Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Пробвах едно Mielle и един автомат на Саеко(от ниския клас) за да се убедя,че e рано да изхвърлям Royal Professional-a.

Incanto e супер машинка,ама първо трябва да ми премине горчивия вкус от цената на Mielle-to.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Машината вкъщи (Saeco Xsmall Steam) сдава багажа през последната година и се оглеждам за нова. Може ли да ми препоръчате нещо изпитано и качествено? По принцип предпочитам да е с мелачка, но не разбирам много и със сегашната точно от там май идва проблема, та не знам... Водих я на сервиз няколко пъти, ония дебили ми викаха, че съм ползвал мляно кафе (?!); после причината беше, че проблемът ми бил в кафето (не трябвало да бъде крема или да има овкусители и т.н.). Но явно просто си идва време за смяна - вече от 10-тина години я ползваме. 

Цената да е поносима - до около 1000 лв, но разбира се, ако нещо много си заслужава за 1100-1200, също става. Не искам капсули, доста скъпо излиза в дългосрочен план. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с тази от 4-5 години и няма грижи. Купил съм една и на майка ми и при нея така, а тя я ползва здраво. Сега виждам даже, че е на промоция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм пристрастен, но за кафе машина"робот" Саеко са правилният избор.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крупс не са по-назад ;) За мен изборът задължава присъствието на две дребни подробности в един робот - мелачка и цедки от керамика. Останалите дреболии от типа гаранция и резервни части също са от значение, но водещ си остава вкусът на кафето. Разликата между смляно с метални и смляно с керамични зъби е брутална - с вторите кафето не се окислява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези роботи дали няма повече шанс нещо да се обърка/развали? 2 г. гаранция дават на повечето машини.

Набелязах тази, макар и като по-скъп вариант:
https://technika.bg/product/25808/kafeavtomat-saeco-sm5570-10.html

И тази като по-обикновена, но пак с керамична мелачка:
https://technika.bg/product/25896/kafeavtomat-philips-ep5310-10.html

Не намерих Krups с керамика...

Като марка коя е по-добра/надеждна - Krups, Saeco или Phillips? Филипс не бяха ли купили Saeco преди няколко години? Някой да знае къде се произвеждат? За Крупс намерих, че са във Франция. Другите се надявам поне да не са в Полша...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Philips Saeco е вече марката и няма разлика в качеството между тях и Krups. Задължително си направи удължена гаранция на продукта 2+3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя автомат е подобен. Предния модел на показаните. Вече четири години, прави между две и пет кафета на ден. За сега няма проблеми. Сестра ми има Крупс. За същото време протече само някакво уплътнение за 15 лева. Имаше ядове със сервиза в Бургас, но ако си от София няма да имаш проблеми предполагам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много здраве на Саеко и Филипс :) Проблемът е, че този уред клони към профитата и е скъп. Кафето обаче е убийствено и поддръжката лесна - има огромен ресурс. Правили сме с други баристи сравнения на различни машини с едно и също кафе. Ползваното кафе беше Нестле Буонди премиум голд(по служба баце, няма избор), а машините бяха Бианки, Зануси, Филипс, Саеко и Реа. Последната разби всички на пух и прах. Най-тиха, втора по бързина, най-дълъг ресурс до сервиз и невероятно на вкус и вид кафе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Реа-та,гласувам с двете ръце.Не притежавам,но съм ползвал доста често.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Здравейте, освен по кафето, има ли от вас които харесват чай? Търся добър самовар, ако някой може да ме насочи към читав такъв.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Здравейте на всички и Весели празници !

Предстои ми да закупя вече нова кафемашина и съм се спрял на три вида кафеавтомати. Бих искал да помогнете в избора ми, тъй като не съм ползвал нито една от тези и нямам познати, който може да ми даде отзиви.

Едната е https://shop.miele.bg/kafemashini/свободностоящи-кафемашини/10514900.html

Втората https://www.tehnomix.bg/kafemashina-jura-e6-platin-eb

Третата https://www.tehnomix.bg/kafemashina-saeco-sm5473-10

До сега съм ползвал Saeco Go.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Пико баристо-то съм хвърлил око и аз. По-разпространени са от Миеле и с по-евтини части, иначе и двете марки са ок. За Юра просто не знам нищо. Чувал съм ги и до там.

Каквото и да си харесаш, гледаш само:

Гаранция.

Наличие на сервиз и резервни части.

Керамична мелачка и керамични цедки, никакъв метал в допир с кафето.

Повечето са еднакво тегави за миене, остава да погледнеш на колко кафета/време се сменят уплътненията по еспресо групата. Мелачката иначе при почти всички изкарва над 60к кафета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да посъбудя темата. Преди няколко години пак се допитах тук, но забравих да споделя, че се спрях на автомат Gaggia Cadorna Prestige, от която съм доста доволен.

Сега търся машина с капсули за друго място (т.е. няма да замества горната). Гледах, че има най-различни размери на капсулите, но основният е на Nescafe dolce gusto - в магазина ми се видя, че същия тип правят и Коста, и старбъкс, и други.
Като цяло търся ниска цена на машината, компактност и отличен вкус на кафето. От тази машина ще се пият само 3-4 кафета седмично, така че може бройката да излиза по-скъпо.
Откъде да взема според вас?
Един пример, ще ми свърши ли работа?:
https://www.emag.bg/kafemashina-s-kapsuli-krups-nescafer-dolce-gustor-infinissima-15-bar-1500-w-kp170831/pd/D7YDKVBBM/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Аз съм много доволен от Неспресо, прави по-добро кафе (с оригиналните капсули) от долче густо (имам и нея на работата), но машинките са по скъпи от Долчетата.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...