайта е уникален, когато свикнеш с него, се чудиш как си гледал преди без него :)

Аз съм с Ambilight Full Surround.

ambilight.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Условията ги изпълняваме при нас, стената е светла и ТВ-то ще е до стената. Започнах за друго да се чудя - реално телевизорът ще се гледа основно през деня и вечерта, но на светната лампа. Рядко ще са случаите, когато ще се гледа, да кажем, на изгасена лампа, а тогава ефектът на ambilight не мисля, че ще се усети. Та за това почнах да се замислям дали има смисъл от екстрата. Но това са неща, за които ще трябва да почета малко преди да се престъпи към покупка. От тук нататък започва проучване и четене. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък проучване и четене, все пак купувате телевизор, а не жилищна сграда. Амбилайта е страхотна екстра и ако я имаш, гарантирам ти, ще гледаш на изгасени светлини :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Условията ги изпълняваме при нас, стената е светла и ТВ-то ще е до стената. Започнах за друго да се чудя - реално телевизорът ще се гледа основно през деня и вечерта, но на светната лампа. Рядко ще са случаите, когато ще се гледа, да кажем, на изгасена лампа, а тогава ефектът на ambilight не мисля, че ще се усети. Та за това почнах да се замислям дали има смисъл от екстрата. Но това са неща, за които ще трябва да почета малко преди да се престъпи към покупка. От тук нататък започва проучване и четене. :smile:

Не е точно така. Забелязва се и на нормално осветление и на дневна светлина. Просто ефекта е най-осезаем на изгасено :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промените в Philips вече започнаха.

70% отиват в ръцете на TPV Technology, които преди няколко години поеха бизнеса с монитори на Philips. Интересен факт е, че качеството на продуктите се е повишило. Аз лично бях скептично настроен, но в момента дефектиралите монитори в гаранционен период са ~1.5%.

В момента няма голяма компания, която да е на печалба от бизнеса с телевизори. Това се отнася и за Samsung, LG, Panasonic и главно Sony, където загубите са с много нули (за 2011 минус 1.2 млрд. $ само от телевизорите)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това може да се промени, ако и след като Apple вземат че преоткрият телевизора ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сделката за Philips вече е факт :smile:

Subject: Transfer of Philips TV Business to joint venture TP Vision / agreement with ********************* (“Agreement”)

As previously announced Royal Philips Electronics ("Royal Philips") and TPV Technology Limited (“TPV”) intend to form a joint venture with respect to the TV business of Philips (“TV Business”). The partnership will leverage the strength of the Philips brand, innovation power and trade relationships with the additional scale and manufacturing strengths of the TPV group.

Upon completion of the transaction (“Completion Date”) on April 2, 2012, TPV – by itself and affiliates – will hold 70% of the shares in the new joint venture and Royal Philips will hold 30% of the shares in the joint venture. The new company will be working under the name TP Vision.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И сега какво? Брандът Филипс за телевизори отива в историята?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, Китайците поемат щафетата, но Philips си запават 30%. Както писах по-рано, при мониторите имаше доста добър ефект от подобна сделка със същите Китайци.

В момента и Samsung се чудят как да отделят телевизорите в друга фирма, Panasonic затварят 3 от общо 5 завода, Sony са най-зле, Philips си намери "инвеститор" с пари :smile:

Няма да споменавам коя Корейска фирма започна с дъмпинг на цените, но сега с техните камъни - по техните глави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...