Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Хайде да поизтупам темата от прахта ;)

Управление с глас и жестове

thumb640x320_UE55ES8000.jpg

thumb640x320_uk_UE55ES8000UXXU_004_Left-Angle.jpg

Samusng 55ES8000 доказва едно – телевизорът вкъщи вече е много, ама наистина много повече от телевизора, който доскоро познавахме.

Смарт телевизията беше хитът на 2011 година, но ако тогава беше новина, сега е зряла платформа с все по-богати, по-атрактивни и по-полезни съдържание и функции. В известен смисъл става и все по-сложна. Не че нещо може да уплаши феновете на високите технологии. Просто същите тези фенове сме някак разглезени от това, че всяка нова технология претендира и обикновено наистина е максимално удобна за потребителя. С телевизорите обаче е една идея по-особено. Има ги в живота ни, откакто се помним, свикнали сме с тях, както и с техните дистанционни. И почти изведнъж те се преврънаха в нещо друго – в голям и ултракачествен дисплей на цялото ни интерактивно ежедневие. Старото добре познато дистанционно е не само неудобно, а направо ограничаващо за тях. Всички искахме истински браузър в телевизора. Ама хайде напишете на това дистанционно фразата за търсене в браузъра. Не че не става, но е далеч от „удобно”. Какво следва?

Следва предизвикателството пред 2012 година – удобното управление на смарт телевизорите. И Samsung са решили да ни предложат всички варианти в едно. Да видим, да опитаме и да решим – без да рискуваме да изберем „неправилната” за нас иновация. 55ES8000 може да се управлява с думи на над 30 езика, с жестове, с обикновено или с тъч дистанционно – в пакета получавате и двете, или от екрана на телефон и таблета през специал­но приложение за тях. Всеки начин си има предимства и недостатъци. И всеки изглежда най-подходящ за различни ситуации и функции на телевизора.

С думи

С гласовите команди да сменяте каналите, да избирате приложения, да увеличавате и намалявате звука и нещо наистина удобно – да продиктувате на вградения уеб браузър фразата, която търсите. Дистанционното също е оборудвано с микрофон, което е добро решение, когато сте далеч и екранът не ви чува.

Samsung ES8000 може да се управлява с думи, с жестове, с обикновено или с тъч дистанционно или от екрана на смартфона и таблета чрез специално приложение.

С жестове

С жестове може да постигнете същото, което и с глас, но истинската им сила е в управлението на уеб браузъра. Ръката ви става виртуална мишка с жестове за движение и „кликане”, подобно на Microsoft Kinnect. Единственият риск е да не сработи добре в тъмна стая, но то така или иначе е предназначено за Samsung-UN55ES8000-55-inch-3D-LED-TV-Review.jpgпо-интерактивните режими, браузване и различни приложения.

С тъч дистанционно

Тъч дистанционното е добър междинен вариант между иновациите и познатите неща, кои­то ни носят комфорт, като тъчпада на лаптопите.

С втори екран

Управлението с втори екран – на телефон или таблет, се смята за един от най-вероятните пътища на развитие на SmartTV интерфейса. Скоро дори ще има приложение, с което в движение от телефона да „поръчате” на телевизора да запише предаването, което пропускате.

Вградената камера

На нея се дължи възможността за управление с глас и жестове, но тя има още много интересни функции. В приложението Fitness например можете да си отворите виртуално огледало и до инструктора да виждате как вие самите изпълнявате упражненията. С нея е възможна и функцията Face recognition, благодарение на която Smart Hub и Skype ви идентифицират, без да въвеждате име и парола от дистанционното. А със специално приложение на телефона си можете да следите какво се случва у вас в обхвата на камерата.

Всяка година нов телевизор

Случвало ли ви се е да си купите най-горещия продукт и след година той вече да е пре­стояло изстинал? Спасението е в концепцията Smart Evolution. Чрез Evolution Kit – чип, който ще излиза всяка година и ще се купува отделно, ще можете да надграждате централния и графичния процесор и софтуера му до най-новия като характеристики и приложения модел. При сегашния двуядрен процесор е трудно да си представим, че ще ни трябва нещо повече, но за 2013-а е планиран четириядрен. Ако вече се чудите дали говорим за компютър или телевизор – всощност телевизорът на бъдещето е компютър с ултраголям дисплей и това, което наистина има значение, са приложенията. А в Samsung Smart Hub те са хиляди.

И все пак за дисплея

Той като че ли остана в сянката на концептуалните иновации в този модел. А това не е справедливо. Дисплеят е уникален, с Ultra Clear Panel, който елиминира отраженията, и Micro Dimming Ultimate технология за богата гама и точност на цветопредаването. Няма как да е иначе, при положение че това е топ моделът на компания­та, която от години е лидер в дисплей технологиите. Моделът, разбира се, е 3D и Smart Hub е голям плюс като източник на on-demand 3D съдържание. Налице е и 2D към 3D конвертор.

