Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Защото не съм пробвал както писах по отгоре и искам да видя какъв е вкуса, дали ми допада.... а лошото е че ако ми хареса..... няма отърване :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adept

Така и направих-от Англия ще ми донесат такива в понеделник.

Отказах се от дозите-излизат 0,66 лв./бр и някак си не ми харесва тази цена,без да броя транспорта.

После си взимам една хубава кутия,мелям си няколко вида кафе и нещата заспиват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...

За феновете на Nespresso - днес си купих капсули от тези юнаци.

Поддържат всичко на склад, имат и добро количество различни видове машини, а и с учудване видях в сайта им, че предлагат и доста видове чай на същата марка.

Доволен съм, тествано е от мен и затова препоръчвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте идея за кафе на зърна с повече робуста.Пробвах Лаваца и Риоба с 35-40% робуста.но не съм доволен.За кафе автомат ще се ползва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gyderype.jpg

Ползвам Неспресо и ДолчеГусто с капсули. За автомата съм най доволен от това. Пробвах какви ли не, от 30 до 70 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кафето за мен, което най ми допада на вкус е Illy. Но пък най-често пия Lavazza, дори в къщи съм с машинка за капсули Lavazza Blue.

Както по-горе казаха и Dimello учудващо добре се показа на пазара с доста характерен вкус и аромат.

Но да кажа да Lavazza : вече не етова което беше и това което е по другите държави. Познавам горе-долу историята на Софсток, от както са на пазара в ранните години на демокрацията. Има разлика в кафето от преди и сега. Дори напоследък се забелязва отново някаква вкусова промяна, дори и на капсулите. И това не е само мое мнение, а и на мои колеги. Пропуснах да кажа, че от '90г. работя по заведения и предпочитам да продавам предимно Lavazza.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дайте идея за кафе на зърна с повече робуста.Пробвах Лаваца и Риоба с 35-40% робуста.но не съм доволен.За кафе автомат ще се ползва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Драго ми е, понеже съм пристрастена към кафето и се опитвам да се образовам още и още от скоро чета вие момци какво си гукате тук и сутрин с кафето сядам и си чета...а дори мразя да следя публикации във форумите, както и да е :) лавацата ми киселее лично на мен, не обичам да се будя още по-кисела сутрин,а кафе на зърна майка ми си поръчва 20 робуста, 80 арабика на Чибо - Sicilia style, арабиката ми е повече аромат там, плътно, хубаво кафе...за друго не се сещам. А аз се натъкнах на едни кафета Cagliari, не ходя от време да купувам кафе от магазини, правя си поръчка и ми го пращат до ден е вкъщи, но взимам на капсули, с млекце, с медче, ми идва перфектно.... Всичко най! Продължавам да следя с интерес!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Здравейте, беше ми полезно преди време инфото оттук сега надявам се аз ще съм полезна :smile:. Падналия патент явно води до неограничаване за производителите на кафе да правят и неспресо съвместими капсули.

Аз от кафемания не съм много доволна. Уж в срок на годност, но ми донесоха на 10 май, със срок 31 май 2015. И то 13 лева. Малко лошо впечатление ми направиха.

Намерих 2 магазина с по-ниски цени за оригиналните капсули - 10-11 лв. и един куп съвместими.Списъкът със съвместими и цени намерих в друг форум,но може да се види и тук.

:smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

http://www.amazon.de/COFFEEDUCK-SENSEO-LATTE-1-2-Fits/dp/B003TVSLK8/ref=sr_1_3?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1456471966&sr=1-3&keywords=dolce+gusto+permanent

Интересувам се от нещо такова, само, че за Dolce Gusto капсули. Машината е Крупс, някой нещо?

Ако не намеря,просто ще я предложа бартер - нес еспресо-то не ми харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има.  Напиши в ибей dolce gusto reusable  има няколко варианта  

Аз ползвам такива за Филипс Сенсео и съм много доволен  

Ето пример:

http://m.ebay.co.uk/itm/1-x-Refillable-Reusable-Compatible-Coffee-Capsules-Pods-for-DOLCE-GUSTO-Machines-/272133046268?nav=SEARCH

Редактирано от drjivago
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Б@хти...40лв. Остава да ги донесеш ако идваш :D Нямам и не искам да имам кредитна карта. Иначе ще шитна "патето".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук има доста съвместими капсуи:

http://www.caffe.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8/dolce-gusto/c2cocts9marmod.htm

 

С Picolo-то съм и не съм опитвал до сега,но ще направя една поръчка да видя как ще са другите дози.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.2.2016 at 17:30, Alxx® написа:

Б@хти...40лв. Остава да ги донесеш ако идваш :D Нямам и не искам да имам кредитна карта. Иначе ще шитна "патето".

Саше нямаш проблем, само не зная дали ще издържиш до лятото ... щото по-рано май нямам идване :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Малко да махна паяжините от темата :)

След поредната смяна на машина (май 6-7ма) минах на Неспресо. Кажете от къде си взимате капсулите?

ПП

за сега опитам Roma и Ristretto, второто ми допадна доста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си от Пловдив - мога да ти дам човек и там, а и в София.
Цената е горе-долу еднаква и при двамата, като този при теб е малко по-евтин като че ли.
У нас от години се пие само Arpegio, тъй като е най-силно и е супер и на вкус.

Иначе официално (може би) продават и много дръпнаха и с капсули и с машини Кафемания, като имат доволно асортимент и оргинални и други марки, съвместими с машините за Неспресо.
Цените са им доста нагоре, което за мен е необяснимо, но все пак да не забравяме, че живеем в държавата на лУксо и разкОшо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой да пие Спетема или Нова бразилия ?

И дома пием “Нова Бразилия” направено в “Кубинска кафеварка “

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвам си кафе от тук - монодози и кафе на зърна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво много добър избор, от две години използвам Krups Pixie + Aeroccino 4. Забелязах, след Nespresso-то малко кафета могат да ме изненадат.

И аз взимам от един в София, който ги дава на добра цена 1-3 лева надценка спрямо Европа, ще ти дам контакт. Иначе при всяко ходене до Солун или някъде в Европа яко се запасявам ?.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност сега се замислих защо пък да давам контакти на хората на ЛС, като темата е за да си бъдем полезни и няма смисъл да размятаме съобщения, а нека са видни тук за всички.

Човека в София се казва Ицо и номерът му е 0899871760.
В Пловдив човека е Йордан и номерът му е 0899141899.
Дал съм препратки към профилите им в OLX да ги имате.

И двамата са проверени и гарантирам за качество и коректност.
От Ицо пазарувам от години - той зарежда доста офиси в Сф в The Mall (и не само), може да се говори с него и за машини за дома, офиса и т.н. и предлага различни марки кафета, не само Неспресо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам същия за София. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...