Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Зареждане на батерията на macbook


Петко Йовчевски

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам относно батерията на лаптопа, как е най-добре да се процедира когато лаптопа ще се използва повече време от колкото държи обикновенно батерията:

- да бъде постоянно включен на зарядно докато не реша, че няма да работя повече

или

- да зареждам батерията и като се зареди да изключвам зарядното, а след като падне батерията отново да зареждам

???

Четох доста но неможах да намеря отговор на въпроса ми. Благодаря предварително :smile:

Редактирано от Петко Йовчевски
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като се зареди вадиш от тока. Като падне под 10% пак слагаш на зарядно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз процедирам така... Да кажем, че е зареден. Ползвам го на батерия до 15%. После го мушкам на зарядно и така до вечерта. Един път на седмица, десет дена я разреждам напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах, как така един път на седмица 10 дена я разреждаш ?

Редактирано от Veselin Minchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те така: на десет дни го ползва до изгасване. Най - тарикатско е на контакт постоянно ако не си в движение, но така има проблемче: батерията на новите модели не се сваля и докато е на контакт загрява доста, което я прецаква. Така че...ползвай го както намериш за добре, просто когато ти се натрупат 10-тина цикъла(процентно, примерно си бил на контакт от 50% до 100% 20 пъти), я оставяй веднъж да падне до край, остави да се охлади и включи в контакта да зареди до 100% БЕЗ да го ползваш. Това същото го има и в сайта на Епъл и отговаря на истината, не е писано ей така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от къде се проверяват циклите? Нов ми е лаптопа и не съм работил толкова с мак досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На лупичката(горе вдясно) напиши: system information - Enter

На прозорчето намери power от лявата страна е.

А от дяснo търси Cycle Count: ....

или горе от ябълката(вляво) избери About this Mac>more info>System Report..(пак излиза същото прозорче)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лека поправка: CoconutBattery.

A иначе циклите ги пише и в battery drop down menu-то на iStat Menus (която изкарва и много друга информация, като ползване на рам, процесор, часовник с доста настройки и др.)

1f81678d055def74.jpg

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или пък - Цъкаш на ябълката най-горе вдясно - About This Mac->More Info...->Hardware->power и там има инфо за батерията, както и циклите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май опциите не са идентични при 10.6 & 10.7?

Аз написах както е при мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го намерих от там където ми казахте по-рано. Сега свалям тази програмка за да излиза от дроп даун менюто на бетерията.

Ето и какво пишеше там:

Battery Information:

Model Information:

Serial Number: *******

Manufacturer: SMP

Device Name: bq20z951

Pack Lot Code: 0

PCB Lot Code: 0

Firmware Version: 002a

Hardware Revision: 000a

Cell Revision: 100

Charge Information:

Charge Remaining (mAh): 3635 365

Fully Charged: No

Charging: No

Full Charge Capacity (mAh): 3857 3888

Health Information:

Cycle Count: 250

Condition: Normal

Battery Installed: Yes

Amperage (mA): -1288 -1417

Voltage (mV): 12162 10847

Ще ми обясните ли кое какво е и кое е надобре и кое не е. От дясно където са числата са преди да падне батерията до край и преди зареждането а при инфото са сега след зареждането. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре е обяснил, ще го направя пак това. Последен въпрос, след като се зареди батерията и е на power adaptor тя продължава ли да се зарежда или спира процеса на зареждане? Питам понеже повечето нови компютри са така а незнам за моя. MacBook 13-inch, Aluminum, Late 2008

това е модела :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спира бре пич :) Лошото е че не се сваля(не помня за твоя може ли) - ако го ползваш у дома, слагаш в контакта при свалена батерия и така спестяваш лошия ефект от загряването въху нея.

П.П. Всичкото това е подробно описано в посочената по - горе тема ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, разбрах. На моя може да се свали. Аз четох но гугъла не го превежда точно и не схванах смисъла много... Иначе съм ви благодарен за отговорите :) Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Освежаване батерията на преносимия компютър

iPod-Battery-Icons.jpgНа тези от вас, които притежават Apple MacBook или MacBook Pro би им се е искало преносимият им приятел да е със здрава и добре функционираща батерия, като живота й да продължи възможно най-дълго…

За целта, трябва от време на време да се преминава през следните стъпки:

1. Включвате MagSafe адаптера на вашият macbook в контакта и зареждате напълно батерията (докато на иконката й в трея горе-вдясно не се появи щепсел).

2. Оставете компютъра в това състояние поне 2 часа (може да го използвате през това време).

3. След два-три часа изключете MagSafe адаптора и продължете да използвате компютъра си докато не бъде изразходен заряда на батерията напълно. Тогава компютъра ще премине в спящ режим. Можете да го оставите в този режим за около 5-6 часа или да го изключите.

4. Включете MagSafe адаптора и оставете компютъра да се зареди напълно (може да го използвате през това време).

Това е. icon_smile.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...