С Evolution Kit можете да правите ежегоден ъпгрейд на централния и графичния процесор, паметта и софтуера на телевизора.

Чудото All Share Play

55ES8000 пъддържа Wi-Fi и е предвиден не само за свързване със Smart Hub и интернет като цяло, а и за удобна комуникация с останалите ви устройства вече и извън рамките на домашната мрежа. Телевизорът може да възпроизвежда съдържание, записано на съвместим лаптоп или друго устройство, намиращо се физически на хиляди километри от дома посредством популярния “облак”. Приложението Family Story улеснява организацията на семейните албуми и позволява на всички членове на семейството да изпращат снимки, бележки и напомняния към телевизора чрез телефон, таблет или PC, независимо къде се намират. А на техния екран можете да гледате съдържание, плейвано от телевизора, когато се наложи да отидете в друга стая или дори далеч от дома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SAMSUNG UE-40ES8000

image_thumb_250.jpg

Цена:

2,999.00 лв

SAMSUNG UE-46ES8000

Цена:

4,099.00 лв

SAMSUNG UE-55ES8000

image_thumb_250.jpg

Цена: 5,499.00 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично няма да бързам-ще изчакам Apple да ги видя какво ще направят,така и така ми се налага да си купувам телевизор след трусовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Колеги, трябва да взема нов телевизор в спалнята и въпреки, че съм супер доволен от плазмата в хола, съм решил тоя път да е LED. Та, максималното, което мога да вкарам е 47", спрял съм се на LG 47LM671S и SAMSUNG UE-46ES6710 като в момента клоня повече към LG-то, т.к към него ти подаряват 3D LG Камера на стойносат 999лв., LG Soundbar 40W - 200лв. и 3 бр. 3D очила - 25лв. Реално телевизора е 2000 лв, а подаръците към него са на обща стойност 1225 лв. Но ме интересува най-вече дали някой от вас има такъв ТВ и дали е доволен от него?

ПП. Може да ми препоръчате и друг модел, но офертата на LG e мега изкушаваща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, ако се окаже и с S-IPS матрица, направо го взимай. На повечето ми познати LG-тата бачкат с години, а гнусмасчетата пушат редовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих си купил самсунг но LG за спалня ...

Не разбирам много, но специално за спалня според мен трябва да има изключителен вертикален ъгъл на виждане и равномерна подсветка, не от тея "умните" . Имах едно LG преди 2-3 години в спалнята, като легнеш и ставаше на 1/2 контраста.

Освен това не дай си боже да пуснеш филм непълноразмерен. Незаетите участъци са сиви. Трябва да го видиш на тъмно.

Ох, и последно. От плазма на лсд ... приготви се за изненади, има разлики ;) Разбира се, не казвам че плазмата е оферта за спалня, не е, ама да станеш от плазмата в хола и да си легнеш пред лсд-то в спалнята... пий повечко ;) Все пак има лсд-та и лсд-та :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подсветката е нещото, което най-мразя в LCD-тата, просто това им е големия минус спрямо плазмите. Надявам се този, на който съм се спрял като по-нов модел от този на клипчето да не е с такава скапана подсветка. Общо взето друг 47" телевизор по-добър с нещо, не видях, та или ще е LG-то или някой Panasonic NeoPDP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ЛГ в спалнята и съм доволен, но черния им цвят куца, затова ти препоръчвам някакъв панасоник. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично никога не бих предпочел ЛГ пред Самсунг. От 3 години съм с един Самсунг и до сега никви проблеми изключително реални цветове. И всеки път като отида при един съсед имат по ново ЛГ, просто черното не е черно, а и ъгъла който предоставя ЛГ-то не е същия като при Самсунга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде,да уточним за какъв ъгъл става въпрос,че това ми беше проблем преди 10г.с ТВ задна прожекция,ама сега с LED...сигурно става въпрос за друг ъгъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе Лед, Шамана ви го каза, не съм аз :smile:

Людмиле, имам възможност да пробвам много телевизори, по някакво случайно стечение ...

За спалнята си взех TX-L37DT30E с много интересна адаптивна подсветка, е стар модел е вече, преди година.

Предимство нумеро уно: стените на стаята са тъмни... точно по предназначение. Моята мрънкаше преди като гледам или като играя но от година насам спря :smile:

Сега има нов модел, мислех да го купувам за дъщерята ама да не излезе реклама ако искаш пиши ми ЛС :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от значение да знаеш, че големината на субтитрите при LG-то са по-големи. На самсунга при максимален размер се равняват на нормален при LG-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Със съдействието на Джони, от утре, вероятно съм с това :)

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6907k_12/42pfl6907k_12_pss_bul.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си го ползваш.

Това на снимката да не е той :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега да ни поканиш на някоя от вечерите и да ни пуснеш да гледаме някой хубав филм ;) Честито и със здраве да се ползва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно-да палиме натам тогава. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...