Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Знаех си че нещо не е наред щом продавачката ми шпрехеше 5мин и нищо не и разбрах хахаха :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WMF Hotel Sales Division ;)

http://www.wmf.com/wmf/upload/images/ContentBuilder/dateien/WMF_CoffeeCulture_08_engl_20100406_3372.pdf

Повечето неща, които се използват в хотелите е добре да бъдат от хотелски а не битови серии. Порцелана е много по-здрав и издържа на агресивната среда в професионалните съдомиялни машини, където един цикъл е ~7-8 минути. За сравнение битовите съдомиялни машини едно миене протича за период от ~30-40 минути. Препаратите, които се използват в добрите хотели и ресторанти са супер силни и порцелана трябва да може да им устои ;)

Това разбирасе се отнася за обекти от висок клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От поста на Profusion, на предишната страница много харесах чашката със силиконов грип. :smile:

И ето резултата.

026574980.jpg?r=0

Току що пристигнаха, но нямаше порцеланови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама това което виждам не ми харесва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко ли пари отиват за таа "нутрия" дет го мели кафето през стомаха си , от 60-те лева за едно кафенце а :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно цените са паднали, преди 2 години такова късо кафе в Бургас струваше 86лв. (информация от ценоразпис в интернет).

За да не е офф-топик : Вкъщи пием Jacobs Monarch & Jacobs Cronat Gold.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От поста на Profusion, на предишната страница много харесах чашката със силиконов грип. :smile:

И ето резултата.

Току що пристигнаха, но нямаше порцеланови.

Поздравления Бодумките са супер които и модел да вземеш!

Джони какви са тия пдф-и от теб потекоха ми лигите :tooth:

ПП

от Виена си донесох кафе от Julius Meiln доста ми хареса, не горчи, плътно леко кисело (като при лаваца), и сега гледам имали магазини в Пловдив и София

80046_l_9.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :smile: Вносител им е софсток(вносителят на Лаваца) - ако не бъркам, поне преди беше. По ОМВ-тата отдавна сервират тази марка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих някви магазини на тези - http://bulcommerce.bg/products.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля че купихме чинийте от WMF за нашето кръчме. благодарение на той си знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е всички да са доволни. Малко са тромави с доставките, но няма пълно щастие :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

426896_3549577662000_1349351821_3370998_809688642_n.jpg

Good morning!

Да споделя, че в магазина на WMF в София аутлет център има доста голямо намаление на стоките. Ние се обзаведохме вчера с това-онова, както виждате. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубава :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

imageymf.jpgimagehcu.jpg

imageilg.jpgimagedcgg.jpg

Най-сетне от преди малко в къщи вече ще пием любимото си кафе от любимата си кафемашина. :smile:

Дестинацията с голям фирмен магазин, която се оказа най-близко е Солун.

От там и ще се зареждаме с капсули, разбира се.

http://www.nespresso.gr/

Това е сайта за интересуващите се, а добре е, че има опция да се чете и на английски.

Магазина също е на адски лесно място.

Който има нужда от съпорт да казва. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми в било странно това неспресо (даже ми звучи странно като нес кафе) аз ако не ми се смели на момента не му вЕрвам :tooth: що за животно е?

ПП

колко излиза себестойността на капсулата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант е, ако идваш към София и искаш да пробваш, свиркай и ще опиташ.

Каквото и да кажа относно кафето, направо ще мине за реклама, но няма нищо общо с нес кафето, а си е мляно кафе в капсула.

Цената е 4-5 евро за 10 капсули.

В линка, който дадох, има описание на сортовете кафе, вида и цените.

Разгледай го и ще намериш всички отговори. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвучи като реклама, но неспресо капсули има тук, на почти такава цена 80-90ст. Фирмата ми е бивш работодател - телефон на лс. Имат офиси във всички големи градове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях намерил, но се оказаха малко по-различни.

Това намерих на 85 стотинки, но не е за моята машина.

nespresso_cps_7.jpg

Това, което ми трябва е:

nespresso-kafe-kapsuli.jpg

Ако е от това, което е на втората снимка, пусни едно ЛС да съм подготвен. за сега имам 350 бр.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, тия първите са за моята машина в офиса. Това е за Про/Бизнес серията на неспресо. Правят ги различни, защото служителите си гепвали капсули за домашните си машини :)

Между другото, от началото на тази година патента за неспресо капсули на Nestle изтече и започнаха да се появят капсули на други производители ... но за съжаление нямат нищо общо с оригинала ...

Тук цената на капсулите (за домашни машини) е 0,35 Евро на капсула.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз си взимам от Виена и в момента съм на свършване. Саше, ако тези от Бг са същите метни едно телефонче на ЛС, да ги чуя и пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adept преди 2 седмици се скъсах да пия кафе всеки ден тук, много хубаво го правиха :tooth:

b7992bef.jpg?t=1331743430

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, това кафене го харесвах много повече по времето, когато беше магазин :)

Аз лично предпочитам италианския тип кафе - силно, ароматно и много късо еспресо.

А австрийските кафета (с млека, бити сметани и други глезотии) мога да ги пия само,

ако ям торта към тях :) Но иначе да, Julius Meinl са легенда и имат доста добри попадения

в някои от техните кафета. Имаше един техен, червен President мисля, че беше... шокира ме! Невероятно кафе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно от президента си купих 500г :)

Иначе навсякъде жмурих меланж :tooth: щото съм свикнал на еспресо обаче с техния меланж колко торти изядох не е истина :yikes:

Но от 10-15 места най много ми хареса там, кафето, обслужването...още като влезнах и видях 3-4 вида захар на масичките и ми стана ясно - тук е моето кафе :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвучи като реклама, но неспресо капсули има тук, на почти такава цена 80-90ст. Фирмата ми е бивш работодател - телефон на лс. Имат офиси във всички големи градове.

Време е да се научиш да правиш разлика между "реклама" и "нужда". :tooth:

Тук сме се събрали няколко човека, които имаме нужда (кой голяма, кой малка - няма значение) и затова давай името и контактите тук да си седят на видно място.

Ако се окаже, че това не са нашите хора или цените им са високо в небето, по-добре някой като тръгне за Солун да вземе поръчките на няколко човека и да пълни багажника на колата.

пп. Аз с моята машина взех от 7-8 вида по 10 броя за да се пробват и народа у нас да си прецени кой и кое го кефи най-много.

Та скоро - следващата седмица или по-следващата най-късно ще ми е време да пазарувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...