Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Прав си :)

Фирма "Оварас вендинг", имат офиси във всички по - големи градове. Софийски тел. на администраторката: 02/9 555 777.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам в сайта им търсената продукция, но утре ще гледам да намеря три минути за да им звънна.

Да не говорим, че са ми в маалата на 2 минути с каляската...

:smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тарсената от нас фирма не предлага консумативи за Неспресо.

Съвета им е да звънна в Нестле, които да ме упътят по какъв начин да се снабдя с капсулите. :mellow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой пробвал ли e Lavazza Caffe Espresso. Плика е черен в софсток имат 250 гр. на зърна. Какви са отзивите или Lavazza Qualita Oro, кое от двете ще ми препоръчате да опитам. Някой можели да ми каже знае ли кой е вносител на Dimello пил съм няколко пъти в псевдо мола на ъгъла на Шипченски и Коперник в София и кафето беше уникално. Но като в Италия такова кафе все още не съм пил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен се нареждат така - червена лаваца - крема лаваца - черна лаваца и синя лаваца (последната е за мен най-добре)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, само по боя? :tooth: От червените само, знам поне три вида...

Фидо, Куалита Оро е чиста арабика, с лееекинко кисел вкус(ако е без захар естественно) и е много пивка, става за сутрин на празен(и капризен) стомах или като кафе след обяда. Кафе Еспресо е по - гъстак и е смес от няколко сорта. Ако си много "мътен" сутрин е добро за разсънване. За едното опитване, ще ти кажа аз какво правя: ами, опитвам ВСИЧКО.

За съжаление, най - тарикатската смес(няма име) се доставя само на хотели(Хилтън, например) и големи заведения от известни вериги. В магазините я няма, трябва някой с връзчица по горните етажи на СофСток.

Джони супер, машините са 3 - Крупс, Саеко и Гаджия мисля само те са специализирани. Е има и едни Жура ама баси цените....

Аз да ти обадим: машината е La Cimballi, много здра'е на другите играчки. Питай някой, който има допирни точки с Lavazza Spa.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс Куалита Оро не ели 40 на 60%?

Edit: моя грешка - сещал съм се за Rossa

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен в Солун има ли някъде в София от където могат да се купят кафе машинни за Nespresso?

Забелязах, че основно Krups и DeLonghi правят машини за тях.

Също някъде където може да пробваш различните видове капсули? :smile:

Edit: Аз съм си харесал Krups XN 7001

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Кафето си го правя супер късо, буквално една глътка без захар. Според жена ми само хабя кафето :smile:

img0175bn.jpg

Аз пък съм фен на интересните чаши и много искам такава чашка, стъклена, по-възможност с бяло, матово лого на апъл на нея :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

essentials-coffee-xl.jpg

The guys at

Handsome Coffee in LA helped us put together the best coffee gear and their favorite preparation methods. Chris is a world class roaster and Michael won the 2010 World Barista Championships (first American to ever do so). Behold their brewing knowledge.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това HandPresso за тия 149 евро цена, трябва и други работи да може да прави освен кафе ;) Айде трийте, само казвам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баце, нищо не знаеш. Поинтересувай се от ръчните(ретро, без помпа) La Cimbali - ще ти падне капата, направо... in utero :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Много са хубави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ги има в България, но тук в Холандия са пуснали капсули на Douwe Egberts, които са съвместими с машините на Krups за Nespresso. Пробвах няколко аромата и всички бяха много добри. Цената им в супера е 0.32 EUR за капсула.

nytu3yne.jpg

evu3une4.jpg

Избора е доста богат.

y7aquse5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

У нас съм със Philips Senseo като машина,прави уникално хубаво кафе,когато дозите са оригинални.

Доскоро ми ги караха от Италия-там се продават почти навсякъде,но сега ударих на камък със доставките.

Сестра ми е в Норвегия,ако ги открие там ще ми прати,та ако някой иска да ми пише да го предвидя.

Преди ми излизаше около 20 ст. на доза,съвсем по груби сметки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая си намерих от смачканите чаши :smile:

crushed-cup-inspired-on-the-plastic-coffee-cup.jpg

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с това Делонги

http://www.delonghi....roducts/ec410b/

И съм мн. доволен.... прави мн. добро кафе а и не само дори работи с кафе дози E.S.E. система която всъщост още не съм пробвал :smile:

П.С. Колеги ако някой знае от къде мога да се снабдя с по-евтини дози ще съм мн. благодарен, тези които видях в нета са средно около 90 ст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо са ти ESE дози щом машината си работи с мляно кафе?

Най-евтините ESE падчета са около 60 стотинки (говорим за качествено кафе разбира се), а един пад е 7 грама кафе и малко хартия. Така по груби сметки си купуваш един кг. кафе за около 85лв. А в крайна сметка не получаваш нищо различно.... е може би само това, че няма да ти се налага да изтръскваш утайката, а ще хвърляш директно пада в кофата.

@BulgarianSS: До скоро и аз бях с такава машина и както писах по-горе ползвах приставка вместо пад. Така си я пълних с каквото и колкото кафе си искам. Такива има много и в зависимост от модела на машината ти и струват между 6 и 10 евро за 2 броя в Amazon. В eBay ще намериш и още по-евтини, но аз мога да ти препоръчам тези на Melitta от Амазон: http://www.amazon.de/Melitta-Permanent-Kaffeefilter-f%C3%BCr-Senseo/dp/B000QDNIKU/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1353660678&sr=1-1-catcorr - тези например са машини от серията Philips Sanseo HD 7800 до 7842

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...