Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Гледам темичка си нямаме :tooth: Има ли фенове на напитката? Аз поне сутрин не отлепвам преди да съм пил. Минал съм през няколко кафемашини и обичам да опитвам различни марки. Някой марки които напоследък ми харесват са Lavazza (aroma e crema), Vergniano, Davifoff, инък червената лаваца е класика. Обикновено го пия в малки чашки 50-70мл но го лоча с часове :tooth: От машините съм фен на Saeco

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си падам по Nescafe-то, 1 и половина лъжици + 3-4 захар в голяма чаша- американска доза, без едно не излизам от нас, било то на работа или не.

От еспресото най-много харесвам Segafredo, но нещо изчезна напоследък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :) Пловдив е "зона, свободна от Сегафредо", както каза един пич от СофСток :tooth:

И аз харесвам crema e aroma от Лаваца, но харесвам също Lavazza bar и dolce gusto. Пробвал съм всичките им смески - сестра ми работи в СофСток десетина години вече и намазвам редовно ;)

Също обичам арабско кафе с кардамон и нуми басра(сушен лайм на арабски), примерно сирийското "Ал Сайед" - хубаво е за стомаха.

Сутрин обаче(т.е. следобед - тогава е моето "сутрин") имам нужда от конска доза кофеин и нито едно еспресо не може да ми я осигури. Рецептата е двойно Грандос Голд, най - квалитетното инстантно кафе на пазара. Нескафе-то в сравнение с него е пълна парлама. Става чисто, става и чудно капучино с него, нищо общо няма със синтетичния вкус на останалите разтворими кафета.

Тук ме пипнахте по тънката струна - аз съм кофеинов наркоман, за кафета можем да си говорим с часове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом пиете кафе от машини, какво да говорим? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия Неспресо капсули, в млка порцеланова чаша. Не си го сменям за никакви "нес" и други инстантни кафета. Обичам вкуса му, аромата и това как се чувствам, като го пия. Сега ми липсва МНОГО, но в кая на седмицата се връщам при него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не пия кафе, но много обичах когато едно приятелче ми го правеше на джазве, турско, мазничко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този месец съм на Давидоф, но съм си фен на Лаваца блу и си се връщам към него. Общо взето аз слагам много суха сметана и тя размива вкуса, но пък така ми харева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с едно такова у дома и съм много доволен от него.

Единствения ми проблем е, че завториха магазина за капсули в Бургас и сега си взимам от нета.

Macchina_a_cialde_Lavazza_LB_800.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харесват ми Crema e gusto и Qualita rosa на Lavazza(пък и винаги едно от двете,е на промоция в Метро) :tooth:,но наскоро бях приятно изненадан от

Grand Aroma на Douwe Egberts(от същия ценови клас)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой да пие Спетема или Нова бразилия ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако,погледнеш промоционалните цени,за които споменах ще се изненадаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой да пие Спетема или Нова бразилия ?

Нова бразилия?! не мога да си причиня това :tooth:

Май наистина повечето харесваме Лаваците като гледам.

Аз в нас съм с една такава, само защото предпочитам да ми мели кафето инъче има страхотни с ръкохватки

saeco-giro-plus-black.jpg

arm11 - давидов наистина е много яко

По принцип гледам да купувам Арабика кафета, робустите са ми силни безароматни и горчилки...

Алекс значи сме от една партия :tooth:

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В нас сме имали доста машини с различни марки, но се спряхме на една, която за моят вкус е най-добрата. Кафето е Nespresso, машината е Krups. Кафета си поръчваме с кашони от Англия или Холандия, в зависимост къде имаме агент в момента. Тук бирниците ги продават на двойна цена, така че да си ги пият ;)

Ароматите, които ми допадат са Ristretto и Indriya From India

img0171hf.jpgimg0172g.jpg

И да добавя, че тези кафета нямат нищо общо с тези от рекламите за Dolce Gusto :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони супер, машините са 3 - Крупс, Саеко и Гаджия мисля само те са специализирани. Е има и едни Жура ама баси цените....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asko44, сподели и ти какво кафе пиеш, вместо да обсъждаш форума. ;)

Аз харесвам почти всяко едно кафе. По-често пия Jacobs, Spetema, Lavazza Rossa, Nescafe 3v1 и в краен случай Нова Бразилия.

Но е задължително да има сметана и повечко захар. Много рядко консумирам горчиво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кафето си го правя супер късо, буквално една глътка без захар. Според жена ми само хабя кафето :)

img0175bn.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата е супер аз съм ценител на хубавото кафе, в къщи ползвам Philips Saeco XSmall. hd8743_19__fv_.jpg

Прави много добро кафе. Препоръчвам ви да пробвате на illy 100 % арабика. От едно магазинче за кафе се опитвам да си направа смес, която да ми допадне, но за сега неуспявам. Гледам някой си купуват на Lavazza, но как съхранявате 1 кг не ви ли изветрява, аз гледам да взимам малки разфасовки, като illy, зашото са по 200 гр и са в кутия която добре се затваря

Кафето си го правя супер късо, буквално една глътка без захар. Според жена ми само хабя кафето :smile:

Не ми се обиждай, но женати не разбира от кафе. В Италия докато си платиш горивото и си изпиваш кафето на две глътки, това е кафе, а не вода с горчив вкус :tooth: . И аз го обичам късичко като теб, но с малко захар ;)

Редактирано от FidoDidoo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за Lavazza! :smile: Пия го по-силничко, с малко захар и без сметана, защото държа да усещам истинския аромат на кафето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова бразилия?! не мога да си причиня това :tooth:

Май наистина повечето харесваме Лаваците като гледам.

Аз в нас съм с една такава, само защото предпочитам да ми мели кафето инъче има страхотни с ръкохватки

saeco-giro-plus-black.jpg

arm11 - давидов наистина е много яко

По принцип гледам да купувам Арабика кафета, робустите са ми силни безароматни и горчилки...

Алекс значи сме от една партия :tooth:

Със същото саеко съм и аз, пия кафе джио 70 процента арабика.а имам две делонгита за продаване по 50 лева едната.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони поздравляния за чашката, аз по принцип си колекционирам подобни малки за еспресо където ходя, но въпреки че го пия късо го сърбам минимум 2ч :tooth:

Ето току що направена партида в порцелан със силиконов грип :tooth:

4dfad847.jpg?t=1329134436

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не могаааа :smile: искамммм!!!! хахахаха. Малките 1-ва и 3-та са трепач. Кофтито е, че няма къде да ги слагам в нас вече ще ми трябва 2-ра кухня :tooth:

Моята тази е от Bodum

Джони бързо казвай от къде да си намеря или да отивам в ebay?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Представителката на WMF ни е приятелка, цените са малко високи, но когато има голямо зареждане за някакъв обект, тя ни се обажда и ни включва с малки количества. Така си пазаруваме на дребно по цени на едро :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За чашки може да ме имате и мен в предвид, ако не е нахално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...